Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Vzduch místo chladící kapaliny?


Marcel505

Recommended Posts

Neděste se.

Moje otázka je jednoduchá:

Může se něco v motoru poškodit, pokud bych nechal přes zimu vypuštěnou chladící kapalinu? Samozřejmě motor nebude přes zimu nastartován a víčka expanzky a chladiče nechám otevřená. Jde mi o to, jestli se nemůžou poškodit nějaká těsnění apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemluvě o hadicích a veškerých těsněních, které mohou bez vody snáz zpuchřet - takže je to sázka do loterie, buď se nestane nic, nebo můžeš mít kopec problémů (kup si nemrzku a budeš mít pokoj - nemrzka může být v autě i celoročně)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Neděste se.

Moje otázka je jednoduchá:

Může se něco v motoru poškodit, pokud bych nechal přes zimu vypuštěnou chladící kapalinu? Samozřejmě motor nebude přes zimu nastartován a víčka expanzky a chladiče nechám otevřená. Jde mi o to, jestli se nemůžou poškodit nějaká těsnění apod.

prirodezena vlastnost kovov je ze ked boli zamocene vodou a potom sa nechaju na vzduchu zacnu korodovat este rychlejsie. Takze by som sa bal ci niektore veci v chladiacej sustave nezacnu korodovat este rychlejsie. Na druhej strane ak su v sustave len gumove hadice a hlinik potom by nemal byt problem to nechat aj vypustene. My doma na Zetore 25 taktiez nechavame vypustenu vodu celu zimu a na jar nalejem znova len obycajnu ani nie destilovanu. A traktor je rv 1956, sa mi zda. Takze oslavil uz 50ku. Je to na tebe. /It\'s up to you/ ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v autě motor, co jsem měl ležet vyndaný v garáži něco přes rok, a nic se mu nestalo. Stejně tak chladiče, hadice - některé mi tu leží ještě déle, a čas od času tam pro něco hrábnu. Nicméně určité riziko tu je, že se něco rozeschne, nebo zkoroduje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...