Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Bzučák na kontrolu zapnutí světel


dufi

Recommended Posts

:rokerZapojení kontrolního pípáku na zapnutí světel:

Náklady: - bzučák: - 24,- Kč

Bzučák (originál koupený na 12V) zapojit +pólem na pojistku č.7 - 30A (stropní osvětlení, 12V zásuvka vpředu...) a -pólem na pojistku č.22 - 10A (parkovací světla vlevo...).

Princip činnosti: - po zapnutí zapalování přivedu +12V na +pól bzučáku -> proud teče přes vlákna žárovek parkovacích světel a osvětlení SPZ na kostru -> bzučák píská.

Po zapnutí parkovacích světel přivedu +12V na -pól bzučáku -> vyrovnají se potenciály (rozdíl napětí na + a -pólech je 0V) -> proud neteče -> bzučák nepíská.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zistit co mi to vsetko pipa a preco, ked som pred 3 mesiacmi prvykrat sadol do auta, a vypol som motor, svetla a otvoril dvere, tak mi zacalo vsetko bzucat, najprv kluc a to som fakt nechapal, a potom radio, som asi 10 minut sedel v aute a skusal vypnut zapnut svetla, smerovky, vsetko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: DanculD

Chlapi vy ste to nepochopili on pisal navod na pripomenutie nutnosti zapnutia svetiel -> tzn. aby ste nezabudli zapnut po starte motora svetla !!! Kapišto ??? A teraz sa mozete vsetci :mad:

a co tak si to nechat aktivovat v ŘJ? To by bylo reseni :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jardas

Původně zaslal: DanculD

Chlapi vy ste to nepochopili on pisal navod na pripomenutie nutnosti zapnutia svetiel -> tzn. aby ste nezabudli zapnut po starte motora svetla !!! Kapišto ??? A teraz sa mozete vsetci :mad:

a co tak si to nechat aktivovat v ŘJ? To by bylo reseni :potlesk

ale aktivaci v ŘJ si neuděláš sám na koleně v garáži a zaplatíš za to aspoň 300,- Kč, ne-li více...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Bohumil:

To víš, že mi to pípá, ale jak poznamenal správně DanculD, toto je velice laciné a rychlé řešení na pípání, abys nezapomněl zapnout světla.:D

Původně zaslal: Bohumil

2 Dufi : Tobě to nepípá, když necháš zapnutá světla a vypneš zapalování? :o :o :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dufi

jak aktivovali zadara? v originál zastoupení nebo nějaký známý?

Původně zaslal: Bohumil

Mě to aktivovali zadara.:super Nastartuju motor a svítím. Vypnu ho a nesvítím.:D

[upravil dne 23/10/06 Bohumil]

některé originál zastoupení to dělají zadara, některé za poplatek :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...