Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Přišel vám e-mail: Ceska sporitelna - Pozor! Nove bezpecnostni standardy.


Kurt

Recommended Posts

Právě mi přišel tento e-mail:

From: Ceska sporitelna servise@csas.cz

Dobry den vazeni klienti!

Leto roku 2006 bylo pro Banku nejzavaznejsim z hlediska poctu nelegalnich operaci.

Cim dal vice maji podvodnici zajem o duvernou informaci nasich zakazniku.

Velke mnozstvi lidi se na nas obraci s zadosti zamezit vzniku nebezpeci ztraty peneznich prostredku z uctu.

S ohledem na soucasny stav vyhlasuje Banka nasledujici mesic za mesic boje s frodem.

Do 1.listopadu musi vsechny nasi klienti aktivovat novy system bezpecnosti vlastnich uctu.

Provedli jsme velkou praci pro zlepseni bezpecnosti. System byl zkontrolovan uznavanymi odborniky v oboru elektronickych plateb, a vsechny nezavisli experti potvrdili ucinnost systemu proti frodu. Z duvodu nebezpeci mozneho zneuziti techto udaju podvodniky nejsou tyto data zverejnena v otevrenych zdrojich.

Vy jste byl (a) zvolen (a) jako jeden z ucastniku finalniho stadia testovani systemu.

V soucasne dobe Vam navrhujeme vyuzit odkaz https://www.servis24.cz/ebanking-s24/ a standardnim zpusobem prihlaseni do Internet bankingu aktivovat novy bezpecnostni system.

V aktualnim stadiu provozu jsou mozne nektere nesrovnalosti.

Pripoustime jejich existenci, a proto prosim nezasilejte dodatecne popisy vznikajicich potizi, prace na jejich odstraneni jiz probihaji.

Musime Vas informovat o bezpodminecnem pouziti noveho systemu od listopadu, v opacnem pripade budou Vase ucty zablokovany do okamziku uplne identifikace Vasi osoby. Proto doporucujeme v nejkratsi mozne dobe prejit na novy bezpecnostni standard.

S pozdravem, Oddeleni Banky pro ochranu pred frodem.

Pokud vám přijde podobná zpráva, doporučuji neklikat na odkaz v e-mailu - vede na jinou adresu, než je uvedena (na http://202.83.160.42:9070/index.htm), je tedy zřejmé, že s tímto e-mailem nemá ČS, a.s. nic společného!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dobrá sranda, mě by teda zarazilo že při přihlášení chtějí bezp. kod, což je nesmysl, a ještě by mě asi nenapadlo jít tam přes ten odkaz, další věc je že si všimneš že stránka není zabezpečená. Ale jsou lidi ktery to tam v pohodě vyplněj, a pak jim zbudou oči pro pláč. Díky za info:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No dobrá sranda, mě by teda zarazilo že při přihlášení chtějí bezp. kod, což je nesmysl, a ještě by mě asi nenapadlo jít tam přes ten odkaz, další věc je že si všimneš že stránka není zabezpečená. Ale jsou lidi ktery to tam v pohodě vyplněj, a pak jim zbudou oči pro pláč. Díky za info:super

Jediný, co je nápadný, je ta jiná adresa. Toho si spousta lidí nevšimne, protože je jim ta stránka sakra povědomá!

Co se týká \"froda\" - předpokládám špatný překlad slova \"fraud\", což znamená \"podvod\".

Psal jsem do ČS a co vím, nejsem sám, tak se k tomu snad vyjádří. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, taky mi to dnes přišlo, nejvíc mě na tom zarazilo, že nemám u CS vedený účet; a pak taky ta kvalitní čeština (muj bábička byt tež dobry sokolóvna) :myslim.

Asi toho začne být čím dál víc, já bych je střílel, zm*dy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dostal taky, včera v 21.45

Btw: někdo se pěkně kryje...

------------------------------------------------------------------------------------------

Search results for: 210.211.139.140

OrgName: Asia Pacific Network Information Centre

OrgID: APNIC

Address: PO Box 2131

City: Milton

StateProv: QLD

PostalCode: 4064

Country: AU

ReferralServer: whois://whois.apnic.net

NetRange: 210.0.0.0 - 211.255.255.255

CIDR: 210.0.0.0/7

NetName: APNIC-CIDR-BLK2

NetHandle: NET-210-0-0-0-1

Parent:

NetType: Allocated to APNIC

NameServer: NS1.APNIC.NET

NameServer: NS3.APNIC.NET

NameServer: NS4.APNIC.NET

NameServer: NS-SEC.RIPE.NET

NameServer: TINNIE.ARIN.NET

NameServer: DNS1.TELSTRA.NET

Comment: This IP address range is not registered in the ARIN database.

Comment: For details, refer to the APNIC Whois Database via

Comment: WHOIS.APNIC.NET or http://www.apnic.net/apnic-bin/whois2.pl

Comment: ** IMPORTANT NOTE: APNIC is the Regional Internet Registry

Comment: for the Asia Pacific region. APNIC does not operate networks

Comment: using this IP address range and is not able to investigate

Comment: spam or abuse reports relating to these addresses. For more

Comment: help, refer to http://www.apnic.net/info/faq/abuse

Comment:

RegDate: 1996-07-01

Updated: 2005-05-20

OrgTechHandle: AWC12-ARIN

OrgTechName: APNIC Whois Contact

OrgTechPhone: +61 7 3858 3100

OrgTechEmail: search-apnic-not-arin@apnic.net

# ARIN WHOIS database, last updated 2006-10-11 19:10

# Enter ? for additional hints on searching ARIN\'s WHOIS database.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IP: 210.211.139.140

Country: India

City: Mumbai, Maharashtra

Country Code: IN

Currency: INR [india Rupees]

Private IP? No

Known Proxy? No

210.211.139.140 PTR record: 210.211.139.140.bb-static.vsnl.net.in. [TTL 86400s] [A=None] *ERROR*

There is no A record for 210.211.139.140.bb-static.vsnl.net.in. (may be negatively cached).

[upravil dne 12/10/2006 Fusion]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mi nepřišel....dám si pozor, díky. Ale stejně bych ten odkaz nepoužíval-sice internetové bankovnictví využívám ale oficiální stránku servis24.cz ťukám ručně. Ale kód a heslo to po mně chce a i zatím věřím tomu že to je bezpečný, tak doufám že se nepletu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyjádření ČS a.s.

Dobrý den,

děkujeme za Vaše upozornění a ostražitost.

Jedná se o podvodný e-mail, který nebyl v žádném případě zaslán z České spořitelny, a.s. O situaci víme a urgentně ji řešíme. V žádném případě na tento e-mail nereagujte a smažte jej, prosím, ze svojí pošty. Jestliže jste již na e-mail reagovali a požadovaná data vyplnili, kontaktujte nás na transakční lince služby SERVIS 24 na telefonních číslech dle Vašich možností (pevná linka 844 111 144, Eurotel/Telefónica O2 726 111 144, T-Mobile 605 661 144, Oskar/Vodafone 776 991 144, ze zahraničí +420 582 405 405). Pro Vaši informaci, na hlavní stránce služby SERVIS 24 Internetbanking pro tyto případy uveřejňujeme následující preventivní text:

Nesdělujte osobní údaje, hesla či kódy PIN formou e-mailu. Česká spořitelna od klientů nebude nikdy údaje touto formou požadovat! Nikdy nezasíláme nevyžádané e-maily s odkazy na internetové adresy.

V případě dalších otázek se na nás můžete kdykoli obrátit, popř. můžete kontaktovat informační linku 800 207 207.

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Michaela Fréharová

Klientské centrum České spořitelny

mailto:csas@csas.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Neon

Taky mi to přišlo ... smáznuj jsem ... díky za info.

ps.: komu to nepřišlo a mrzí ho to, můžu přeposlat:papa:D

Jak přepošleš smáznutý mail? Trošku si odporuješ...

Taky jsem na to myslel, že je to trošku blbost ... :myslim:D Ale pak jsem to tam jako for napsal ... ale ... ted te dostanu: existuje slozka, ktera se jmenuje odstranena posta ... takze to muzu z ni preposlat dal ... uff... jsem se z toho dobre vykecal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Neon

... ted te dostanu: existuje slozka, ktera se jmenuje odstranena posta ... takze to muzu z ni preposlat dal ... uff... jsem se z toho dobre vykecal :D

Tak to jsi neposlal, pouze presunul do jine slozky :D Ja pouzivam zasadne kombinaci Shift+Del :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Tak to jsi neposlal, pouze presunul do jine slozky :D Ja pouzivam zasadne kombinaci Shift+Del :aut

Jo, ale do složky, která je určená ke smazání a ve který už žádný e-maily neotevírám ... :D Dobrý ... jenom jsem chtěl mít poslední slovo ... neco, jako ženská :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...