Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spotřeba nafta jak jste na tom zkušenosti


sandy.no1

Recommended Posts

Tak jsme se teď vrátili z Chorvatska, tankoval jsem na Makarské (tragedie než se na ty pumpě pohne při placení) natankoval jsem plnou a dojel jsem až do Jihlavy asi 1000km, 2xdosp. 2xděti a kufr krámů mám 1.9TD kombi, nafta by ještě na kus cesty byla ale kupovali jsme něco k snídáni a tak jsem i natankoval. Nevíte jakej je v Chorvatsku rozdíl mezi Diesel a Eurodiesel, já jsem si toho nejdřív na pumpách nevšimnul až když jsem šel pomalu tankovat a tak jsem se tam ptal jejich nějakýho autobusáka a ten mi jen řekl že do nových motorů je vhodný Eurodiesel a tak jsem ho tam natočil byl tam rozdíl asi dvacetník a potom co jsem tam utratil mě to už nevytrhlo :roker Jo a Vinetoua jsme nepotkali :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se taky přidám, právě jsem se vrátil z Chorvatska,cestou tam jsem bral plnou ve Znojmě u Shellu a spotřeba mi vyšla 5,3 l/100km ve třech dospělých + dítě, zpátky to bylo trošku horší 5,9 l/100km, bylo to asi víc do kopce:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Eurodiesel ... je ten lepší diesel, co mají v Rakousku, Německu a pod. Já když jezdil do Hrvatska, tak jsem tankoval vždy ve slovinsku u OMV - vloni to vycházelo na vva 34 Kč, když u nás byla cena kolem 32? Jinak spotřeba ke Splitu a zpět včetně výletů po okolí 5,8 ... takže spokojenost - kor oproti tomu, jak jsem to jezdíval (2x) s Ciroenem BX 1,4!!! a spotřeba 8-9 :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pred dvema tydny jsem se vratil z Chorvatska, byli jsme na Peljesaci a cely tyden tam chcalo jak o zavod, no najel jsem 2500 a spotreba byla 5.6 l/100km. Jednu nadrz jsem projel tam a jednu nadrz (chorvatskeho dieselu - ne eurodieselu) zpatky.

Zenske u pumpy jsem se ptal co je ten eurodiesel zac a ten je pry jen o trochu kvalitnejsi.

P406 HDI 2.0 66kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja taky přihodím dríví do diskuse. Ja se vratil taky pro změnu z chorvatska (306 break 1,6 r.v. 98) jel sem tam jen s mladou ale vzali sme sebou strasnejch kravovin takze to taky pekne sedelo. Spotreba tam na schel V-pover 5,6l/100km a zpět na benzín ina 5,8l/100km. Já myslím ze spotřeba je super ne:-) cesty byla přez slovensko a maďarsko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: purkmistr

tak ja taky přihodím dríví do diskuse. Ja se vratil taky pro změnu z chorvatska (306 break 1,6 r.v. 98) jel sem tam jen s mladou ale vzali sme sebou strasnejch kravovin takze to taky pekne sedelo. Spotreba tam na schel V-pover 5,6l/100km a zpět na benzín ina 5,8l/100km. Já myslím ze spotřeba je super ne:-) cesty byla přez slovensko a maďarsko.

Tak to si musel pekne zavodit z tou 1.6 tkou :)

Nechapem ako moze nekto takto trapit auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel som trapit akoze ist pomaly.Neviem si predstavit ako sa chodi z 1.6 benzinom ked to zere len 5.6 litra. To by som musel ist dolu peknym kopcom.Chodim asi tak nejako- po ceste 110-130, po dialnici 150-160 ale podstatne je asi to,ze sa nemotam za nikim kto ide pomalsie ale hned ho obieham.Proste nerozmyslam ako usetrit nejake deci,ale idem tak ako chcem, podradim a obieham.Predtim som mal Mazdu 323f 1.8 a tam bola spotreba od 7.3 do 8.5, preto ma tych 5.6 trosku zaraza.Z hdi robim od 5.7 do 6.3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...