Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Opět chlazení 405


Roman

Recommended Posts

Merkurek: s tim termostatem je to rebus....Ja jsem ho ted vyndal a jezdim bez nej a teplota se mi pohybuje mezi 70 - 85°C.... no a kdyz jsem kouknul na ten termostat, tak vidim, ze je jakysi zdeformovany.... nevim jestli to udelalo teplem nebo je to mechanicky poskozene, nicmene zkusim ho hodit do vody a zmerit, jestli je OK nebo ne.... pak to sem hodim...

BTW: ten muj termik je na 89°C (plne otevreni)(asi:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Cidlo by malo byt ak sa postavim pred motor vpravo na chladici. Co je potom vlavo na chladici dole ? Tiez by to malo mat nieco spolocne s relatkami na vetraky.

Ma uz niekto tu schemu ? Vcera som to mal rozhodene. Relatka funguju vetraky nakratko idu, ale aj tak ak vyskratujem cidlo, tak sa nic nerozbehne. Som v koncoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To druhé je kontrolka, zda je vůbec v chladiči voda. S relátkama to tedy moc společného nemá...

Pokud jsou funkční relátka i větráky, ale při propojení konektoru čidla se nic neděje, viděl bych problém v zapojení.

Jak je to zapojené orig. nevím, ale na mém autě se na první stupeň rozeběhnou oba větráky pomalu (zapojené do série), na druhý stupeň levý větrák naplno. Až mi to přestane fungovat, mám vymyšlené svoje zapojení na tři relátka tak, aby na první stupeň běžely oba pomalu jako teď, a na druhý stupeň oba naplno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napsán autorem Janki

Cidlo by malo byt ak sa postavim pred motor vpravo na chladici. Co je potom vlavo na chladici dole ? Tiez by to malo mat nieco spolocne s relatkami na vetraky.

Ma uz niekto tu schemu ? Vcera som to mal rozhodene. Relatka funguju vetraky nakratko idu, ale aj tak ak vyskratujem cidlo, tak sa nic nerozbehne. Som v koncoch.

No,jak si matně vzpomínám,tak u toho C.A.T.-ovo pažouta byli někde u nárazníku nějaké konektory.Zkusil bych hledat chybu tam.Ještě zkus oměřit voltmetrem,jestli máš napětí (-) na konektoru na čidle,případně (+) na paticích relátek.Jinak nevím... Měj se čau Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie má to schémátko v hlavě. Estli chceš, stav se a nakreslí ti ho na papír, a pak ho případně můžeš naskenovat či překreslit do el. podoby. Než bych to takhle překreslil já, to mám dřív přehozený dva motory a vyměněnou Hicsovu přístrojovku... :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Nazdar chlapi, jsem tu novej,takze nemám ještě všechny témata zmáknutý,ale po pročtení tohoto dodám můj dotaz. Mám 405 2,0SRi r.v. 92, větráky mám dva a po opravě v servisu se mi sepnou hned po nastartování (a je jedno jestli je teplo nebo zima - nemluvim o teplotě motoru) na vyšší otáčky. Po cca 30 sec se vypnou a pak fungujou bez problému. Vím jen že mi servisáci obešly komunikaci s počítačem tak, že mi přidaly do chladiče termostat, kterej to prej bere do svých rukou. Tak nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak k těmhle servisákům už bych asi nešel... Ale to je můj názor... Myslím, že by bylo stačilo vyměnit čidlo co je na chladiči, já když jsem ho kdysi vyměnil s Hicsem tak už byl klid, teda když jsem zjistil kde byla chyba- někdo měnil těsnění pod hlavou a neměl nové... A tak dal staré a něčím ho pomatlal a tedy přicpal kanálky. Nicméně tento způsob opravy je poněkud zvláštní... A myslím že ne úplně košer... :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...