Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

PRoblem s klimou v 406tke


merlin99

Recommended Posts

Ahoj vsetci,

mam 406tku, model 99,manualna klimatizacia.Bola zpredu trosku burana a potom chvilku stala,dal som to opravit a naplnit klimu.

Kym je pustena je vsetko ok ale akonahle ju vypnem nastane po chvilke strasny smrad akoby stuchnuty syr alebo zdochlina neaka,resp. to smrdi plesnou.

Co by to mohlo byt a ako to spravit?

Ak niekto nieco vie prosim poslite mi mailom info: merlin99@zoznam.sk dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smrad způsobuje kondenzovaná voda ve výparníku klimatizace. Zkontroluj zda není ucpaný odtok kondenzované vody z výparníku. Poznáš to podle toho, že pokud auto bude stát na místě /samozřejmě nastartované a se zapnutou klimou/ musí se pod ním dělat loužička vody.

Jinak u mě v autě je po vypnutí klimatizace taky cítit (nedělá to jen 406, ale dělala mi to i 405 a firemní Omega). Řešením je buď jezdit po většinu roku se zapnutou klimou anebo vždy před vypnutím klimy pustit na chvíli topení a pak to cítit není.

Přípravky proti plísni jsem nikdy nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak to je. Kondenzovaná voda na výparníku a na ní nachytanej a hnijící bordel, ale i pokud je odtok v pohodě. Jediná pomoc - kvalitní a neprostupnej pylovej filtr a vyčištění výparníku. Většina klimatizací (plast topení v autě pod palubkou) má zespoda nějakej vyndavací kryt kudy se dá dostat přímo k výparníku. Tudy se dá nastříkat speciální sprej na čištění klima. Funguje to, ale není to navždy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...