Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

přední náprava - klepání při nerovnostech


MJSytic

Recommended Posts

Zdárec všem, tak mladá už má najeto pár set kilometrů, a jako většina ženskejch si nechala záležet a podstivě vybrala všechny větší ďusny, co na našich silnicích jsou. Sice je fakt, že dnes je to těžký jezdit bez toho, aby člověk nějakou nevybral ...

Ale k problému.

Něco jí tam dost slušně mlátí na pravý straně (před spolujezdcem). Je to takový to kovový klepaní, když vezmete nějakou nerovnost. Do volantu to teda nemlátí a řízení jde naprosto v poho.

Sice jsem to sběžně prohlídnul - zvednul na hever a kolo ruzně prohejbal (div jsem si nestrh záda) ale vše to drží a žádnou vůli jsem nezaznamenal. Tlumiče mi přijdou taky OK. Moc tomu nerozumím, ale asi budou včudu nějaký ty čepy nebo ty gumový silembloky(nebo jak se to píše). Možná nějaká ta tyčka. Máte někdo podobnou zkušenost? Popřípadě by mě i zajímaly ceny dílů (ty různý čepy apod.) na tohle "prdítko"

Jinak je to 106 nová tvář 1.0. rv 96

Všem díky za odpovědi :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áááá tak tyčky stabilizátoru ... Hmm, tak to zase budu dělat chytrýho:D

Ještě by jste mi mohli prosím poradit, kam se na to dá mrknout. Zvedat to teda nemám, jak říkal komisar, ale pokud jsou v pytly, tak by se určo měly nějak hýbat nebo tak něco ...

Chtěl bych jí to ukázat - udělat takovou přednášku:cool::D

Díky:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

vjet někde na rampu aby jsi byl pod autem.Jsou to takové svislé tyčky asi 35 cm dlouhé a jsou spojeny tlumič+pozohýbaná tyč u přední nápravy

tady máš je jako první 2 řádky záleží jaké máš

http://www.autobenex.cz/katalog/topspares/htm/29.html:roker

[upravil dne 5.4.06 komisar]

Jo jo, koukal jsem na Auto Kelly a mají tam taky tyhle dva druhy. Zrovna jsem si říkal, který to budou, ale jak tak na to koukám, tak tam budou určo ty druhý, na konci ohnutý. Jsou totiž dražší a podle toho katalogu od tebe jsou na ty novější modely:super

Fajn díky. Nejdřív si to womrknu, a pak udělám přednášku:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadra, no já jsem zhejčkanej ze 406, takže mě to kór přijde, že to mlátí ...

Tak tohle myslím zvládnu. Mám doma taky nějaký WD,Konkord apod, tak něčím to rozhejbu:myslim

Díky:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

mělo by to jít v poho, tak jak říká kolega výše. jináč se mi zdá, že u 106 mlátí náprava snad u každé

Přesně tak. Mně taky. Ale tyčky to nejsou - ty mám měněný. Asi silentblok.;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Nazdárek,

106 káry mají problém s čepy snad na prvním místě! musel jsem je už taky měnit, jezdím dost po rozbytých cestách a budu je za chvíli měnit znovu.

Zkus to zvednout (nejlépe na rampu) vlož montpáku mezi čep a rameno a zkus sní zahýbat a zjistíš jestli drží=O.K.:), pokud má vůly tak pak záleží jak velkou, ale určitě to je špatný:(. čep stojí kolem 400kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ja se omlouvam. Mam 106 uz leta. Klepu čepy,stabilizátory, ale taky často kynetický kloub a poloosy. Na pravé straně je to castější,protože je tam takový kryt,aby nešlo teplo od výfuku a každej beil,když tam něco děla,tak ho sunda a zpátky už nedá. Vazelína se postupně vypaluje,až je to suchý a začne to klepáni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 1 rok později...

Ja som bol teraz v servise a povedal mi, že mi odišiel tlmič. Je drahý lebo je vzducho-kvapalinový. Tiež mi to búcha, napr pri dochádzaní ku križovatke (pri pomalej jazde). Menia sa obe naraz a jeden stojí okolo 3000, takže investícia 6000 to je dosť veľa. Skúsim či mi v oficiálnom servise nepovedia niečo iné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...