Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

denní svícení


Shrek 1

Recommended Posts

Ahoj,

tak dnes jsem měnil žárovku denního svícení, bohužel jsem si nevypnul motor a žárovku s objímkou instaloval do světlometu (pod proudem). Někde jsem se dotknul a samozřejmě to zkratovalo. Po výměně obou žárovek i po kontrole všemožných pojistek mi denní svícení nejde. Ovšem obrysovka (druhé vlákno na žárovce) funguje. Ještě mě napadlo zda jsem nezničil senzor světel. Nevíte kde by mohla být závada?  Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo to ti nepovím, zajiskřilo a bylo... takhle to dopada když se chvátá na dešti. Do menu jsem koukal, tam jde nastavit pouze doba, po kterou svítí potkávací světla, po vypnutí motoru. Pokud se jedná o denní svícení, to se nastavuje pouze v diagnostice tuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No my máme rv 2008 a je tam tuším volba :myslim 

Výstřižek.JPG

Defi nování parametrů vozidla Po zvolení této nabídky můžete aktivovat či dezaktivovat následující prvky výbavy: - selektivní odemykání (viz kapitola "Otevírání"), - stírání spojené s couváním vozidla (viz kapitola "Viditelnost"), - doprovodné a uvítací osvětlení (viz kapitola "Viditelnost"), - tlumené osvětlení interiéru (viz kapitola "Viditelnost"), - denní světla (viz kapitola "Viditelnost").

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontroloval jsem pojistky potkávacích a dálkových světel v pojistkové skříni u motoru (nevím zda to má souvislost s denním svícením). Potom pojistku F14 ve skříni pod volantem (senzor světel a deště). Vše v pořádku. Pod tím červený krytem jsou dvě pojistky (viz. foto).

IMG_20170428_183957.jpg

IMG_20170428_184007.jpg

IMG_20170428_184056.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak záhada vyřešena :) Po opětovné kontrole snad všech pojistek světel a senzorů, to byla pojistka pro denní svícení F2 v té pojistkové skříni nad bateri. Na pohled se zdála neporušená. To že je přepálená jsem zjistil až zkoušečkou. Každopádně díky všem za radu a zvláště Jarokare.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proboha, co spekuluješ, odpálil jsi pojistku. Jdi na http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/

Vyber 308 a svůj modelový rok (předpokládám do 30.11.2009).

Jdi na Praktické informace -> Výměna pojistky -> Pojistky v motorovém prostoru.

Na straně 3 je pod číslem F2 pojistka " Diagnostická zásuvka, denní světla." Píšou 15A.

JEDINÁ SPOLEHLIVÁ KONTROLA PJISTKY JE JEJÍ VÝMĚNA!!

 

EDIT:

Tak koukám, že jsem reagoval 5 minut po dvanácté (skoro doslova):D

Upraveno uživatelem Ajap
Edit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...