Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dovolena 2016 u moře, letecky s all inclusive popř.plnou penzi


Recommended Posts

Ahoj jelikož tady hodně z Vás tady cestuje potřeboval bych nějaký tip na letní dovolenou u moře.

Poslední roky jsme byli v Čechách nebo na Slovensku tak jednou změna.

Popř. Hodit tip kde jste byli spokojeni a co doporučíté tzn.kdy jet kam s jakou cestovkou apod.

Jsme 2 dospělí +2 děti 4 a 8 let

Podmínky:

Letecky

Ubytování **** a vice(nebo myslíte ze*** stačí??)

Strava ideálně all inclusive nebo stačí plnapenze??

Děti jsou nenáročný kde je bazén nebo můžou byt ve vodě tak jsou spokojeny?

Destinace:nechceme Egypt,Tunis,Turecko

Líbilo by se Řecko Portugalsko,Kypr,Bulharsko víceméně je to jedno

Možná někomu kdo cestuje budou my dotazy připadat úsměvné, ale naposledy jsme byli s manželkou u moře před 10lety v Tunisu na svatební ceste a od te doby se lecos změnilo,pak se stavěl dum a nebyl čas ani penizky...a pak se s deckama jezdilo u nás..

Všem díky za postřehy :-)

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Normální" evropské destinace by Ti měl stačit hotel ***, v Tunisu a Egyptě víc. Včera jsem také začal dovolenou u moře řešit, a nevyřešil. Mě nejvíc vyhovovalo Turecko a Tunis, ale z bezpečnostních důvodů tam nechci. Portugalsko mě nenapadlo, kouknu v neděli večer. Do té doby se tady třeba někdo vyjádří.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, byl jsem extrémně spokojen, akorát to nemělo hvězdičky ani penzi, a kde přesně to bylo taky neřeknu, abyste mi to nevyfoukli, kdybych tam chtěl jet letos zas :) Řešil jsem to ani týden před odletem, a ani letos to nehodlám řešit v nějak zásadně větším předstihu, nevidím důvod, spíš naopak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to bohužel musím mít naplánované v práci se nemůžu jen tak sbalit a odjet v létě kvůli dovolené,

Manželka pracuje ve fabrice a taky to musí mít naplánované dopředu...takže se sbalit a za 2 dny letět u nás není možné....

S kým jste cestovali s jakou cestovkou a jak jste byli spokojeni?já kde mám hledat?

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem tam byl taky s cestovkou, na last minute, nicméně teď je cena na další sezónu prakticky stejná, +- pár tis, takže to jde klidně objednat přes zaměstnavatele. Ono na ty ostrovy, kde jsme byli, se stejně sólo výletem a sólo ubytováním na menší cenu než s cestovkou nedostaneš, to se dá udělat na pevnině, jak to hezky popisoval P607Olda o téma vedle, ale pobytovka s dětma moc ne.

 

Jinak moje postřehy:

- s dětma objednávám pokud možno až těsně předem, kvůli případným nemocem/úrazům/změnám atd.

- neberu hotel, ale apartmán, a ne v nějakém středisku, ale v co nejzastrčenějším místě s co nejmenší kapacitou

- beru to zcela bez jídla, protože si buď uděláme z místních surovin lepší, nebo si zajdem do místních taveren apod. na lepší, než jsou v hotelech prefabrikované švédské stoly pro tůristy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vyplatí se tam sam vařit a chodit do rastauraci?

Nebo pokud to není tajný na kolik noci pobytu jsi byl a na kolik te vyšlo ubytování s letenkama a pak zbytek?

Když tak klidně do SZ pokud to nechces psát sem,at si udělám obrázek opravdu jak jsem psal v prvním příspěvků jsem 10 let mimo a radši dam na vaše postřehy než na nějaké noname diskuse na internetu....

Je pravda,ze si poslední 3 roky na dovolených vaříme sami,protože ty blafy co tady vaří v restauracích a hospodách za te peníze je hnus.....čerstvé maso a zelenina to spolehlivě vyřeší.....

Popřípadě sem hodte odkaz na portály kde to vyhledavate,díky:-)

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zakynthos, 12 dnů, 2 dospělí + 2 děti do 5,99 let. Zcela bez stravy, platil jsem 40tis Kč (přibližně, +- asi litr).

Daly se najít i levnější nabídky s polopenzí, ale podstatně horší lokalitou, takže tohle byla volba dle našich priorit.

 

Jídlo - v snídani jíme vločky s jogurtem a čerstvým ovocem, to i tam stojí celkem pakatel a hlavně toho čerstvého ovoce mraky, plus jejich super jogurt, tam není co do snídaně vůbec co řešit.

Jídlo v taverně od cca 8 Eur za porci, záleží na tom co, kebab je levnější, natož třeba pita gyros, ryba o něco dražší, s průměrem 8Eur se asi o moc nespleteš. Pokud si chceš uvařit sám, udělat si sám řecký salát apod., suroviny opět neuvěřitelné, čerstvé ryby v rybárně na dva obědy + hrst krevet jsem platil 18Eur. My jsme vařili/chodili do taverny tak půl na půl, resp. spíš ze začátku víc, a když jsme se rozkoukali, skoro vůbec. Pokud tam pojedu příště, půjdem tam už jen párkrát na pita gyros apod., ryby si budem dělat jen sami.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

I my letos výjimečně uvažujeme o letadle a hotelu. Z důvodů kompletního servisu a bez nutnosti vaření. Zdravotní důvody. Takže také vymýšlím kam a i Portugalsko mě napadlo. A nebo Kanárské ostrovy. Takže vítám každý dobrý nápad. Jet do apartmánů bez auta nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Portugalsku bude asi teplota vody o čosi nižšia .

Tak je to Atlantic, takže určitě bude chladnější, ale zase se tam dá jet i v sezóně. Respektive nedá se jet mimo. To už moc do moře nevlezeš. Známí byli na Madeiře a super jenom v září už chladné moře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

My byli loni v Řecku na Kefalonii 12dnů a bylo to naprosto úžasný, letecky, apartmán, takže bez jídla, ale rozdíl v ceně bez jídla/ snídaně byl  min. 2tis. na osobu, takže si to každej musí spočítat, zda ''prožere'' 4tis. jen v snídaních, my teda ne :D , jinak jsme denně zkoušeli nějaký taverny, stejně jsme byli většinou na cestách, takže skoro pokaždé někde jinde a pak jsme si třeba večer něco jednoduchýho uvařili, nebyl problém tam na trhách sehnat ovoce, zeleninu, v masně maso, klobásky, pak vejce, koření, v pekárnách čerstvý pečivo, ryby od rybářů přímo z lodí atd. Já byla takhle spokojená, manžel by se asi přikláněl spíše k bufetovým snídaním, ty jsme měli naposledy na Zakyntosu, jako nebylo to špatný, ale denně to stejný, samozřejmě že si každej vybral od salámů, sýrů, vajíček, med, marmoška atd, ale třeba s bufetama u nás v ČR v hotelech, se to moc srovnat nedá, Řekové se v tomhle moc nesnaží, ale každopádně hlady jsme netrpěli. Určitě bychom nechtěli žádný all inclusive ani polopenzi, protože seš pak závislej se pořád na čas vracet na hotel, navíc když ti tam nebude chutnat, tak stejně budeš chodit jinam a platit jídlo podruhý. Ceny zájezdů na jednotlivý řecký ostrovy se hodně liší, nás ta Kefalonie bez jídla vyšla na 12tis/os., což třeba Krétu seženeš za tuhle cenu i s polopenzí, protože tam lítá hodně cestovek a je konkurence, Kefalonii moc cestovek nedělá, my byli s pražskou VIA MARE a byli jsme spokojení, delegátka v pohodě, vše klaplo na 1.

Asi si chce napřed ujasnit, co od dovolené očekáváš, zda chceš trochu cestovat, zda poznávat přírodu nebo památky, zda se placatit na jedný pláži nebo být každej den někde jinde a podle toho vybrat ostrov, jestli chceš víc klid nebo hodně lidí a zábavu atd. , tím bych asi začala...

Upraveno uživatelem Aluška
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pokud chcete být na jednom místě, vyblbnout se v moři plném rybiček a v bazénech, kde je pro děcka i s rodičma plno atrakcí, super ubytování a strava all inkl., kde nehrozí déšť, kde je teploučko a kde vlastně nemáš za co utratit kapesné, takže dovolená stojí tolik, co necháš v cestovce,  v tom případě je cenově i jinak všeobecně bezkonkurenční Egypt , obecně se nedoporučuje Sinaj, jinak vše jižně pod Hurghadou OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas Ozzy pravdu ,ale jak píšu vyse Tunis,Egypt ,turecko kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci nechci....sice pravděpodobnost je miziva.,ale byt v křeči celou dovolenou jestli se něco nestane to děkuji

Byl někdo v posledních 2 letech v Bulharsku?

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...