test
Sign in to follow this  
Followers 0

Opravdu povedený prodloužený víkend aneb 14.sraz Peugeot Clubu v Moravském krasu se lvem na kapotě


Supetr
 • Pro všechny, kteří nemohli dorazit, dáváme k přečtení stručné shrnutí setkání členů Peugeot Clubu v Ochozi u Brna.

  Během uplynulého víkendu (5.5 – 8.5.2006) se v Ochozi u Brna uskutečnil 14.sraz Peugeot Clubu. Výjimečný byl hlavně počtem zúčastněných členů, dorazilo přes 120 vyznavačů značky Peugeot ze všech možných koutů republiky v 57 vozech. Dorazily vozy Peugeot 505 z let 1983, 86 a 88, i majitelé nejnovějších typů – Peugeot 307 BVA nebo tři modely 306 S16 Gti, kterých je v republice opravdu pomálu. Samozřejmě nechyběli vyznavači tunningu, na obdiv tu byl kupříkladu sportovně upravený Peugeot 206 CC. Nespočet 205tek, 206tek, 306tek, 406tek i "stařičkých" 405tek, 106tka, 605tky a 309tka výčet uzavírají.

  Během celého srazu si na nudu nikdo rozhodně stěžovat nemohl. Dalo se podebatovat s učitelem autoškoly o novinkách v Zákonu o provozu na pozemních komunikacích, a ten také upřesnil, jaké tresty hrozí od července za přestupky. Velkou zajímavostí byla pro všechny možnost vyzkoušet si řízení autoškolního vozidla z místa instruktora se vším, co má k dispozici, a to v krátkém slalomu. Vzhledem k tomu, že pořadatel - Autoškolič DODO - vyučuje v autoškole jako instruktor, umožnil navíc napsat si cvičně ostrý test z pravidel silničního provozu. Taktně pak vyhlásil pouze vítězku s 91% správných odpovědí. Cvičné testy jenom potvrdili známou věc, že řidiči si z teorie pamatují opravdu pramálo.

  Obyvatelé Brna v sobotu odpoledne nemohli přehlédnout asi půl kilometru dlouhou kolonu vozů značky Peugeot s klubovými vlaječkami a jmény nebo přezdívkami osádek na oknech aut. Spanilou jízdou Peugeoty navštívily také Brněnský autodrom, a to včetně technického zázemí. Všechny trochu mrzelo snad jen to, že chyběl slíbený závodní Peugeot 205, který měl krátce před tímto srazem při závodech vážnou nehodu a stal se nepojízdným.

  14. sraz Peugeot Clubu ČR se samozřejmě neobešel bez celodenního orientačního závodu po Moravském krasu. Trasa dlouhá necelých 90 kilometrů provedla padesátku Peugeotů až k jeskyním ve Sloupu (prohlídka Sloupsko-Šošůvských jeskyní) a zpátky kolem televizního vysílače Kojál a rybníka Olšovce zpět do Ochozi. Během závodu se musela plnit řada úkolů spojených se zdejším krajem (zajímavosti o Býčí skále, Huti Františka i jednotlivých vesnicích v trase závodu). Cílem bylo najet co nejmenší množství kilometrů a splnit všechny zadané úkoly na určených stanovištích. Zajímavostí určitě je, že vítěz závodu jiri.wolf a mmouka nejenom, že z trasy neodbočil ani o metr, ale několik významných kilometrů získal k dobru i tím, že si cestu mezi jednotlivými kontrolami zkracoval přes pole a lesy. O tom, jak jeho vozidlo Peugeot 306 sedan 1,9 TD trpělo, se neodvažujeme uvažovat. Naštěstí musíme podotknout, že dorazilo do cíle bez zjevné újmy.

  Celý 14. sraz Peugeot Clubu České republiky v Ochozi u Brna byl za posledních několik let největší - co se do počtu lidí, aut i dnů strávených společně týče. Pořadatelé, zvaní Autoškolič Dodo a Aluška a Pavel T., si několik měsíců před srazem pořádně „mákli“ a rozhodně se to vyplatilo. Povedlo se jim totiž dát dohromady partu skvělých lidí, kteří mají rádi jak své auto označené logem Peugeot, tak i ostatní kolegy z Clubu.

  Veškeré fotky najdete v sekci galerii ;)

  Jsou to prostě Amis de Lion (Přátelé lva).

Sign in to follow this  
Followers 0


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

články

články

články