test
Sign in to follow this  
Followers 0

Peugeot s pohonem 4x4 realitou!


Supetr
 • Mitsubishi Motors a PSA Peugeot Citroën podepisují dohodu o spolupráci na nových vozech s pohonem 4x4

  Takashi Nishioka, president společnosti Mitsubishi Motors Corporation a Jean-Martin Folz, president skupiny PSA Peugeot Citroën, podepsali dne 4. února 2005 smlouvu o smlouvě budoucí (Letter of intend) o partnerství v oblasti výroby vozů s pohonem 4x4. Definitivní smlouva bude podepsána na jaře 2005.

  Tato dohoda předpokládá v Japonsku roční výrobu 30 000 vozů pro potřeby skupiny PSA Peugeot Citroën, a to na nové platformě Mitsubishi, která je nyní již ve vývoji.

  Nové vozy typu 4x4 by měly být uvedeny na trh v roce 2007 a budou mít specifický styl jak pro vozy Peugeot tak pro vozy Citroën. Budou vybaveny nejnovějšími dieselovými motory HDI a filtrem pevných částic (FAP) z produkce PSA Peugeot Citroën.

  Pro skupinu PSA Peugeot Citroën představují nové vozy 4x4 další rozšíření modelových řad obou značek – značky Peugeot i značky Citroën. Tyto modely osloví nové zákazníky především na evropských trzích.

  Navýšení objemů výroby umožní skupině Mitsubishi Motors zvýšit využití výrobních kapacit a zlepšit tak produktivitu.

  Tento projekt se bude týkat nejprve evropských trhů, obě skupiny však počítají s možností dodávek i do dalších teritorií a s rozšířením partnerství.

  Díky této spolupráci, Mitsubishi Motors Corporation a PSA Peugeot Citroën půjdou cestou oboustraně výhodné strategie – přínosné pro oba partnery.

  TZ PEUGEOT ČR

Sign in to follow this  
Followers 0


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

články

články

články