test
Sign in to follow this  
Followers 0

Peugeot na 75. ročníku Ženevského autosalonu


Supetr
 • Značka Peugeot představí na autosalonu v Ženevě netrpělivě očekávaného zástupce segmentu malých vozů Peugeot 107, nový koncepční vůz Coupé 407 Prologue i historicky legendární Peugeot 402 Andreau. Celkem se na stánku o velikosti 2 650 m2 představí třicítka automobilů.

  Letošní ženevský autosalon slaví najednou hned dvě výročí: 100 let od první národní výstavy v Ženevě v roce 1905 a zároveň 75 let od první výstavy organizované na mezinárodní úrovni v roce 1924. Při této příležitosti se značka Peugeot rozhodla poprvé vystavit na svém stánku jeden z nejslavnějších exemplářů své historie, legendární Peugeot 402 Andreau, průkopníka aerodynamických karoserií z roku 1936.

  Jako doplněk k legendárnímu Peugeotu 402 Andreau bude na stánku vystaven exkluzivní a sportovní koncept Coupé 407 Prologue, jehož podoba je jen krůček vzdálená od sériové podoby modelu 407 Coupé. Vystavený koncept rovněž prezentuje technologickou novinku v podobě dieselového šestiválce o objemu 2,7 l, jenž byl představen na začátku letošního roku u inovovaného modelu 607.

  Největší novinkou nejen v segmentu malých vozů bude bezesporu Peugeot 107, který v Ženevě absolvuje svoji mezinárodní premiéru. Malý vůz vyráběný v Kolíně se na stánku představí v pěti reprezentativních verzích. Po jeho boku nebude chybět Peugeot 1007 - inovativní, variabilní a originální kompaktní minivan s elektricky ovladatelnými posuvnými dveřmi.

  Tak jak je již zvykem, nebude na ženevském autosalonu chybět kompletní seznam zástupců všech modelů značky. Modelová řada 206 představí mezi čtyřmi vystavenými modely i novinku - Peugeot 206 CC s dieselovým motorem 1.6 HDI o výkonu 110 k. Peugeot 307 se v roce 2004 zařadil mezi pět nejprodávanějších vozů na evropském trhu a zároveň oslavil dva miliony prodaných vozů. V Ženevě se představí tři z celkem pěti obchodně uvedených siluet tohoto modelu. Rovněž Peugeot 407, jenž je na stánku zastoupen čtyřmi exponáty a konceptem Coupé 407 Prologue, slaví obchodní úspěchy. Na své konto si za rok 2004 připsal více než 150 000 prodaných vozů, z nichž 30% představovala verze SW. Nejvýše postavený model řady, Peugeot 607, doznal v posledních měsících řady interiérových i exteriérových úprav. V Ženevě se představí s novým motorem 2.7 HDI V6 FAP o výkonu 204 k. Zastoupena bude rovněž modelová řada 807 v podobě speciální série a Peugeot Partner Combispace Quicksilver. Chybět nebude ani závodní speciál 307 WRC.

  Mezi další vystavené vozy patří koncepty Peugeot Quark a Peugeot 1007 RC, jež byly veřejnosti poprvé odhaleny na autosalonu v Paříži na podzim minulého roku.

  Tisková zpráva Peugeot ČR

Sign in to follow this  
Followers 0


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

články

články

články