test
Sign in to follow this  
Followers 0

Peugeot 407 - oficiální představení a bohatá fotogalerie


Supetr
 • p407_4.jpg407 dostala nelehký úkol. V dnešní době je konkurence v osobních automobilech mimořádně vysoká, vše navíc komplikuje nezřetelné rozlišení jednotlivých tříd, kde se modely od jednotlivých automobilek míjejí a jiné zase setkávají. Tím získává typický český človíček pocit, že když si koupí novou Octavii, tak má auto srovnatelné s auty ze střední třídy mezi které se 407-ka řadí, ale to nás zajímat nemusí, my víme na čem jsme, a nic nám tedy nebrání v prohlídce tohoto velice zdařilého vozu střední třídy.

  Design

  p407_13.jpgJak mohlo toto auto vzniknout? Už při prvním pohledu to vypadá, jako by design vytvářel tým na sobě nezávislých designérů, koordinovaných jedním člověkem, který měl za úkol, dát dohromady 3 odlišné styly. Asi to tak úplně nebylo, ale auto je poskládáno z několika zdánlivě nesouvislých částí, rozděleno na přední střední a zadní část. Zde se ale podařilo něco, co jsem v současném automobilovém designu nezažil, ačkoliv tyto 3 partie mají naprosto jiný styl, tak auto jako celek vypadá naprosto fantasticky (můj soukromý názor :-) ).

  S přední částí jsme se měli možnost seznámit v nedávno vydaném konceptu "Elixír", který předznamenal, jakým směrem se styling 407 povede. Obrovské kapkovité světlomety spolu s masivní maskou evokují dravý charakter a těžko se stane, že si toto auto splete s jiným "koncernovým" vozidlem.

  Bok již ale také známe, podobnost s menším bratříčkem, se 307, není čistě náhodná.

  p407_24.jpgZáď je naopak klasická, až nadčasová, „L“ koncovky Vám pokaždé připomenou, co za auto vás právě předjelo. Krásně jsou vkomponované prolisy, aerodynamické vypoukliny i módní negativní odtrhová hrana na víku zavazadlového prostoru. Dá se předpokládat, že při budoucím faceliftu si konec karoserie opět vystačí pouze s restylingem koncových světel, příp. v decentní míře též nárazníku, zatímco začátek se přizpůsobí přelétavé módě daleko znatelněji, jako tomu bylo u modelu 406.

  Peugeotu se podařilo uvést na trh krásně auto, které se hodně inspirovalo ve slavné minulosti této značky.

  Motory a převodovky

  Je libo naftu nebo benzín, manuál či automat?

  p407_26.jpgNabídka motorů a převodovek by měla být velice pestrá a na dnešním trhu by se 407 neměla za co stydět. Pro příznivce benzínových motorů jsou připraveny 2.0 (100 kW), 2,2 (116 kW) a 3,0 V6 (155 kW). Z naftových motorů bude ze začátku v nabídce pouze jeden a to 2,0 HDI (100 kW), ale nedlouho na sebe nenechají čekat ani ostatní pohonné jednotky 1,6 HDI (90 PS), 2,2 HDI (116 PS) a mluví se také o motoru, který byl použit v samotném konceptu Elixíra 2,7 V6 HDI (148) kW. K tomu všemu si budeme moci vybrat jenu ze čtyř variant převodovek a to pěti a šesti stupňový manuál a nebo čtyř a šesti stupňový adaptivní automat.

  Podvozek

  p407_33.jpg407 se podělila o podlahovou plošinu s Citroenem C5, hydropneumatické pérování ovšem vyměnil za tradiční ocelové pružiny, přičemž jako kompenzaci obdržel zcela novou víceprvkovou zadní nápravu, takže o jízdní vlastnosti bude jistě postaráno dostatečně a budou moci tvořit sportovně laděný protipól vyloženě luxusní C5.

  Výbava a bezpečnost

  Vynikající komfort nabízí zcela přestylizovaný interiér, prostorný, plný domyšlených odkládacích prostor a nabitý všemi dostupnými výkřiky moderní techniky. O Vaše uši se postará Audio JBL p407_29.jpg(240 W), oči zase se zalíbením spočinou na 7“ multimediálním monitoru a sdruženém ovládání všech palubních systémů. Dlouhé štreky se stanou méně únavnými díky adaptabilnímu tempomatu a nastavitelnému omezovači rychlosti. O viditelnost se starají dva automatické motýlkové stěrače, každý s nezávislým pohonem, extrémně ploché čelní sklo s protiostřikovou úpravou, rozměrné xenonové světlomety, taktéž automaticky aktivované a pokročilá dvouzónová klimatizace s nezávisle poháněným úsporným kompresorem se stará o maximální pohodu.

  A jaká by mohla být cena? Bude pravděpodobně o něco vyšší než u 406, ale ne o moc, můj odhad je, že nejlevnější verze by se mohly pohybovat okolo hranice 700.000 Kč.

Sign in to follow this  
Followers 0


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

články

články

články