test
Sign in to follow this  
Followers 0

Peugeot 309


Supetr
  • 309gti16g4.jpgPeugeot 309 byl představen v Anglii v únoru 1986 jako náhrada za typ 305. Automobil byl vyráběn v Coventry - Peugeot Ryton. Byl určen pro upevnění Peugeotu na britském automobilovém trhu. Styl 309tky každému nevyhovoval a provedení vozu bylo trochu slabší. Však po mechanické stránce dělal dojem praktického automobilu. Měl úspěch u soukromých kupujících. 309 tak s výjimečnými rysy byla středem pozornosti. Byla jedna z prvních automobilů takového stylu a udala směr vývoje dalším automobilům.

    K přednostem tohoto vozu patří solidní antikorozní ochrana i nadprůměrně trvanlivý podvozek.

    Pokud jde o závady, je třistadevítka vozem lehce nadprůměrným, co do jejich výskytu. Problémy jsou s brzdami - často brzdí jedna strana více než druhá, slabá bývá i ruční brzda. Z motoru a převodovky uniká olej,309gti16g7.jpg brzdové vedení zase často napadá koroze. Starší ročníky z 80. let nemívají zrovna nejspolehlivější elektrické vedení, proto je dobrá jeho preventivní kontrola, případně výměna u podezřele vyhlížejících částí. Nenechte se zaskočit ani netěsnícími hadicemi, jež jsou součástí chladícího systému. Zvlášť v létě byste motor mohly lehce"uvařit". Peugeot předepisuje po 80 tisících výměnu ozubeného řemene, a protože si nemůžete být jisti, kdy a zda vůbec řemen měnil majitel před vámi, pro jistotu jej vyměňte. Předejdete tak eventuálnímu vážnému poškození motoru. Kromě právě vyjmenovaných problémů vás s větší pravděpodobností potkají ještě další, naštěstí je 309 poměrně rozšířený typ, na který je dostatek náhradních dílů i na vrakovištích.

    Mezi konkurenci lze tento Peugeot zařadit poměrně ke špičce. Jako konkurenty považujme Ranault 19 a Citroen Zx. Renault ztrácí vyšší cenou a Citroen zase značnou poruchovosti. Cena tohoto vozu pokud je v dobrem stavu tak, stoji asi 60000 Kč.

Sign in to follow this  
Followers 0


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

články

články

články