test
Sign in to follow this  
Followers 0

Peugeot 207 - bezpečnost


Supetr
 • Tým « osobních strážců » ve službách bezpečnosti celé posádky

  Jistota a spolehlivost patří mezi zásadní požadavky většiny zákazníků bez ohledu na úroveň modelové řady. Peugeot 207 tato očekávání splňuje mimořádně efektivně prostřednictvím vyspělých prvků pasivní a terciální bezpečnosti. Struktura karoserie je dimenzována tak, aby programovaným způsobem rozkládala energii nárazu. Ochrana vnitřního prostoru pro cestující je zajištěna kontrolovanými deformacemi karoserie a kontaktními ochrannými prvky, jako jsou funkčně spojené airbagy/bezpečnostní pásy, které zachycují, amortizují a následkem toho také snižují následky nárazu.

  Optimalizované parametry struktury

  Konstrukční řešení modelu 207 bylo navrženo tak, aby bylo schopno odolávat i nárazům větší intenzity, než jaká je testována v rámci spotřebitelských bezpečnostních testů nebo evropských testů EuroNCAP, v rámci kterých je jejím cílem dosáhnout výsledku 5 hvězdiček. Struktura vozu 207 se v přední části diametrálně odlišuje začleněním dvou ochranných zón, které jsou schopny účinně absorbovat energii nárazu, usnadňují opravy a snižují následky srážky chodce s vozem. Jedná se o koncepci převzatou z vozu 407 a nově uvedenou v segmentu B.

  Model 207 je tak prvním vozem, který splňuje nové evropské předpisy týkající se ochrany chodců při srážce s vozem.

  Čelní náraz

  Přední blok zahrnuje nový kanál přenosu energie, tzv. spodní, který doplňuje klasický horní kanál tvořený podélnými nosníky. Energie nárazu je ze dvou třetin přenášena horním kanálem a z jedné třetiny spodním kanálem. Tento spodní kanál tvoří přední příčka, příčka « ochrany pro chodce » vybavená pohlcovači nárazu a standardní rám, ke kterému byly přidány nástavce a vznikl tak dlouhý pomocný rám.

  Boční náraz

  Ochrana při bočním nárazu je založena na koncepci skeletu karoserie a jeho vyztužení, které jsou společně schopny absorbovat ničivou energii nárazu a zabránit deformaci vnitřního prostoru pro cestující. Přední dveře, opatřené výztuhami v horním prolisu dveřního dílu a příčnými trubkami ve spodní části, tvoří pevnou spojnici mezi předním a prostředním sloupkem a zadním blatníkem.

  Kompletní zajištění dveří při bočním nárazu doplňují ještě absorbční výplně „paddings“.

  Peugeot 207 je vybaven několika airbagy:

  - Dva čelní autoadaptivní airbagy s dvěma generátory se nafukují podle intenzity nárazu. Jejich objem je 60 l v případě airbagu řidiče a 90 l u spolujezdce, ten může být manuálně deaktivován.

  - Dva boční airbagy o stejném objemu 11 l.

  - Dva hlavové airbagy s objemem 23 l, zabudované v celé délce střešního oblouku, aktivují se v součinnosti s bočními airbagy. Podle zvolené verze a země určení jsou součástí základní výbavy nebo doplňkové výbavy na přání.

  Tříbodové bezpečnostní pásy s navíječi doplňují prvky pasivní ochrany cestujících:

  - Dva výškově nastavitelné pásy s navíječi, pyrotechnickými předpínači a omezovači přítlaku (450 daN) ;

  - Tři bezpečnostní pásy na zadních sedadlech s omezovači přítlaku (600 daN).

  Upevnění prostředního pásu přímo na opěradlo sedadla usnadňuje jeho uchopení a používání.

  Výborná účinnost pásů spolu s architekturou zadních sedadel omezuje riziko podklouznutí a sjetí ze sedadla při čelním nárazu.

  Za účelem podpory používání bezpečnostních pásů a zvýšení bezpečnosti jízdy je většina verzí 207 opatřena kontrolkou a zvukovou indikací nezapnutého nebo odepnutého pásu. U prvních verzí řady je tato funkcí vybaveno pouze sedadlo řidiče. Zapnuté a nezapnuté bezpečnostní pásy jsou pomocí zelených a červených piktogramů znázorněny na k tomu určeném displeji.

  Tříbodové úchyty Isofix

  Všechny vozy 207 jsou na bočních zadních sedadlech vybaveny tříbodovými úchyty Isofix, které slouží k upevnění kompatibilní dětské sedačky.

  Pozornost věnovaná bezpečnosti chodců

  V souladu s novými evropskými směrnicemi se snížení rizika poranění chodce při srážce s vozem stalo prioritním kritériem od samého začátku vývoje modelu 207 a je zohledněno přímo v koncepčním řešení předního bloku s dvěma ochrannými zónami.

  Ochrana horních částí těla je zabezpečena pružným absorbérem zakomponovaným do pásu předního nárazníku horní ochranné zóny a ochranná příčka z kompozitního materiálu s integrovanými pohlcovači tvoří koncovou část spodní ochranné zóny a slouží k odstrčení nohy, aby bylo zabráněno vážným poranění kolena.

  V neposlední řadě omezuje následky srážky i vzdálenost mechanických skupin od kapoty. Tento volný prostor, nebo-li « zóna přežití », byl optimalizován s cílem snížit závažnost zranění hlavy a horních částí těla chodce při srážce s vozem a následném pádu na kapotu.

  Ostatní funkce přinášející klid a pohodu

  * Automatické uzamčení dveří a zavazadlového prostoru za jízdy a to při překročení rychlosti 10 km/h (funkci lze manuálně aktivovat/deaktivovat).

  * Bezpečnostní alarm s obvodovou a prostorovou ochranou vnitřního prostoru je v nabídce jako doplněk na přání a je spojen se superzamykáním dveří a dětskou elektrickou pojistkou.

  * Bezpečnostní zámky s vysokou mírou ochrany proti násilnému vniknutí.

  * Bezpečnostní šrouby u hliníkových kol.

  * Prvky elektronické ochrany.

  * Identifikační kód umístěný na třech místech vozidla.

  TZ Peugeot ČR

Sign in to follow this  
Followers 0


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

články

články

články