test
Sign in to follow this  
Followers 0

Coupé 407 Prologue - oficiálně


Supetr
 • Značka Peugeot představuje nový koncepční vůz 407 Coupé Prologue, který je pokračovatelem dlouholeté tradice slavných kupé se znakem lva na přídi.

  Exkluzivní styl a estetické ztvárnění propůjčuje tomuto automobilu silnou individualitu a právem ho řadí bok po boku zdařilých a stylově uznávaných předchůdců 407 sedan a SW.

  Z celé řady návrhů byla vybrána studie stylistického centra Centre Style Peugeot. Tato studie dokázala ve splývavých liniích prezentovaného konceptu ztvárnit současně působivou sílu i vytříbený šarm a eleganci.

  Působivost, kterou se může tento koncepční vůz pochlubit, je založena na výrazné přední masce s nezaměnitelným « pohledem šelmy », ostré kresbě blatníků i pevně posazené zádi, připravené vyrazit s prvním sešlápnutím pedálu akcelerace. Prvotřídní charakteristiky a výkonnost exempláře jsou patrné rovněž z masivnosti a aerodynamického zpracování přední části, která pozvolna přechází do prostorné a luxusní kabiny.

  Jemná linie profilu, jakoby lehce načrtnutá jedním tahem štětce, se rozvíjí od odvážně zkoseného čelního skla, kopíruje kabinu a probíhá až k víku zavazadlového prostoru, které bylo navrženo ve tvaru spojleru. Ostře řezané křivky zadního nárazníku opticky přesouvají důraz na přední část vozu.

  Architektonická individualita tohoto konceptu dále rozvíjí estetické standardy představené s řadou 407. Podtrhuje soulad mezi dynamickým potenciálem vozu, který je umocněn mimo jiné i koly velkých rozměrů, a působivým designem s naprosto přirozenou vyvážeností křivek.

  Z předního pohledu je mřížka sání vzduchu tvořena dvěma částmi, což ji opticky rozšiřuje a celek tak působí mohutnějším dojmem. Přední světlomety mají protáhlý tvar, nadstandardní rozměry a samotné reflektory jsou otočné. Horní část předního nárazníku je oživena oddělenými mlhovými světlomety a bočním žebrováním.

  Kapota vozu je v celé své délce strukturována světelnou linií, jenž se dále zvedá a zvýrazňuje design sloupků čelního skla a pokračuje až k zadnímu nárazníku, kde vymezuje jeho boční a zadní část. Další nosná křivka profilu navazuje na obrys předních světlometů, v úrovni bočních oken probíhá k zádi vozu a zaniká v bodě napojení bočního sloupku a zadního okna. Třetí linie zdůrazňuje spodní část boků od předních kol po zadní světla a nevtíravým způsobem dodává siluetě vozu výrazný dynamický rys. Estetickou dokonalost Coupé 407 Prologue završují boční lišty, vnější zpětná zrcátka a přední i zadní nárazník v barvě karoserie.

  Spoiler, zakomponovaný do víka zavazadlového prostoru, přechází po stranách plynně do zadních blatníků. Zadní světla spolu s horizontálně orientovanými fasetami na víku a křivkou lomu světla vůz opticky rozšiřují. Ve spodní části zadního nárazníku najdeme široký černý díl, který nahrazuje úchyt na SPZ, na levé straně vyniká dvojitá chromovaná koncovka výfuku a z celkového pohledu rozčlenění nárazníku zadní část vozu vizuálně odlehčuje.

  Tisková zpráva Peugeot ČR

Sign in to follow this  
Followers 0


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

články

články

články