test
Sign in to follow this  
Followers 0

307 WRC?


Supetr
 • Žádné zaručené zprávy…..

  307cc_wrc_small.jpgJeště před uvedením modelové řady 307 na trh se diskutovalo o tom zda bude také nějaký ten "wrc". Trojková řada by měla na co navazovat. Již s typem 302 se proháněli závodníci na Monte Carlu a na dalších kontinentálních soutěžích. Nejznámější model 306 Maxi Kit Car je ještě k vidění i na našich tratích a donedávna se jezdilo i s modelem 309 Gti. Dále je možno spatřit 306ku i na rallycrossových tratích, na okruzích i na závodech do vrchu. Tento typ pro rally byl definitivně nahrazen menším a obratnějším typem 206. Nyní dvěstěšestka vystrkuje růžky i do ostatních disciplín. Existuje model WRC (+jeho zjednodušená rallycrossová varianta se zvýšeným výkonem), Maxi Kit Car (juniorská kategorie Super 1600), příští rok bude i Superproduction a pro rally je od letoška homologován model pro skupinu N do objemu 1600 cm3.. Co bude z nové 180ti koňové varianty RC … to je téma na další článek, ale pravděpodobně auto pro třídu A2000. Jakop římá konkurence TypeR, Polo Gti, atd…

  Nadšenci a fanoušci se ve svých debatách o 307 WRC rozdělili na dva tábory: první ihned označili třídveřový model 307, vzhledem k jeho rozměrům, za sportuneschopný a druzí připustili možnost nějakého závoďáku. Kdo měl pravdu a jak to bude ještě není známo, nicméně jedna paní povídala a jiná paní se zajímala a tak lecos prosáklo. Nic se neutají a lidská fantazie je nekonečná.

  Dnes je jasné, že hatchback – 3D a 5D (první představená karosářská varianta) nebude sám. V prodeji se objevil Break a luxusnější varianta kombíku SW. Připravuje se snad i čtyřdveřový sedan. Ale pro sport stále nic moc. Spekuluje se také o kupátku (to už by šlo), ale hlavně o modelu cc – coupe/cabrio. Jedni tvrdí že nebude Peugeot konkurovat sám sobě a veleúspěšný kabriolet 206 cc zůstane svou koncepcí sám. Jiné zdroje uvádějí 307 cc jako hotovou věc. Vzhledem k tomu, kolik fotek (ne montáží, ale buď špionážních a nebo reálných fotek) tohoto kabrioletu se skládacím hardtopem je možno spatřit vypadá to, že se asi dočkáme.

  Technici v Peugeot Sportu prý utvořili novou vývojovou skupinku a věnují se vývoji nového soutěžního vozu. Jakého? Co jiného než 307.

  V Dánsku se vesele prohání okruhové 307ky 3D, ale poté, co Peugeot odešel od Prostu a rozprodal okruhové 406ky se věnuje výhradně jen a jen rally (Což osobně vítám s velikou radostí) 307wrc_autosport.cz_small.jpg.

  Údajně existuje dohoda mezi Peugeot Automobiles a tradičním výrobcem a vývojářem sportovních převodů firmou Hewlad dohoda o prototypu pohonu pro nový soutěžní Peugeot.

  Údajně byl veliký problém protažením pohonu všech čtyř kol skrz celou karosérií.

  Údajně … otázka je čemu věřit, neodpustím si ještě jedno „údajně“ (na každém šprochu je pravdy trochu)

  Údajně existuje hotová a plně funkční testovací 307 CC WRC. Jen je z marketingových důvodů v záloze a čeká na svou chvíli uvedení do provozu. Kdy by to mělo být není jasné. Hovoří se o sezóně 2003. Někdo o začátku, jiní o polovině roku a zdrženlivější až o roce 2004. Existenci 307 CC WRC připustil i marketingový ředitel Peugeot Automobiles a šéf továrního teamu Peugeot TOTAL Corrado Provera: „Dvěstěšestka je a ještě dlouhou dobu bude vynikajícím autem," uvedl. „Stějně jako ostatní teamy i my musíme pokračovat dál. Ano, model nového auta časem příjde. Podotýkám, časem!“

  Bez zajímavosti jistě není ani to, jak komentoval Jean-Pierre Nicolas (teamový manažer Peugeot Sportu) novináři předložené fotografie soutěžní 307ky: „Nikdy jsme neuveřejnili žádné obrázky nového WRC. To co mi předkládáte, to je pouze umělecké dílo, ne reálná fotografie skutečného auta. ”

  Tak co? Existuje nebo se na ní dělá, nebo vůbec nebude?

  Jediná jistota je čerstvě představená 206 WRC Evo 3! Tak ať se jí daří a poráží své soupeře stále jednodušeji a lehčeji. A ať nám ten titul po třetí za sebou v řadě neuteče.

  M.

  PS: Marcus Grönholm podepsal smlouvu s Peugeot Sportem do konce roku 2006. Pak se prý vydá do soutěžáckého důchodu :o) .

  307cc_wrc_small.jpg307wrc_autosport.cz_small.jpg307wrc_rallylion.com_small.jpg

  ©Foto collages copyright Autosport.cz, Rallylion.com and 307cc.net

Sign in to follow this  
Followers 0


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

články

články

články