Jump to content

Ručička teploty na maximu 308 1.4.VTI 2013


Auzub

Recommended Posts

Zdravím! Ručička teploty kolísala mezi 0 - 90. Poté se po několika dnech ustálila a vyjela vždy normálně na 90 a zůstala tam. Včera však cca po ujetí 10 km najela rafika na doraz do červeného - výstražný signál - rozsvítila se STOPKA a sepnul ventilátor .Vody dostatek ( sice na minimu ale nevařila ) Auto stálo cca 2 hodiny - ujeto asi 7 km a vše v poho při spuštěném topení na maximu .Jaká je pravděpodobnost vadného termostatu, čidla teploty, konektorů či studený spoj ? Předem děkuji za radu kudy se ubírat !

Link to comment
Share on other sites

Guest Sale

Vadné teplotní čidlo, pravděpodobně bude potřeba výměna celé komory i s termostatem, záleží na tom jestli je tam komora se dvěma čidly nebo jen s jedním. Jsou buď dvě dvoupinová nebo jedno čtyřpinové. Pokud je jedno, je to nerozebratelné a mění se to celé. Nechal bych to na servisu, bývá třeba úprava SW.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sale

Napřed se podívej zda máš komoru s jedním neoddělitelným čidlem nebo se dvěma z toho se dá jedno vyměnit, je zajištěné jen kovovou sponou. Pak by snad stačilo vyměnit jen čidlo a to bys zvládl sám. Vyndej airbox a hadici sání (stačí otočit proti směru hod. ruček a vypadne) a pořádně tu komoru prohlédni. Pokud by to celé měnili v autorizáku, tak asi nejmíň 3.5k. Jinak je levnější eshop autorozvody.cz. dá se koupit i samotné čidlo. Objednej případně podle VIN vozidla.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Zdravím ! Vracím se zpět k mému problému ! Navštívil jsem Peugeot servis Hruška Ostrava kde vyměnili senzor teploty vody a zcela zdarma ! Jsem čučel jak puk ! Poté jsem fičel na dovolenou do Croatia a tam i zpět vše ok . Tak to tak snad vydrží . Ještě jednou děkuji všem za rady. Sale měl pravdu ! :):potlesk   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...