Jump to content

Nestartuje v zimě


Michal.B

Recommended Posts

Zdarec, znamej ma 607 2,7hdi automat a ma problem když trochu začne mrznout tak už nenastartuje,spiš že už ani nezačne točit. Prej co už vypozoroval že když je tepleji a zapne kliček a rozsviti se žhaveni tak vi že to pojede,ale když je mraz otoči kliček žhaveni nic a když chce startovat tak nic, viděl jsem že tam akorat sviti chyba nějaky ten tlumic. jinak nic. A když to bylo na diag tak v motoru žadna chyba.

Link to comment
Share on other sites

Je potřeba se podívat, jaká kontrolka svítí "nějaký ten tlumič", Auto mu něco sděluje, ale "indián nerozumět řeči bledých tváří".

Diagnostika - mělo by to být v paměti závad, horší je, že těch závad tam bude hodně, Takže po prvním přečtení paměť vymazat a pak až se to znovu stane, tak načíst závady.

Link to comment
Share on other sites

Právě že diagnostika se dělala až se auto nastartovalo a dostalo na diag, psalo to nějaké chyby převodovky ale do ní se nedalo dostat ze se právě jednotka zavádí do pp 2000 jako asi ze to program nepodporuje tuhle jednotku asi novější verzi.  Ale jinak to psalo chyby C1193,U2003,U1108, U1213 ale žádná v motoru, bylo to v ABS/ESP

Edited by Michal.B
Link to comment
Share on other sites

Čísla závad mi nic neříkají, ale připomíná mi to moji současnou závadu, i když mám úplně jinou aut. převodovku - ale ovládací páka je stejná - prostě ovládá spínače, které dávají do převodovky polohu páky a tedy její povely.

Prostě, v chladu mi to hlásí, že tam není neutrál, a musím zakvedlat pákou, pak lze nastartovat.

Link to comment
Share on other sites

Právě že nejde vyřadit a motor ani nezačne točit,  a je zajímavé že nezačne ani zhavit. Ale když se oteplí tak po zapnutí klíčků normálně zhavi a to potom normálně točí a nastartuje.  Je mi právě divné co může způsobit že to ani netočí 

Link to comment
Share on other sites

To je trošku moc různých informací. Co znamená nejde vyřadit. Když zastavuju motor, tak mám vyřazeno. Když už máte diagnostiku k dispozici, je potřeba hledat souvislosti, v jakém je co stavu, nejen načítat a mazat chyby ... Pokud ani to nepomůže, pak je potřeba vzít měřák a měřit, zvláště když se to pořád chová stejně.

Link to comment
Share on other sites

Asi jsem to špatně nazval, spíš to nejde odbrzdit,ale to jde asi až po nastartování, nevim automat nemám tak nevím jak to funguje. Právě že když už teď není moc zima tak to jede a nejde nic moc zjistit když to funguje.  Když diagbox 5 nerozpozna řidiči jednotku převodovky že se zavádí do pp 2000  tak kdyz nainstaluju novější verzi tak by to mohlo fungovat? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...