Jump to content

Peugeot si na 86. ženevský autosalon připravil 3 světové premiéry


Schreek

Recommended Posts

Peugeot vstupuje po roce 2015, v němž jeho prodeje stouply o 4,6 %, do roku 2016 s novou silou a slaví svůj návrat do světa automobilových závodů. Ve světě se v loňském roce prodalo celkem 1 710 000 vozů Peugeot, v Evropě bylo dosaženo výrazného růstu o 9,7 %, v Číně o 5,6 %, v Africe a Středním východě o 2,3 % a v Tichomoří o 9,1 %. Na prodeje měl velký vliv celosvětový úspěch „osmičkové“ řady Peugeot, tedy vozů, jejichž názvy končí číslicí osm:

-      Pokračující úspěch bestselleru značky, vozu Peugeot 308, který patří mezi tři nejprodávanější vozy segmentu C v Evropě a je hybnou silou vstupu značky Peugeot do vyšších kategorií produktů, přičemž 23 % prodaných vozů tvoří verze GT Line, GT a GTi by PEUGEOT Sport,

-      Úspěch, se kterým se setkal nový Peugeot 208, který byl představen před rokem v Ženevě a jehož prodeje v Evropě zaznamenaly nárůst o 10 %,

-      Úspěch vozu nový Peugeot Partner, nejprodávanějšího lehkého užitkového vozu značky,

-      Technologický a environmentální úspěch s 25 osobními vozy Peugeot „Best in Class“ z hlediska snížení emisí CO2 v Evropě (8 vozů s motorem PureTech, 4 s  motorem THP a 13 s  motorem BlueHDi) a titul „Engine of the Year“ pro motor Peugeot PureTech.

 

Tři světové premiéry Peugeot a uvedení prvního SUV roku na ženevském autosalonu: v roce 2016 značka Peugeot pokračuje v nastoleném produktovém a prodejním trendu.

 

Nový Peugeot 2008, kompaktní SUV značky ve světové premiéře

 

V lednu jsme byli svědky úžasného vítězství vozu Peugeot 2008 DKR na Dakaru[1]. Peugeot dosáhl při své druhé účasti na jihoamerickém Dakaru vítězství v devíti etapách ze 13, z toho ve dvou etapách obsadil dvakrát první tři místa, pětkrát první dvě místa a získal konečné vítězství. V cíli závodu dlouhého 9500 km, který probíhal ve velmi náročných podmínkách, rozšířil Peugeot Sport již tak bohatý seznam úspěchů, který zahrnuje 4 vítězství, jichž značka dosáhla v Rallye Dakar na africkém kontinentu v letech 1987–1990, a další tituly v závodech, jako jsou 24 hodin Le Mans, WRC, WRX a Pikes Peak.

Šest týdnů poté, co dvojice Peterhansel/Cottret získala s vozem Peugeot 2008 DKR své vítězství, představuje Peugeot ve světové premiéře v Ženevě nový Peugeot 2008, kompaktní SUV značky.

Peugeot 2008 přišel na trh v roce 2013 se silnými argumenty. Zákazníci si ho oblíbili pro jeho eleganci a dynamické vlastnosti. Objemy rostly trvale, celosvětová výroba dosáhla 515 000 kusů[2], stoupla v Evropě, ale také v Brazílii a v Číně, díky čemuž je 2008 nejglobálnějším výrobkem značky Peugeot. V Evropě se úspěch zhmotňuje umístěním mezi třemi nejlepšími vozy segmentu. Své místo v „TOP 3“ Peugeot 2008 pevně drží už od svého uvedení na trh. Pro dosažení těchto výsledků získal Peugeot 2008 nový výraznější design SUV, který je silný a přitažlivý. Robustnost, která se každodenně osvědčuje v provozu, je posílena širšími blatníky, vertikální přední maskou a ochrannými prvky pod karoserií. Sílu vozu 2008 symbolizuje i odstín Červená Ultimate.

Verze Access, Active a Allure doplňuje nová verze GT Line, která je společná pro celou modelovou řadu Peugeot a nabídku doplňuje o sportovní elegantní červeno-černý motiv.

Pocity, které zažívá řidič vozu Peugeot 2008, jsou jedinečné. Návykové. Peugeot i-Cockpit® ztělesňuje intuitivnost, mrštnost a bezpečnost.

Systém Grip Control zajišťující optimální pohyblivost dodává vozu 2008 univerzálnost použití na všech typech terénu. Systém je kombinován se speciálními pneumatikami Mud & Snow, které lze používat jako zimní pneumatiky.

Peugeot 2008 je vybaven systémem Mirror Screen, který funguje na bázi technologie MirrorLinkTM a Apple Carplay®, zpětnou parkovací kamerou a systémy Active City Brake a Park Assist, které jsou v  tomto segmentu vzácné.

Jedinečný dynamický výkon je patrný u všech verzí. Motory Euro 6 zajišťují vysokou úroveň potěšení z jízdy a současně jsou úsporné. Čtyři motory jsou ve svém segmentu „Best in Class“, a to včetně motoru 1.2 PureTech 130 k S&S se šestistupňovou manuální převodovkou.

 

 

Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu

 

post-9365-0-11846500-1456725553_thumb.jp

 

Peugeot Traveller, který se ve světové premiéře objeví na letošním ženevském autosalonu, se připravuje na svůj příchod na trh, kde se chystá zaujmout významnou pozici v kategoriích víceúčelových prostorných vozů a vozů určených pro luxusní přepravu více osob.

Design značky Peugeot přináší do tohoto tržního segmentu nové principy a prvky typické pro hatchbacky a SUV značky. Z výrazného designu vozu Peugeot Traveller vyzařuje síla a elegance.

Peugeot opatřil vůz Traveller řadou dalších předností, které z něj činí referenci v segmentu. Nový podvozek, který vzešel z modulární platformy EMP2, je zárukou vysoké úrovně kvality, účinnosti a na tento segment rekordně nízké spotřeby.

Motory BlueHDi Euro 6 jsou vybaveny nejúčinnější technologií pro snižování emisí na trhu, která používá systém SCR zabudovaný před filtr pevných částic. Tyto osvědčené motory, které se používají již od konce roku 2013, v sobě spojují radost z řízení a výkony dosahující až 180 k / 400 Nm, přitom jejich spotřeba paliva a emise jsou ve svém segmentu „Best in class“. Průměrně celá řada dosahuje spotřeby 5,4 l/100 km a emise činí 140 g CO2/km.

Peugeot Traveller slibuje své posádce příjemné a klidné cestování díky jízdním vlastnostem na úrovni toho nejlepšího z know‑how značky Peugeot, atmosféře ve voze a nadstandardnímu komfortu. Řada možností konfigurace včetně devítimístné verze a mnoho prvků výbavy, z nichž některé jsou v tomto segmentu zcela jedinečné, činí z Peugeotu Traveller velmi pohodlný snadno ovladatelný vůz, který se snadno přizpůsobí každodenním potřebám.

Pokud jde o bezpečnost, Peugeot Traveller získal díky své bohaté výbavě, novému podvozku či zesílené karoserii 5 hvězdiček v testech Euro NCAP, jejichž výsledky byly zveřejněny v prosinci 2015.

 

 

PEUGEOT Traveller i-Lab, shuttle VIP 3.0

 

post-9365-0-62254400-1456725553_thumb.jp

 

Uvedení nového vozu Peugeot Traveller potvrzuje cíl značky uplatnit svou dynamickou strategii pro všechny segmenty. Vozem Peugeot Traveller i‑Lab značka prezentuje svou vizi budoucnosti určenou pro ty, jejichž profesí je přeprava klientů. Revoluční změnou, kterou vůz přináší, je konektivita přinášející jedinečný zážitek.

Design značky Peugeot vnáší do tohoto segmentu nové principy a prvky typické pro hatchbacky a SUV značky.

Shuttle VIP 3.0, který je postaven na platformě EMP2, nabízí optimální rovnováhu mezi vnějším objemem a vnitřní prostorností.

 

Pro posádku na palubě vozu se cestování stává zdrojem inspirace a současně místem vhodným k  práci. Čtyři samostatná sedadla jsou uspořádána proti sobě kolem obřího dotykového tabletu 32" s kapacitním displejem, který je umístěný na obloukovém držáku. Systém využívá WiFi hotspot, Bluetooth®, dokovací stanice pro indukční nabíjení nebo brýle pro virtuální realitu… všechna použití jsou možná.

 

Technologická výbava vozu Peugeot Traveller i-Lab řidiči zaručuje spokojenost jeho zákazníků. Cesty probíhají v naprostém bezpečí díky systému snímání dopravních značek a monitorování pozornosti řidiče.

Nová generace 3D on‑line navigace informuje řidiče v reálném čase a s ohledem na situaci. Optimalizuje tak cesty v závislosti na provozu a programu cestujícího.

 

 

Peugeot 2008 DKR: Vítěz Dakaru 2016[3] přítomen v Ženevě

 

post-9365-0-53657300-1456725554_thumb.jp

 

Peugeot 2008 DKR číslo 302 posádky Stéphane Peterhansel a Jean-Paul Cottret, který zvítězil v  Rallye Dakar 2016, se poprvé od svého návratu z Jižní Ameriky představil veřejnosti. „Mistr Dakaru“, který je se svým 12. vítězstvím legendou Dakaru, přivezl svůj vítězný Peugeot 2008 DKR do Ženevy. Vůz je nižší, širší a výrazně propracovaný. Překonal veškeré nástrahy, které z Dakaru dělají jedno z posledních největších dobrodružství na planetě, při kterém nechybí pískové duny, kamenité cesty, brody,…

Peugeot 2008 DKR ukrývá pod karbonovou kapotou zavěšení kol se dvěma trojúhelníkovými rameny a vinutými pružinami se zdvihem 460 mm, kola z hořčíkového monobloku s 37palcovými pneumatikami Michelin, které jsou stále robustní, ale také lehčí a výkonnější, aby dokázaly zdolávat

 

velmi různorodý a náročný terén. Pod kapotou bije srdce šelmy: i přes povinný omezovač nasátého vzduchu zvýšil třílitrový motor V6 s dvojitým turbem svůj výkon na 350 k, točivý moment činí 600 Nm.

 

Autosalonu se zúčastní i hrdinové Dakaru 2016. Stéphane Peterhansel se na stánku Peugeot setká s  fanoušky značky 5. března a Sébastien Loeb 11. března.

 

Peugeot Sport vystavuje vedle vozu Peugeot 2008 DKR i další modely:

- 308 GTi by Peugeot Sport, radikální verzi bestselleru značky, s motorem 1.6 THP o výkonu 270 k.

- 308 R HYbrid, kompaktní hatchback s výkonem supervozu a hybridním motorem o výkonu 500 k.

 

 

Koncepční vůz Peugeot Fractal: Peugeot i-Cockpit® budoucnosti

 

post-9365-0-69288100-1456725556_thumb.pn

 

Peugeot i-Cockpit ® se představil v roce 2012, poté se objevil u vozu Peugeot 208. Dosud okouzlil více než 2,2 miliony zákazníků a po uvedení modelu 208 na trh stal výrazným prvkem posledních modelů značky Peugeot. V roce 2015 Peugeot představil novou prospektivní studii, kterou ztělesňuje inovativní koncepční vůz Peugeot Fractal. Za futuristickými liniemi tohoto městského elektrického kupé se skrývá nová verze kabiny Peugeot i-Cockpit®, v níž je důraz kladený na zvuk a řízení je díky tomu ještě instinktivnější.

 

Sluch je tak po zraku a hmatu třetím smyslem, na který se klade důraz. Řidič i posádka jsou ponořeni do jedinečného zážitku díky akustickému systému 9.1.2, který spojuje vysoce kvalitní zvukový systém 9.1 a infrabasové reproduktory zabudované do opěradla každého sedadla. Ty vinula specializovaná značka Focal a umožňují prostorové rozložení zvuku a jeho dynamizaci.

 

V interiéru využívá Peugeot Fractal inovativní technologie. Vyvýšený přístrojový panel využívá holografický displej, malý volant je opatřen „touch pady“ a dvojitou dotykovou deskou, pomocí níže se ovládají funkce a nastavení akustiky. 80 % povrchu v kabině je vytvořen pomocí 3D tisku. Jde například o anechoické plochy, které vedou zvuk jako ve zvukovém studiu.

 

Městské kupé využívá plně elektrický pohon, dosahuje výkonu 204 k a dojezd činí díky velmi plynulým liniím, hmotnosti 1 000 kg a pneumatikám Tall & Narrow s úzkým běhounem 450 km.  Vozidlo je svižné, z 0 na 100 km/h zrychlí za 6,8 s a 1 000 m s pevným startem zvládne za 28,8 s. Díky kompaktním rozměrům (jen 381 cm) a variabilní světlé výšce 7–11 cm jde o velmi příjemné městské vozidlo.

 

Stánek Peugeot na ženevském autosalonu: Stylový a příjemný prostor pro tři světové premiéry

 

Na stánku o rozloze 2 650 m2 se v hale 6 výstaviště Palexpo veřejnosti představí 3 vozy ve světové premiéře – nový Peugeot 2008, Peugeot Traveller a Peugeot Traveller i-Lab, dále Peugeot Fractal, demonstrační vůz Peugeot 308 R HYbrid, vítěz Rallye Dakar 2016 Peugeot 2008 DKR a kompletní „osmičková“ řada Peugeot.

 

Peugeot bude vystavovat své sportovní a technologické know-how ve třech tematických zónách. V zóně GTi by Peugeot Sport bude vystaven model 308 GTi by Peugeot Sport a 208 GTi by Peugeot Sport, společně s vozem Peugeot 308 R HYbrid a Peugeot 2008 DKR, který zvítězil v Rallye Dakar 2016. Simulátor 308 GTi by Peugeot Sport umožní objevit potěšení z jízdy, které nabízí nejnovější přírůstek do stáje Peugeot Sport. V zóně Technologie se představí nabídka výkonných motorů PureTech a BlueHDi, převodovka EAT6 a pohonná jednotka vozu Peugeot 308 R Hybrid. A konečně řada Roland Garros, kterou zastupují modely Peugeot 108 Roland Garros a Peugeot 208 Roland Garros, bude vystavena ve zvláštním prostoru, kde se návštěvníci autosalonu mohou setkat se  švýcarskou tenistkou a ambasadorky značky Peugeot ve Švýcarsku Belindou Bencic.

 

Peugeot, jediná automobilová značky na světě pokrývající všechny potřeby mobility současnosti, vystavuje nová jízdní kola s elektrickým pohonem Peugeot Cycles, HYbrid-Bikes Peugeot AE21 a eC01.100. Elektrokolo eC01.100 je vybaveno novým systémem Bosch Active Line 400 Wh (za příplatek 500 Wh) spojeným s automatickou převodovkou s plynule měnitelným převodem NuVinci Harmony Optimized H!Sync, která zjednodušuje použití a zvyšuje dojezd.

Peugeot ve svém stánku, který je proveden též v měděné barvě s ostrým oddělením barev „Coupe Franche“, zve návštěvníky, aby si v malém salonku odpočinuli, osvěžili se a dobili si své mobilní telefony. K dispozici mají i butik, kde si mohou zakoupit legendární mlýnky na sůl a pepř Peugeot a širokou škálu dalších výrobků.

 

 

 

 

 

 

 

Konektivita: Pro klidné cesty s mobilním připojením

 

post-9365-0-14256600-1456725557_thumb.jp

 

Peugeot zve návštěvníky ženevského autosalonu, aby se přišli seznámit s novou generací služeb mobilního připojení. Nový dotykový kapacitní displej Peugeot v sobě spojuje všechny služby určené pro zjednodušení cest a řízení. Stačí se dotknout prstem displeje nebo použít hlasové ovládání.

Hlasové ovládání přináší větší bezpečnost zejména při používání navigace, telefonu a médií, kdy řidič nemusí spouštět oči ze silnice.

 

Nová generace 3D on-line navigace Peugeot se ovládá hlasem nebo pomocí dotykového displeje. Navigace je nabízena s doživotní bezplatnou aktualizací map 4× ročně a on-line službami Peugeot Connect po dobu 3 let.[4]

 

Systém Peugeot Connect zahrnuje:

 

- Dopravní informace v reálném čase TomTom Traffic;

- Umístění a ceny čerpacích stanic a parkovišť;

- Informace o počasí;

- Hledání bodů zájmu (POI).

 

Za příplatek lze informace doplnit o oznamování nebezpečných úseků.

Díky dopravním informacím v reálném čase šetří tato nová navigace Peugeot čas a přináší klid, neboť se řidič díky ní může vyhnout dopravním zácpám.

Připojení je službám Peugeot Connect je automatické a bez dalších příplatků prostřednictvím systému Peugeot Connect SOS & Assistance (včetně SIM karty a data), je‑li jím vůz vybaven. V opačném případě se spojení uskutečňuje pomocí tetheringu (režim modem) přes smartphone připojený prostřednictvím USB, Bluetooth nebo WiFi.

 

Peugeot Connect Nav zahrnuje i funkci Mirror Screen umožňující bezpečně používat aplikace chytrého telefonu na dotykovém displeji 7" vozu Peugeot Traveller. Mirror Screen využívá obě technologie Apple CarPlayTM a Mirrorlink® pro zajištění možnosti využít co největší škálu kompatibilních telefonů.

 

Peugeot Scooters: historie jednostopých vozidel pokračuje

 

post-9365-0-48329700-1456725561_thumb.pn

 

Na stánku Peugeot na ženevském autosalonu se opět představí i nejstarší značka jednostopých vozidel na světě. Pro značku je to příležitost představit 3 skútry, které v nabídce zaujímají klíčovou pozici:

 

Peugeot Metropolis 400, nejtechnologičtější tříkolový skútr na trhu, se představuje ve speciální verzi Blue Line D-air. Originální ostré předělení matně černého a modrého odstínu pomocí „Coupe Franche“, což je jedinečný estetický kód značky Peugeot, nastavitelný sportovní plexištít, černá  propracovaná kola či nerezová sportovní koncovka výfuku zajišťují řadě Blue Line dokonalé sladění elegance a sportovního ducha. Úroveň bezpečnostního vybavení Peugeot Metropolis je velmi vysoká, přesto posílená airbagem Dainese, kterým je vybavena verze D-air. Dainese je nejúčinnější a nejrychlejší vesta s airbagem na trhu nevyužívající jakékoliv kabely (rekordní rychlost otevření 45 milisekund). Ergonomická koncepce skútru Peugeot Metropolis je výrazně zaměřená na zajištění komfortu uživatelů: systém bezklíčového zapalování „Smart Key“, indikátor tlaku vzduchu v  pneumatikách, elektrická parkovací brzda a přihrádka pod sedlem, do níže se vejdou dvě přilby. Připomeňme, že Peugeot Metropolis nese označení „Origine France Garantie“.

 

post-9365-0-95394400-1456725561.png

 

Skútr Django se inspiroval legendárními skútry S55 a S57 a je stylovým a moderním návratem k  nejslavnějším skútrům z 50. let. Po uvedení modelu Django 50 na trh na jaře 2015 je nabídka skútrů kompletní, zahrnuje 3 objemy motorů: 50, 125 a 150cc. Značka nabízí 4 verze, které dokážou vyhovět veškerým požadavkům zákazníků: Héritage, Sport, Evasion a Allure. Na ženevském autosalonu bude vystavena verze Django Evasion Dragon Red 125cc. Má ještě exkluzivnější neo-retro look s chromovaným předním nosičem zavazadel, k tomu se přidává pozoruhodná výbava zajišťující pasivní bezpečnost: brzdy SBC s aktivním rozdělením na přední a zadní kolo. Django je inteligentní společník do města, vejde se do něj přilba, pokud se majitel potřebuje vydat někam pěšky, během jízdy umožňuje dobíjení telefonu přes 12V zásuvku (k dispozici v sériové výbavě).

 

 

post-9365-0-40007700-1456725564_thumb.pn

 

Django též poskytuje možnost mnoha úprav na míru pomocí on-line konfigurátoru (na stránkách Peugeot Scooters). Tento konfigurátor umožňuje vybrat si v počítači motor, barvu, zpětná zrcátka, sedadlo, lišty kapoty, světelný podpis a různé doplňky. Na výběr je 110 000 možných kombinací. Je to možnost nechat si vyrobit Django na míru, jedinečné Django: Django_ID.

 

Speedfight IV 50 cm3 je 4. dílo ságy, která započala před téměř 20 lety.

Dosud se ho prodalo již 600 000 kusů a nyní přichází silnější a lépe vybavený ve verzi Iceblade. Tato jedinečná moderní verze je určená pro zájemce o sportovní a stylový skútr. Vyznačuje se červenými lištami kolem světel, červenými přívody vzduchu a hliníkovým stupátkem. Zadní bílý trup mu dodává vzhled jednostopého „monopostu“. Svět závodišť je na dosah ruky. A závodnický duch uvnitř.

 

PEUGEOT

Stimulující řízení na vysoké úrovni, elegantní design, nekompromisní kvalita – to vše jsou vlastnosti ztělesňující závazek značky vůči zákazníkům. Tyto charakteristiky přispívají k emocím, jež každý vůz Peugeot probouzí.

Značka Peugeot je s 10 000 prodejními místy zastoupená ve 160 zemích světa. V roce 2015 stouply celosvětové prodeje jejích vozů o 4,6 % na 1 710 000 kusů. Peugeot v sobě spojuje hledání dokonalosti, perfektní design a intenzivní emoce a usiluje o to, být celosvětově vrcholnou mainstreamovou značkou.

Svou historii, kterou značka zahájila v roce 1889, tento rok obohatila o vítězství* vozu 2008 DKR na Rallye Dakar.

*Pro případ protestu.

 


[1] Pro případ protestu.

[2] Konec prosince 2015.

[3] Pro případ protestu.

[4] Při uvedení na trh je systém nabízen v 11 zemích (Belgie, Francie, Itálie, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Španělsko, Švýcarsko, Velká Británie), o dalších i mimoevropských zemích se jedná.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...