Jump to content

Čidlo teploty 1.5d

didi921

Recommended Posts

Zdravím. Menil som budíky na moju 106ku 1.5d. Dával som tam budíky s otackomerom ktorý mi funguje bez úprav ( nebolo treba natahovat káble od rj ako som sa dočítal tu na fóre) ale nefunguje mi ukazatel (ručička) teploty - neukazuje nič aj ked je motor zohriaty. Doteraz tam totiž nebol ukazatel teploty ale len klasický ukazatel vyvretia vody ( červené svetlo ktoré by svietilo keby má voda vysokú teplotu). Potreboval by som vediet kde sa nachádza čidlo teploty a ako ho zapojit resp. ako spravit aby mi ukazatel teploty ukazoval teplotu.

A ďalšia vec: na starých budikoch mi ukazovalo pekne stav nádrže bez pohybu. Po výmene budíkov (nemám ukazatel stavu nádrže uprostred hore ale napravo dole) ukazatel ukazuje tak že ručička stále chodí hore dole. Nedrží sa rovno na mieste ako doteraz ale stále chodí hore dole takže viem len cca kolko mám v nádrži nafty.

Nejaké rady? Ďakujem vopred

Ak ste mysleli toto čidlo tak je 2pinové a 2káblové ... takže neviem ...

A čo sa týka ,,plávajucej" ručičky ukazatela stavu nmádrže žiadne rady ? Na starých budíkoch ručička krásne ukazovala nehla sa z miesta a na týchto nových dalo by sa povedat v každej zákrute ukazuje inak ...

post-54241-0-62514900-1456749104_thumb.j

post-54241-0-97169300-1456749138_thumb.j