Jump to content

Peugeot Traveller i-Lab, shuttle VIP 3.0


Schreek

Recommended Posts

Peugeot Traveller i-Lab, shuttle VIP 3.0

 

Uvedení nového vozu Peugeot Traveller potvrzuje cíl značky uplatnit svou dynamickou strategii pro všechny segmenty. Vozem Peugeot Traveller i-Lab značka prezentuje svou vizi budoucnosti určenou pro ty, jejichž profesí je přeprava klientů. Revoluční změnou, kterou vůz přináší, je konektivita přinášející jedinečný zážitek.

 

Design značky Peugeot vnáší do tohoto segmentu nové principy a prvky typické pro hatchbacky a SUV značky. Shuttle VIP 3.0, který je postaven na platformě EMP2, nabízí optimální rovnováhu mezi vnějším objemem a vnitřní prostorností. Pro posádku na palubě vozu se cestování stává zdrojem inspirace a současně místem vhodným k  práci. Čtyři samostatná sedadla jsou uspořádána proti sobě kolem obřího dotykového tabletu 32" s kapacitním displejem, který je umístěný na obloukovém držáku. Systém využívá WiFi hotspot, Bluetooth®, dokovací stanice pro indukční nabíjení nebo brýle pro virtuální realitu… všechna použití jsou možná.

 

Díky systému snímání dopravních značek a monitorování pozornosti řidiče probíhají cesty v naprostém bezpečí. Nová generace 3D on-line navigace informuje řidiče v reálném čase a s ohledem na situaci. Optimalizuje tak cesty v závislosti na provozu a programu cestujícího.

 

 

 

Peugeot Traveller i-Lab – shrnutí

 

Peugeot Traveller i-Lab je studií vozu určeného pro luxusní přepravu více osob. Vůz nabízí maximálním konektivitu. Koncept za tímto účelem vychází z nového modelu Peugeot Traveller. Jak již jeho název napovídá, jeho funkce a vysoká úroveň bezpečnosti jsou pozvánkou k bezstarostným cestám.

 

Díky jeho vnějším rozměrům je vhodný pro městské prostředí: je dlouhý 496 cm, široký 192 cm, má zkrácené převisy. Kromě toho mu jeho výška 190 cm otevírá přístup do podzemních a krytých parkovišť.

 

Peugeot Traveller i-Lab představuje vstupní platformu k  maximální mobilitě cestujících: nabízí automatické připojení k WiFi hotspotu, přístup ke Cloudu  atd.

 

Boční posuvné dveře s  bezdotykovým otevíráním se aktivují jednoduchým pohybem nohy. Odemykání a otevírání pak probíhá automaticky.

 

Pro cestující se cestování stává zdrojem inspirace a současně místem vhodným k práci: mohou provádět přihlášení a odhlášení do hotelu, platby, virtuální návštěvy atd.

 

Cestující mají k dispozici čtyři samostatná sedadla uspořádaná kolem obřího dotykového displeje 32", jehož polohu lze na obloukovém držáku upravit.

 

V kabině jsou rozmístěny dokovací stanice pro indukční nabíjení smart devices.

 

Obří dotykový displej 32" a smart devices jsou součástí systému pro on-line cestování, který byl vyvinut ve spolupráci se společností Samsung.

 

Komfort poslechu cestujících vylepšuje specifická akustická izolace a systém FOCAL, které tvoří 17 reproduktorů, tři zesilovače a řídicí procesor Digital Signal.

 

Řidič má k dispozici pracovní nástroj, který mu umožňuje nabízet kvalitní služby: on-line navigaci, VisioPark, varování před snížením pozornosti, automatické nouzové brzdění, aplikaci pro sledování používání vozu atd.

 

 

 

 

 

Výrazný vzhled

 

Peugeot Traveller i-Lab potvrzuje již na první pohled svou příslušnost ke kategorii „VIP Shuttle“ a současně i k osobním vozům značky Peugeot. Jeho expresivní přední maska je proto opatřena novými stylovými prvky, typickými pro vozy značky. Uprostřed nové zvýšené vertikální masky chladiče je umístěno logo.

 

Design vozu a označení Traveller i-Lab jsou v naprostém souladu, tento koncepční vůz představuje pozvánku k cestě. Jeho postoj evokuje velké otevřené prostory, které posádka křižuje v luxusním prostředí. Jeho rozměry jsou kompaktní, vůz je dlouhý 496 cm a vysoký 190 cm. Karoserie používá lišty, které zdůrazňují aerodynamický tvar a pohodlí vozu. Ladné boky jsou strukturovány ostrými liniemi. Další vytvarování zajišťují konkávní prahy, které podtrhují působivost hladkých oblouků kol v jejich prodloužení. Díky zkráceným převisům si vůz poradí s každým omezením městského provozu, jeho výška navíc otevírá cestu do podzemních a městských parkovišť.

 

Výrazná přední maska ukazuje na dynamické funkce vozu. Vzduch k motoru se dostává přes řadu vstupů, mimo jiné přes vertikální masku chladiče s robustní chromovanou lištou. Do karoserie jsou zasazeny xenonové světlomety, jejichž design se inspiroval u hatchbacků. Na předním nárazníku upoutá světelný podpis s LED diodami vytvářející tvar bumerangu. Z předního nárazníku vycházejí oblouky kol a propracované blatníky vytvářející rozvor 328 cm. V horní části podtrhuje dominantní postoj zvýšená linie oken, přinášející ideální výhled.

 

Vůz včetně bočních posuvných dveří je v odstínu Dark Copper s intenzivními odlesky. Dveře poskytují přístup do velké příjemné kabiny, jejíž prostor je s ohledem na vnější kompaktnost zcela výjimečný.

 

Peugeot Traveller i-Lab, který si vypůjčil styl od osobních automobilů řady, představuje inovativní studii v segmentu firemních vozů pro kyvadlovou dopravu. Jeho aerodynamický tvar se dokáže dokonale přizpůsobit městskému prostředí. Boční posuvné dveře odkrývají po otevření prostornou kabinu.

Keith Ryder, šéfdesignér Peugeot Traveller i-Lab

 

 

Kabina 3.0

 

Peugeot Traveller i-Lab představuje vstupní platformu k obrovské mobilitě podnikatelů na palubě. Peugeot se spojil se společností Samsung, aby mohl nabízet aktualizované mobilní připojení. Traveller i-Lab nabízí mobilní služby a díky tomu dokáže dokonale měnit každodenní život cestujících. Dříve byly cesty pro lidi s nabitým pracovním programem ztraceným časem. Nyní jsou zdrojem inspirace a zážitků.

 

Začíná to otevřením bočních posuvných dveří s elektrickým ovládáním. Díky automatickým bočním dveřím stačí vsunout nohu pod čidlo ve spodní části karoserie. Po nástupu do vozu se chytrá zařízení posádky automaticky připojí k WiFi hotspotu, která je součástí palubní výbavy. Současně se jednotlivé prvky výbavy v závislosti na obsahu svých dokumentů aktualizují.

 

Peugeot, který je průkopníkem v oblasti systémů nouzového volání, vyvíjí nové mobilní služby, které zjednodušují život. První etapou k lepší budoucnosti je on-line navigace, kterou je Peugeot Traveller vybaven již při uvedení na trh.

Brigitte Courtehoux, ředitelka pro vozy a služby s mobilním připojením

 

On-line navigace Peugeot se nastaví na adresu uloženou jako místo příští schůzky. Je-li cílovým místem zarezervovaný hotel, obří dotykový displej 32" se připojí na webové stránky hotelu a uživatel si může pomocí headsetu pro virtuální realitu Samsung Gear VR prohlédnout zamluvený pokoj. Režisér si může prohlédnout ve zvětšeném formátu potenciální místo natáčení. Designér může toto zařízení používat pro zobrazení produktů ve fázi vývoje...

Všichni bez ohledu na profesi ušetří čas, neboť jejich smartphone se přemění v konzolu, která jim pomůže zefektivnit svůj každodenní život. Mohou se na dálku přihlásit a odhlásit z hotelu, po příjezdu na místo mohou zamířit přímo do pokoje a nemusí procházet přes recepci, protože si elektronický klíč předem stáhli do svého zařízení. Při odjezdu se jim automaticky vygeneruje faktura, kterou zaplatí promocí telefonu...

Zahraničním cestujícím přináší Peugeot Traveller i-Lab vyřešení jazykových problémů. Jakmile v cizině cestující změní program, nemusí se už snažit dorozumět se s řidičem. Změněná schůzka se přenese přímo do diáře řidiče...

 

Centrální rozhraní tohoto systému představuje dotykový tablet s kapacitním displejem, který je umístěn na obloukovém držáku ze surového dřeva a pryskyřice vytvářejícího spojení tradice a modernosti. Posuvný a sklopný tablet má všestranné použití pro práci: jako samostatný tablet, jako tablet rozdělený na 4 obrazovky pro 4 uživatele atd. Na držáku jsou umístěny dva terminály indukčního nabíjení pro smarthpony.

 

Prostředí na palubě vozu Peugeot Traveller i-Lab je příznivé pro práci. Od světa venku je izolované tónovanými skly, pohodlná samostatná sedadla jsou potažena čalouněním Alcantara® a patinovanou černou kůží, vnitřní výplně dveří jsou rovněž v kůži. Elegantní stropní konzola poskytuje tlumené světlo, které zajišťují LED diody, a průduchy klimatizace používají funkci jemného rozptylu vzduchu.

 

Kromě toho jsou do ní zabudovány čtyři středovýškové a dva výškové reproduktory, které jsou součástí audio výbavy značky FOCAL, jež navázala na práci na předchozích koncepčních vozech. Toto zařízení tvoří 17 reproduktorů FOCAL (basové, středové, středovýškové a výškové reproduktory), které jsou pečlivě rozmístěny v kabině. Reproduktory jsou napojeny na tři zesilovače FOCAL FD o celkovém výkonu 1300 Wrms. Řízení těchto součástí pomocí procesoru Digital Signal zajišťuje přizpůsobení zvuku prostoru v kabině. Poslech hudby uložené ve smartphonu je díky vynikající úrovni akustického komfortu velmi příjemný.

 

Peugeot Traveller i-Lab je symbolem pohody a efektivity. Použité technologie na špičkové úrovni proměňují váš každodenní život. Tuto univerzálnost ztělesňuje držák dotykového displeje, který cestujícím usnadňuje práci.

Alessandro Riga, designér interiéru vozu Peugeot Traveller i-Lab

 

 

Ideální pracovní partner

 

Pro řidiče představuje Peugeot Traveller i-Lab pracovní nástroj poslední generace. Svým zákazníkům poskytuje exkluzivní služby na vysoké úrovni.

 

Cesty jsou plynulé a bez zdržení zejména díky nové generaci on-line navigace Peugeot. Ta zobrazuje mapy v 3D a v reálném čase nabízí v případě problematického provozu alternativní trasy. Informuje rovněž o počasí, cenách čerpacích stanic a optimalizuje tak používání vozu. Hlasové ovládání zvyšuje bezpečnost, protože řidič může ovládat navigaci, telefon i média, aniž by spustil oči ze silnice. Kapacitní dotykový displej 7" slouží jako rozhraní pro systém VisioPark.

Toto zařízení zobrazuje pohled na zadní část vozu a jeho okolí snímaný shora v úhlu 180°. Jakmile systém zjistí překážku, spustí se automatický zoom a manévrování je pak ještě přesnější.

 

Bezpečnost cestujících zajišťuje komplexní zařízení. Systém snímání dopravních značek rozpoznává údaje na značkách podél silnice a zobrazuje v barevné části displeje povolenou rychlost. Řidič může tuto rychlost potvrdit a nastavit ji tak automaticky na tempomatu / omezovači rychlosti.

 

Peugeot Traveller i-Lab kontroluje bdělost řidiče, aby se zabránilo nehodám. Systém předchází nehodám způsobeným únavou řidiče tím, že ho varuje po dvou hodinách nepřetržité jízdy a poté každou další hodinu, pokud nezaznamená zastavení. Na druhou stranu toto zařízení sleduje pomocí kamery a čidla natočení volantu pohyb vozu. Pokud začne vůz křižovat silnici, světelný a zvukový signál vyzve řidiče k větší ostražitosti.

 

V případě rizika bezprostřední srážky s jedoucí nebo stojící překážkou, ať už jde o vůz, nebo o chodce, spustí Active Safety Brake  automatické brzdění. Cílem je vyhnout se kontaktu s překážkou nebo snížit dopad srážky, není-li možné se jí vyhnout.

 

Na službu určenou pro řízení vozových flotil Peugeot Connect Fleet Management navazuje aplikace určená pro profesionální řidiče, která se zobrazuje prostřednictvím systému Mirror Screen na dotykovém displeji vozu Peugeot Traveller I-Lab. Ta v reálném čase shromažďuje informace o poloze vozu a technické informace (spotřeba paliva, zbývající palivo, průměrná rychlost) a informuje řidiče a správce vozového parku, aby mohli snáze plánovat a připravovat nutné operace údržby. Rady pro ekologickou jízdu upravené podle stylu jízdy daného řidiče slouží k optimalizaci spotřeby paliva. Všechny tyto informace vylepšují nástroj řízení vozového parku společnosti.

 

Díky této aplikaci může také správce vozového parku v reálném čase informovat řidiče o všem, co souvisí s jeho prací, a organizovat mu plán dalších úkolů.

 

 

S vozem Peugeot Traveller i-Lab značka potvrzuje svůj cíl uplatňovat svou dynamickou strategii pro všechny segmenty. Vysoká úroveň bezpečnosti, služeb a konektivity vozu Peugeot Traveller i-Lab splňují požadavky firemních zákazníků, kteří touží po bezproblémovém a vysoce kvalitním užívání vozu.

 

Jérôme Micheron, ředitel pro strategii Peugeot

 

 

#PeugeotTraveller i-Lab představuje vizi značky týkající se budoucnosti vozu typu Shuttle VIP. Díky mobilnímu připojení se násobí možnosti využití a mění se každodenní život. První etapa cesty do této budoucnosti se dnes konkretizuje s uvedením nové generace on-line 3D navigace u vozu #PeugeotTraveller.

post-9365-0-28530500-1455239443_thumb.jp

post-9365-0-37485300-1455239446_thumb.jp

post-9365-0-95413600-1455239449_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Mooc pěkně ,cena rozhodne,pokud to bude levnější než třeba Multivan o nějakých 200000 na autě za 1200000kc moc se prodávat nebude,rozhodne cenová politika pokud to bude stát 600000kc bude to bomba...

600 stojí po slevách výprodej předchozí generace, takže asi dost těžko.

Link to comment
Share on other sites

No bude to min 800000,otázka je prodejnost za tuto cenu,pokud Citroen nebo Toyota nasadí progresivní cenu svých totožných aut,bude to zajímavé..

Minula generace toho 8 místního experta byla jak dizajnove tak kvalitou zpracování o kus vzadu za VW nebo mercedes viano.prostě nezajímavé auto

Link to comment
Share on other sites

Nezajímavé auto jak pro koho. Pokud se oprostíme od toho pocitu,že řídím VW či Mercedes, něco jako podívejte já na to mám, tak si myslím, že Peugeot či Citroen udělají v stejnou službu za daleko méně peněz. Navíc mám pocit, ale je to jenom můj pocit, že PSA prostě umí naftové motory a je zde tudíž šance na spolehlivější provoz do budoucna. Osobně jsem měl několikrát tu čest s tou 163 koňovou naftou a byl jsem opravdu nadšen.

Ano, kvalita zpracování je horší, ale na druhou stranu já třeba nepotřebuji převlečený osobák za dodávku. Navíc, pokud vezmeš aktuální cenu Experta a naroubuješ to na VW Trasporter máš pomalu holej žebřiňák s umakartem na stropě. Caravella ujíždí o zhruba 100tis. Kč a Multivan je už docela mimo.

Link to comment
Share on other sites

Taky se mi líbí,ale cena bude hrát roli jestli auto bude úspěšně,jasný naftu psa umí o tom žádná,pokud bude zpracování jak na foto bude to super,ale jak píše Petr lidi za to 900000 nedají jen srdcari ,rozdíl mezi VW,mercedes a psa je ze si ty barky multivany a transportéry drží cenu kdežto psa za 3 roky bude za polovinu,pro ty co uvažují o koupi dobra zprava...me by se líbil.ale to bych musel byt podnikatel a nakupovat bez dph

Link to comment
Share on other sites

Mě cena novýho nezajímá, a teď jsem na netu konečně viděl i rozměry, a buď compact s cca 4600cm nebo standart s cca 4900, pak byl ještě long, ale ten už měl cca 5200cm, to už je pro mě zbytečně moc.

Jen je "výhoda" že cena za pár let jetý auto bude mnohem nižší než třeba u Multivana, který si drží cenu i jako 10ti letý.

Link to comment
Share on other sites

Tak když bych na to ty prašule měl tak půjdu raději do PSA jedno jestli Pug /Cit. Možná že i trochu proto že některými svými postoji jsem trochu rebel a nelíbí se mi takové to no musíš mít koncern aby jsi byl in nebo MB aby jsi ukázal že opravdu na to máš.

Spíš mě zajímá a nikde jsem to nevyčetl jak těžký vlek se s tím bude dát tahat. Protože to je jediná věc která by mě mohla při výběru dalšího přibližovadla vrhnout do jiných vod.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...