Jump to content

Peugeot ČR v lednu 2016: silné prodeje i objednávky


Schreek

Recommended Posts

Peugeot ČR v lednu 2016:

silné prodeje i objednávky

 

 

Z prodejního hlediska měsíc leden většinou nepatří k těm nejsilnějším v roce, značce Peugeot v ČR však přinesl úspěchy, a to jak v prodejích, tak v objednávkách. Zaregistrovala 724 vozů, což je o 11,6 % více než za stejné období loňského roku. Jedná se o nejlepší lednový výsledek značky Peugeot od roku 2007.

 

První měsíc letošního roku navazuje na pro značku Peugeot prodejně úspěšný rok 2015. Celkem bylo v lednu 2016 registrováno 724 osobních a lehkých užitkových vozů značky Peugeot. V žebříčku automobilek Peugeot zaujal 6. příčku a podíl na trhu činil 3,87 %. Nárůst oproti loňskému lednu představuje 11,6 %.

 

Prodeje osobních vozů Peugeot dosáhly 561 vozů a oproti lednu loňského roku zaznamenaly nárůst o 24,4 %. Nejprodávanějším modelem osobní řady se stal crossover Peugeot 2008 se 142 registrovanými vozy. Ve svém segmentu B2 se tak posunul do první desítky, přičemž v podsegmentu B2 CUV/SUV zaujal se značným náskokem vůči konkurenci první místo.

 

Z hlediska lehkých užitkových vozů značka Peugeot zaznamenala v lednu oproti loňskému roku pokles. Nejprodávanější užitkový model Peugeot Boxer si však uhájil pozici lídra svého segmentu se 148 registrovanými vozy. Celkově Peugeot v lednu prodal 163 lehkých užitkových vozů, získal podíl na trhu 13,63 % a v pořadí automobilek obsadil 3. místo.

 

V následujících měsících značka Peugeot očekává pokračování rostoucího trendu díky velkému počtu objednávek nových vozů uzavřených v rámci akční nabídky „7 dní Peugeot“, která proběhla od 18. do 26. ledna. Celkem bylo v lednu podepsáno 2 034 objednávek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...