Jump to content

Peugeot ČR prodal nejvíce vozů od roku 2008


Schreek

Recommended Posts

Peugeot ČR prodal nejvíce vozů od roku 2008

 

V roce 2015 registrovala značka Peugeot v České republice 9 834 osobních a lehkých užitkových vozů, což je nejvíce od roku 2008. V rámci užitkových vozů zaznamenala největší prodeje ve své historii na českém trhu.

 

Rok 2015 byl pro společnost PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA jedním z nejúspěšnějších. S počtem 9 834 registrovaných osobních a lehkých užitkových vozů dosáhla nárůstu o 14,3 % oproti roku 2014. Loni se tak Peugeot v ČR po sedmi letech vrátil do „předkrizových“ prodejů a dosáhl nejvyšších prodejních objemů od roku 2008. 

 

Největšího úspěchu dosáhla značka Peugeot v oblasti užitkových vozů. Všichni tři zástupci segmentů LCV – Partner, Expert, Boxer - zaznamenaly navýšení oproti předcházejícímu období. Největší z nich Peugeot Boxer se dostal na první pozici svého segmentu. V rámci furgonů segmentu K3, představuje Peugeot Boxer takřka čtvrtinu všech prodaných vozů této kategorie v ČR. Celkově prodal Peugeot 2 678 lehkých užitkových vozů, což je nejvíce v bezmála dvacetileté historii značky Peugeot na českém trhu. Oproti roku 2014 si Peugeot v kategorii LCV polepšil o dvě místa, když postoupil ze čtvrté příčky na druhou. Celkový nárůst činí 87,1 %.

 

Z osobních vozů nejvíce rostl městský crossover Peugeot 2008. V roce 2015 bylo registrováno 1 367 vozů, což představuje nárůst o 106,2 % ve srovnání s předcházejícím rokem. V kategorii malých SUV/CUV obsadil na trhu druhou pozici. Velmi dobře se prosadil také Peugeot 5008, který se s 710 registrovanými vozy umístil na druhé pozici v segmentu středních MPV.

 

„S prodeji, které jsme dosáhli v loňském roce, můžeme být více než spokojeni. Těsně jsme se přiblížili hranici deseti tisíc prodaných vozů, na kterou jsme nedosáhli už 7 let. Našim cílem pro rok 2016 je tuto úroveň udržet. A hned od začátku roku na tom pracujeme! Za několik dní rozjíždíme jednu z největších prodejních událostí roku – „7 dní Peugeot“ a pomůže nám také nebývale vysoký počet objednávek uzavřených v loňském roce,“ prohlásil Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...