Jump to content

Padání otáček


Míša 308

Recommended Posts

Ahoj všem,

Potřebuji radu. Každý den jezdím do prace stejnou trasou, v jednom úseku (mírný kopecek) jsem vždycky jezdila na 4 rychlostní stupeň, tak okolo 55 km/h, 1300 otáček a vše ok. Ted mam ale v tomto úseku problém a nevím proc. Dam tam za 4, 1300 otáček,rychlost na 4 rychlostní stupeň ještě dobra a najednou mi auto začne šíleně cukat, a otáčky mi jdou hned pod 1000,takže musím podřadit. Jak je to možné, když jsem dřív tu trasu takhle jezdila normálně a teď to už nejde a motor se dusí? Díky za rady.

Link to comment
Share on other sites

Kdy byl měněný vzduchový filtr? Jinak 1300 ot/min je podtáčení a zvlášť do mírného kopce bych teda podřadil za 3 :myslim 1,6 HDI potřebuje alespoň těch 1500 ot/min. Teda alespoň ta naše to dává jasně najevo ;)

Link to comment
Share on other sites

Ahoj Míšo, dle Tvé profilové fotky předpokládám, že máš model po faceliftu, tudiž 8-mi ventilový motor (1.6HDI 68 nebo 80kW), tento motor má tendenci k zanášení dříků ventilů a poté dochází k cukání motoru, já se s tím trápím již třetí zimu (v létě OK) https://www.peugeot-club.com/topic/71936-16hdi-trha-motorom-pocas-ustalenej-jazdy-pri-chladnom-motore/page-3#entry1648376

Edited by Maco82
Link to comment
Share on other sites

Noo, sám nevím... prozatím se mi nepodařilo přijít na způsob jak cukání předejít (krom občasného túrování viz. návod na termické čištění motoru)... každopádně bych v Tvém případě jezdil ve vyšších otáčkach, tak nízké otáčky motor ničí, já se snažím nejít pod 1500ot. (spíše 1700ot. a výše) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...