Jump to content

klepání v motoru


Danu

Recommended Posts

Zdravím všechny... mám takový menší problém, že když je venku -5 a více, tak při nastartování něco střašně mlátí v motoru... jakoby železo o železo ale je to cca jen 5 vteřin a pak to zmizí... Nevíte čím to je? Teď když je venku teplo, tak to vůbec neklepe.

Link to comment
Share on other sites

Mám pocit, že tohle je každodenní chleba P407 2,0 HDi ... Nebo se pletu ? Mám sice pouze rok a něco 407, ale pravidelně když je kolem těch -4 a méně tak po nastartovaní se ozývají tyhle zvuky...  Je to slyšet i na videjích na youtube, když si najdeš nějaké starty za nízkých teplot... Měním olej poctivě co 15 tk a liju origo Total jak má být , udržuji hladinu těsně pod horní ryskou a klepání za studena se ozývá vždycky... Řekl bych že to je ta chvíle než si studený motor natáhne ten ztuhlý olej... ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Zdravím páni, dlhšiu dobu som tu nebol, auto cca 4 roky bez problémov a nemusel som sa teda v ňom vŕtať:P Dnes však divná vec, nenašiel som lepšie, kam to hodiť, tak to dám sem. Francúz štartuje a ide ako má, lenže dnes po 150 km som zastal a dal ho do garáže. Motor som nevypol, začul som divný zvuk od motora, presne ako bolo na začiatku témy, akoby kov o kov. Ozýva sa to len na voľnobehu a to len vtedy, keď pridám a motor sa vracia do voľnobežných otáčok, tak vtedy to zaklepe. Nevedel som presne určiť, odkiaľ to ide, tak som sa šiel prezliecť a dať si kafé. Mno a po cca hodinke som to klepanie už navodiť nedokázal. Ani po vytočení a následne po vrátení motora do voľnobežných otáčok sa klepanie už neozvalo. Neznášam tieto neidentifikovateľné chyby:grr Uvidím zajtra, keď sa vrátim z lyžovačky. Možno však už niekto podobný problém vyriešil, tak by ma mohol nasmerovať. Dík 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...