Jump to content

vymena automaticke prevodovky


paradys.r

Recommended Posts

Tam bude dost elektroniky, která vůbec nebude pasovat. Tzn, i kdyby to mechanicky šlo, tak to nepůjde elektronicky. A seriozní servisák se do toho ani nepustí, protože výsledek je ve hvězdách. Leda že by byl někdo, kdo už to dělal - pochybuji.

Link to comment
Share on other sites

4 kvaltové převodovky jsou méně úsporné ale zase déle vydrží. Kdybych si znovu kupoval automata, budu se snažit najít 4 kvalt. Za vyšší spotřebu to stojí. U Subaru to věděli už dávno. Takovej 6ti 8mi kvalt pořád jenom řadí, drží otáčky nízko - nižší spotřeba ale dřív se unavý.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj, kdyz uz je tu flakno o vymene prevodovky, chci se zeptat zda nemate nekdo zkusenosti s AL4? Mechanik by mi ji vymenil za jinou AL4 (muzesehnat za 5t kus), ale nevi, zda nebude treba nejak sparovat ridici jednotky, ci zda je mozne tam nechat jendotku z te mé a jen vymenit "zelezo". Obe jsou z 307 1.6 jedna je rv 2002 a drha rv 2004


 


Diky


Link to comment
Share on other sites

Nejepší by bylo se sice zeptat někoho kdo tomu rozumí, ale aspoň hodim svoji zkušenost.  Když jsem si já nechal dělat automat, tak jsme zkoušeli přendat řídící jednotku ze stejného modelu ke mě, abychom vyloučili závadu řídící jednotky a pak moje auto řadilo jako s mojí jednotkou a nebylo třeba nic nastavovat.. Jen to přehodil. Rozdíl byl trochu v tom, že ta řídící jednotka na tom 6ti kvaltu je učenlivá, takže to pak řadilo jinak v jinou dobu než jak řadí moje. Učí se to z historie jízd a s mojí se jezdilo jinak než s tou půjčenou. Převodovka je mechanika, takže jednotka by neměla asi nic poznat když ji tam nasadíš. Ale upozorňuju, je to jen můj názor..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...