Jump to content

Jaký motor do 307SW kolem komína ?


venomcz

Recommended Posts

Kdybych se měl na Tvém místě rozhodnout já, tak 2,0 HDI. Většina mých aut byly nafťáky (krom úplných začátků - Š 105, Carevna ani 1203ka se v naftě jaksi nedaly sehnat) a vyhovují mi. Jestli jezdí krátké nebo dlouhé trasy neřeším - většina rozvážkových dodávek je v naftě a nezdá se, že by motoricky nějak trpěly.

Jo a ještě k benzínu - měl jsem krátce i Omegu 2,4i a myslel jsem si, že mě slupne jednoho dne k večeři i s ponožkama. Naštěstí se mi povedlo se jí velice záhy zbavit bez prodělku.

Link to comment
Share on other sites

Kolem komína běhat pěšky :P

Tak ať nejsu úplně :xvul , šla bych taky do nafty, protože benzín bude žrát i trávu kolem silnice a ani nechápu, co pořád všichni máte s těma nákladama navíc ohledně nafty, máme auta jak naftu i benzín a že bychom sypali do nafťáku daleko víc peněz, to teda ani náhodou, není to teď a nebylo to ani u minulýho nafťáka, takže bych se toho teda nebála :cool:

Link to comment
Share on other sites

Žádný motor není propadák, žádný není ideální.

Benzín 1,4   1,6   2,0 budou žrát přes 7

Diesel 2,0 je standard, žere kolem 6

diesel 1,6 je nejlepší, žere 5 až 6 a docela rychle se ohřeje.

 

Ale zase ty "horší" benzínové motory seženeš v lepším stavu, za menší peníze.

Taky si dej za podmínku např. automatickou klimu.

 

A znovu opakuju, kup jen ze zaručeného zdroje. Tzn. značkový prodejce, nebo osobní známý, nebo prodejce, kteráho ti doporučí dobrý známý.

Edited by P607Olda
Link to comment
Share on other sites

Nechci se nikoho absolutně dotknout ale já opravdu jezdím hodně přes město, po městě a opravdu na každou nádrž najedu přes 1000km úplně s přehledem a to motor točím v otáčkách kam se mi zlíbí. Takže matematika mi říká že, když mám nádrž 60litrů a beru vždy plnou tak, na 1000km a najedu mnohdy i přes onen litr, že spotřeba je na 6litrech na 100km. A i kdybych se dostal třeba byť jen na 900km na nádrž tak jsem stále v číslech na 6,7litrech na 100km a když už vážně přitlačím což už je vážně scifi tak když vemu že na nádrž ujedu "pouhých" 800km tak jsem pořád na 7,5litrech na 100km a bud-li ubírat až bych se měl dostat na výše uvedených 9litrů tak by majitel takového motoru ujel na nádrž cca 700KM + -.

Takže takových spekulací bych se striktně nedržel. Já jezdím denně a tím myslím opravdu každý den těch cca 100km. A upřímně si myslím že 1.4HDI dlouho nevydrží, motor se sotva ohřeje tím popojížděním po městě ale jak říkám pořád, kdo je zarytý ropák, bude vždycky benzín jenom hanit, že to žere a ho*no jede.

Edited by Tony Stark
Link to comment
Share on other sites

Nafťák než se v zimě zahřeje trvá cca 8km a pak ta spotřeba jde k těm 6L/100km pokud je studený tak si určitě veme kolem 7-8L. Spíš bude problém koupit do 50tis rozumného nafťáka. V benzínu je sice menší nabídka ale zase cena je nižší. Ono záleží kolik chce ročně najezdit. Pokud třeba 3000km tak ten benzín bude asi vhodnější. Plyn je taky dobrý, ale první km to jede stejně na benzín. A pak už je to cenově nejlepší.

Link to comment
Share on other sites

Já si myslím že tak okolo 5tisíc km ročně což není moc . Proto se přikláním víc k tomu benzínu . Chceme ho kupovat až tak v létě a nic neuspěchat takže si myslím že 50 tisíc je reálná hodnota takového auta . Jí se s 306kou 1.6 jezdí dobře , udělala se tam STK ale je to malé auto a chceme pořídit už trochu novější . Neříkám že 307 z roku 2003 bude nové auto ale je tam rozdíl oproti roku 1997 . A i bezpečnost bude větší .

Link to comment
Share on other sites

Měl jsem klasického diesela 270tkm (jen D bez kurvítek) z roku 2000 (ne peugeot)  a jezdil za 5L i na nový řepkový nebo slunečnicový olej. Ale ten traktoroidní zvuk je hrůza. Ale musel pryč protože měl na zadních sedačkách krátké pásy a nešla tam dětská sedačka, vajíčko. Když sednu do benzínového auta tak je to paráda, nic nevibruje a je tiché. Soused má 307SW v 2,0 HDi ve stejné výbavě ale uvnitř je mnohem příjemněji v té benzínové 1,6i. I když HDi nejsou špatné motory, tak jsou dost slyšet. Ale to je vlastnost všech dieselů. mají zase jiné výhody, nižší spotřebu a větší krouťák. Pokud žena jezdí aspoň 6km trasy tak to LPG taky není špatná volba a kufr to neubere, nádrž je pod autem místo rezervy. Sám jsem nechal dodělat a i s benzínem vycházím na 1km cca 1,40kč. Při spotřebě 9L/100km LPG. Dnes tankuji za 12,90kč/L. Přidal jsem svůj názor a na každém je co vybere. Já koupil přes inzerát a nějaké opravy jsem už taky řešil, ale díly z druhovýroby naštestí nejsou drahé. Ale i když mám 185tkm tak v autě nic neklepe a nevibruje a nehnije. TY 307 mají hodně dobrou antikorozní úpravu a to je výhoda.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...