Jump to content

Skupiny PSA Peugeot Citroën a Ford zkoumají možné synergie mezi technologiemi SmartDeviceLink a Car Easy Apps


Schreek

Recommended Posts

post-9365-0-57026500-1452489984_thumb.jp

 

Skupiny PSA Peugeot Citroën a Ford mají po 15 letech plodné spolupráce při vývoji hnacích jednotek v úmyslu rozšířit svou dosavadní spolupráci na oblast vozů s mobilním připojením. Oba partneři se dohodli, že budou spolupracovat na vývoji další generace norem zaměřených na infotainment ve voze a přístup k aplikacím třetích stran, které všem motoristům nabídnou bezpečnější a praktičtější používání. V této souvislosti zváží skupiny PSA Peugeot Citroën a Ford Motor Company spolupráci s firmou Livio, dceřinou společností skupiny Ford, v otázce možných synergií mezi technologiemi SmartDeviceLink (SDL) a Car Easy Apps (CEA).

 

SmartDeviceLink je platforma typu Open source, která je určená k usnadnění začlenění aplikací chytrých telefonů zaměřených na zábavu, dopravní situaci či parkování do systémů infotainmentu ve voze. Tyto aplikace jsou snadno přístupné přes hlasové ovládání, displej a palubní desku. Technologie SDL vývojářům nabízí kromě své extrémně snadné obsluhy i možnost zařadit aplikace prostřednictvím dat získaných od vozu a vytvořit integrovaný balíček řešení, který se bude odlišovat od konkurenčních nabídek. Výrobci automobilů mohou technologii SDL využít pro začlenění aplikací a využít přitom svá vlastní rozhraní HMI a zkušenosti zákazníků.

 

Car Easy Apps je softwarová platforma pro výměnu zabezpečených dat, díky níž se vůz může stát součástí ekosystému mobilních aplikací. Výměna dat mezi vozem, chytrými přístroji a „cloudem“ nabízí celou řadu nových možností, které zákazníkovi přináší nové služby a způsoby využití aplikací. Nabízené aplikace budou zabezpečené, aby bylo zajištěno soukromí zákazníka a řádné fungování vozu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...