Jump to content

Názor na tuhle 2.2HDI combi


kujon106

Recommended Posts

Ahoj kluci,

 

shlédnul jsem poslední 2 stránky témat a nenašel podobné, které by se zabývalo názory před koupí nějakého konkrétního kousku, tak mi doufám prominete, že zakládám nové :)

 

Jde o tohle auto:

http://auto.bazos.cz/inzerat/55905340/PEUGEOT-406-22-HDI-KLIMA-SERVISKA.php

 

Chtěl bych totiž pořídit něco na delší pojížďky 2x týdně 120 km, do 50k Kč a tohle mi padlo do oka.

 

Zajímal by mě váš názor, jelikož se ve 406 vyznáte nejlépe. Je to dobrá/špatná volba, má někdo dlouhodobé zkušenosti s tímhle motorem, nebo už se třeba na tuhle konkrétní 406 byl někdo mrknout/zná jí? Když byste to měli zhodnotit znalecky - je na tom autě něco, co by tam být němělo (podle nějakého detailu třeba špatně udaný rok výroby, atp.)? VIN je VF38E4HXF81663887.

 

Díky! :)

Link to comment
Share on other sites

osobně na fotkách nevidím žádný kopanec, ideální by byl motor RHZ 80kw bez FAP, který se v roce 2004 taky dával, ale v tom bych neviděl zásadní problém, velkým kladem je, že to měl jen jeden maník...,rozhodující by byl u mě stav při fyzické kontrole a kdyby bylo vše v cajku  (počítej s tím, že je to poměrně staré auto), tak bych do něj šel, mám vyzkoušeno, že je lepší dát za auto 50 a mít relativně klid, než koupit za 30 a furt se v tom vrtat... ;)

Link to comment
Share on other sites

Sežráná kapota, sežraný spodky dveří (min u řidiče). Promáčklý levý zadní práh :myslim A zdá se mi "poladěný" levý přední blatník a náznak koroze je i ve spodní části A sloupku - nad spodní dveřní lištou  :aut

Link to comment
Share on other sites

Teda já jsem spíše kupec benátského typu, ale to auto se mi nezdá nějak v zázračným stavu. Má to celkem hodně šrámů a šrámku. Hlavně kapota je od kamínků dost poznamenaná, pak ty dveře, blatník levý, zadní nárazník mi přijde odřený a i podle detailu jako je to číslo 406 je znát, že to auto už vypadalo mnohem hůř a teď je to jen naleštěný ve snaze z toho udělat "topku". Vnitřky to samý.. Minimálně podle fofrklacku a volantu bych tipoval hodně přes 300 v těle.. A ruku bych za to nedal, jestli to nebylo bouraný lehce na předek podle toho jak lícujou díly (kapota, světla, blatníky, nárazník.) A vzadu za spolujezdcem to vypadá, že se loupe lak - asi stříkaný zadní lem a špatně.. Taky podle té HF sady a "zabudované" nabíječky do palubky bych tipoval, že v tom majitel trávil hodně času.. Samozřejmě to chce vidět to auto, ale já bych to viděl spíš na 35 než 50.. Spíš bych se opphlédl po dvloulitru.. 

Edited by xbata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...