Jump to content

zadní mlhovka, 2 nebo 1 ?


chrnec

Recommended Posts

mě zase tento dotaz připadá vcelku lichý ....na TK  se kontroluje osvětlení ,to si nemohl během minuty ten dekl skla sundat a zkontrolovat to osobně....??

mě se nestalo,že by výměnu žárovky na místě někdo netoleroval....a opora v zákoně je taky ....

pokud se závada stane v průběhu jízdy nezávisle na vůli řidiče....před odjezdem svítilo.... moc tomu nerozumím. Šroubovák a 3-4 šrouby.....

Link to comment
Share on other sites

Přesně tak, i u mojí 406 taky svítila (továrně) pouze levá zadní mlhovka a u 106 taky.

Demontuj levé zadní světlo a podívej se, zdali to máš zapojené mlhové světlo, zda není záslepka na místě zadní mlhovky. Pokud by to mu tak bylo, tak bych co nejdříve zajel zpět na STK a vše vyřešil tím, že se nejedná o závadu, ale o neodbornost a neznalost technika STK!!! A že chceš protokol STK, kde již není ,,závada" zapsaná!

Edited by OK406
Link to comment
Share on other sites

pretoze u nas podla vyhlasky musi svietit lava hmlovka a to preto ze ak ta niekto predbieha cize priedbieha ta po lavej  strane potrebuje vidiet tvoj lavy okraj auta  aby ta nenabral  v Uk to budu mat opacne lebo tam sa jazdi po opacnej strane preto ma napr 406 predpripravu aj na pravu hmlovku zalezi kde to auto ide na exportt

Edited by krtek 2
Link to comment
Share on other sites

Pokud jedu v koloně a nebo jede za mnou vozidlo, tak zadní (i přední) mlhovky vypnu. Ale pokud jedu sám a je mlha nebo jiné klimatické podmínky, kdy je nutné nejen vidět, ale i býti viděn, tak je zapnu. Někdy stačí, když je na vozovce ,,prašan" a zadní část vozidla je od sněhu a vozidlo není moc dobře vidět = nejsou vidět světla, tak je dobré zapnou zadní mlhovky, pokud to situaci vyžaduje. Jelikož mlhová světla sníh prosvítí. není možné, aby se každých cca 5 km zastavilo a čistila se zadní světla od svěhu.

Link to comment
Share on other sites

Pravé světlo je standartně se záslepkou. Osobně sem ji vyloupl a osadil žárovkou, mám radši dvě zadní mlhovky. Už z důvodu, kdyby jedna klekla tak druhá to jistí. A je jedno na které straně auta. Když je mlha jako prase nemá mě kdo normální předjíždět a když už je pak blíž tak stejně vidí obrysovky.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...