Jump to content

Rozvody na 2.0 100kw 16v


pdmb

Recommended Posts

Pánové, blíží se mi výměna rozvodů V ServiceBoxu se píše, že na moje auto se patří sada 16 095 252 80, ale pokud je vůz starší 3 let, tak 16 091 206 80. Ta první sada, ta je na netu běžně dostupná, ta druhá vůbec. Mám nebo nemám to řešit a koupit 16 095 252 80? Dále by mě zajímal názor na značku té sady. Od jaké irmy mám sadu koupit? A poslední dotaz... Ještě nevím komu to dát, ale s jakou cenou práce mám počítat?

Link to comment
Share on other sites

Ideální by bylo postavit to do servisu, dát jim techničák a starejte se. Kterou sadu vybrat nedokážu poradit takhle od stolu. Cena práce za výměnu rozvodů může být někde 2 000,- a někde třeba 5 000,- to je třeba se ptát. Pokud si dodáš sadu sám, jistě to celé vyjde levněji. Ovšem v případě že například poteče vodní pumpa, nebo vznikne jiný problém na rozvodech, počítej že veškeré další náklady na demontáž, nákup nové sady, reklamaci staré sady a montáž poneseš v plné výši. Straším, ale v tom černém scénáři je to tak.

A také už jsou firmy, které z doneseného materiálu prostě nedělají už z principu.

Link to comment
Share on other sites

Snaha najít a koupit ty rozvody sám mám spíš z nedůvěry, než ze snahy ušetřit. Prostě pocit, že ten mechanik koupí blbou. To s tou reklamací mě ale vůbec nenapadlo. Tvoje řešení je asi elegantnější. Musím prostě vybrat firmu které věřím a nechat to celé na nich. Díky.

Link to comment
Share on other sites

je to přesně tak, jak píše -kirkiz-, u nás ti nevezme třeba u garančky ani svůj olej do motoru, oni ti ho vymění, to joo, ale napíšou do lejster, že olej byl tvůj a případné problémy s motorem jdou na tvé triko...

 

kdo někdy pracoval v servisu, plně chápe tento postoj :myslim , do restaurace si taky nenosíme flákotu, aby nám z ní něco upekli ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...