Jump to content

jak se správně chovat k automatu


macik.83

Recommended Posts

Ahoj, automat mám v autě prvně. Chci se zeptat, když dojíždím a stojím v křižovatce, mám stát na D, nebo to mám hodit na N a stát na brzdě, či zatáhnout  ruční brzdu? Co je pro převodovku lepší? Pak se chci zeptat, doma spíše parkuju z kopce, je lepší, když parkuju na P, zatahovat i ruční brzdu? Díky za odpověď.

Link to comment
Share on other sites

Myslím že to že stojíš na křižovatce a máš zařazeno " D " a při tom stojíš na brzdě případně zatáhneš ruční je dostačující. Ta převodovka je stavěná na ten provoz a když zastavíš a sešlápneš brzdový pedál je to podobné jako by jsi sešlápnul spojku u manuálu zkrátka převody se rozpojí a kola v převodovce se jen unášejí v okamžiku kdy povolíš brzdu a přidáš plyn tak se vše zase spojí a jedeš. S tím parkováním bych řekl že to autu neublíží pokud stojí v kopci když mu pomůžeš ruční brzdou navíc 807 jsou což už zde bylo asi také řešeno na ruční brzdu náchylnější pokud ji nepoužíváš tak zatuhnou lanovody a je to zbytečná práce s obnovením jejich funkce. Omlouvám se pokud to je pro někoho laicky napsané ale myslím si že je to dost názorné pro člověka který se s automatem zžívá.

 

  Ještě doplním, teď jsem si vzpoměl, že nám v práci na školení kladou na srdce že busy zázračné kvality SOR  musí mít pořád zařazeno během jízdy a při stání v zastávce nebo v křižovatce se nemá manipulovat s ruční brzdou protože při " zatažení " ruční brzdy bus přehodí program a rázem se zvedá spotřeba. Při stání u semaforu se sešlápnutou nožní brzdou a zařazeném " D " ukazuje spotřebu cca 2L/ H a když mu přidáš resp. zatáhneš ruční a uvolníš nožní brzdu tak ukazuje spotřebu 4 L/ H při zařazeném " D "

Edited by Vena garážmistr
Link to comment
Share on other sites

Na křižovatce nechat "D", nedávat ručku (resp. je to nesmysl). "N" jsem dal snad jen v garáži když jsem potřeboval s autem hýbat.

Při parkování dát "P" a zároveň zatáhnout za ručku (automatu se odlehčí). Ne že dáš "P" sundáš nohu z brzdy a potom zatáhneš ručku  :bojim .

Doporučuji to co jiní ne a to měnit pravidelně olej + filtr (cca co 60t Km)  ;) .

Link to comment
Share on other sites

Pokud ma starsi model se 4st automatem tak filtr moc nevymeni bo ten je uvnitr prevodovky a meni se jen pri repasi.

Jinak rucku doporucuji zejmena pokud auto parkuje ve svahu protoze v poloze P se zasune trn do prevodovky a auto svou vahou trochu popojede a opre se o ten trn. Pote kdyz chces zaradit jde to dost ztuha v zavislosti na stoupani. Takze pokud parkuji na rovine davam jen P pokud ve svahu davam rucku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...