Jump to content

Jaký plynový kotel


wojtěch

Recommended Posts

Není tady nějaký opravář (prodejce) plynových kotlů?

 

Asi budeme muset vyměnit plynový kotel Dakon dua...  už se čím dál víc sype..  

 

 

přemýšlím nad dvěma 

 

PROTHERM Gepard 23 MTV

 

JUNKERS CERACLASS ZW 24-2 DH AE

 

která značka se méně kazí, nebo spíš která má levnější díly do budoucna? 

Link to comment
Share on other sites

My měli Junkers co jsi napsal akorát slabší , ZW 18 . 

Vydržel tři roky . Odešla řídící deska.

Nelíbí se mi zpracování zapalování, kde jisra skáče mezi dvěma elektrodama a ani plynový ventil , který se někdy zapomněl otevřít. Kotel jsme nahradili kondenzačním od Viessmanu se zádobníkem 46l vody a zatím musím zaklepat že jsme velice spokojeni. Je tichý , není to průtokáč takže pořád nespíná a hlavně by měl být i úspornější . Junkers mě zklamal .

Na kotel máme 5 let záruku za předpokladu že se bude ročně platit servisní poplatek ( něco okolo 2 tisíc ) ale neřešíš pak platbu servisáka za roční kontrolu , která stějně činí i někdy víc jak tisíc korun a hlavně máš jistotu že pět let do toho nedáš nic navíc .

Link to comment
Share on other sites

rozhodně ne Junkers drahé díly oproti Prothermu a Dakonu...zjištěno od 3 servisáků,když jsem vybíral kotel...

mám protherm 24 turbo s průtokovým ohřevem a 10let slouží ....jo zapoměl bych v zaruce odešel modul zapalování ,po 2 letech,ale měl jsem prodlouženou záruku a neplatil nic...

Link to comment
Share on other sites

Taky mi servisák říkal, hlavně si nekupuj pračku Samsung (když jsem se mu zmínil, že ji mám vybranou). Slouží mi 11 let, na rozdíl od kotle Dakon, který se po pár letech porouchal a nedal se sehnat náhradní díl !!! (a to jsem nekupoval žádný výběhový typ). Jestli koupíš Dakon, zapomeň na kvalitu a levný servis, jak píše Charlie. Teď mám Immergas, který mi byl doporučen a zatím dobrý, ale teprve druhou sezonu.

 

Myslím, že servisáci doporučují hlavně to, co jim přinese v dalších letech "slušný" příjem.

Link to comment
Share on other sites

čoveče mám na chalupě dakon dua (nebo jak se to jmenuje) a zatím vše v cajku, hned po instalaci před deseti lety odešla deska vlivem orosení vodou ze vzušné vlhkosti - kotel je ve sklepě, když se v baráku dlouho netopilo a před prvním zapnutím se toto nezkontrolovalo, ale vyměněno v rámci záruky.

Lenka má v bytě nejmenší wiessman a tam po asi 7 letech odešla deska, respektive na ní ta čínská šmejdská relátka spouštějící odtah a zapalující jiskru. Oprava za 150 Kč, bohužel se toto nesmí u plynových zařízení dělat, takže deska + revize 5600 Kč (platila to tchýně a mě je to defacto fuk)

Link to comment
Share on other sites

Pokud bych to měl brát podle nákladů na servis tak nejlepší je Vailant, tedy pokud k tomu nepustíte opraváře. Před 20. lety jsme otevřeli první prodejnu v Liberci a stejně jako sousední prodejny byla vybavena klasickým malým kotlem této značky s průtokovým ohřívačem TUV a zatím co sousedé dělali pravidelně každý rok servis a údržbu, tak já na to nějak zapomněl. Já mám ale stále stejný kotel bez jediné závady, kdežto oni třetí a čtvrtý kotel. Tak nevím.

Doma máme Buderus a když opomenu problémy s propojením s bojlerem kdy zarostly trubky, tak bez problémů 11 let opět bez zásahu a údržby technika.

Já vím asi se musí nějaký servis dělat, ale ono to fakt takhle funguje lépe.

Snad to vydrží.

Link to comment
Share on other sites

Moto, asi s Tebou souhlasím. Čím míň se v tom člověk asi vrtá, tím líp. U mého Dakona se dělala pravidelná údržba, mimo jiné i čištění výměníku. A právě ten výměník začal téct. Možná, kdyby se v něm nikdo nevrtal, tak by sloužil doteď...

Link to comment
Share on other sites

tak tak, do něčeho co funguje se nevrtá, nejen u kotlů... ;)

 

jinak neporadím--kotlům nerozumím, ale u podobných nákupů jdu zpravidla do českého výrobku, v porovnání s ostatníma jsme určitě v průměru nebo nad ním, náhradní díly no problem a cena bývá taky solidní :myslim

Link to comment
Share on other sites

Vaillant s prietokovým ohrevom mal otec minimálne 20 rokov , ten fungoval bez problémov otázka je kde je dnes kvalita Vaillantu I keď určite väčšinu komponentov majú tie kotle spoločné. Ako som už písal mne funguje Immergas s prietokovým ohrevom veľa rokov bez problémov a údržby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...