Jump to content

Poškozené zaparkované auto bez viníka - a nebo je viník znám?


Marcel505

Recommended Posts

V pátek 13.11. jsem zjistil téměř uražené levé zrcátko na 405. Asi ho nikdo neukopával, ale jak se to jakému motoristovi povedlo, by mě zajímalo, protože auto stojí v parkovacím pruhu, pak je tam pruh pro cyklisty a pak širokej pruh, kde jezděj autobusy...

Nicméně zrcátko prostě chytlo ránu, kloub ok, ale plasty jsou na výměnu. Nic dalšího poškozeného není, proto si říkám jaká to byla blbá náhoda, že to vzalo zrcátko. Stačilo pár cm, a bylo by se nic nestalo nebo to vzal i s autem.

Ani jsem nezkoušel nikam volat, je jasné, že se viník nenajde.

 

Dnes jsem zaparkoval před domem, kde mi stojí i zelené auto, a koukám v zrcátku před vystoupením, že má zelené něco s nárazníkem...

Tak jsem vylezl, jdu tam, a z dálky vidím poškozený nárazník, a papír pod stěračem...

Tak si říkám, sláva, třeba se někdo přiznal, bude aspoň nějaký pětikilo apod.

(V tu chvíli mě nenapadlo, že by tam mohl být i ten vtipný vzkaz, že viník píše, jak ho všichni sledují, že asi píše tel.číslo pro vyřešení škody a přitom se mi tam vysměje, že ujede bez zanechání kontaktu.)

 

Nicméně pod stěračem nebyl ani vzkaz, ani kontakt, ale Potvrzení o účasti na dopravní nehodě...

V neděli mi to někdo odřel, a patrně zavolal Policii, takže nehoda je sepsána PČR a již nahlášena na pojišťovnu.

Viník to bude mít asi hodně mrzuté, protože si sám poškodil pravé dveře přední a zadní, a to na novém Peugeotu 2008!

 

Z toho plyne moje úvaha - pokud mi někdo poškodí zaparkované auto a zavolá nehodovku, Policie se na mě nedozvoní (byl jsem v práci), sepíše nehodu, Potvrzení nechá pod stěračem, ale pokud papír zmizí, tak po objevení poškození se taky na nějaké nahánění viníka mohu vyprdnout, když je to drobnost...

A nebo to řešit - tím by se viník našel.

 

Tak jsem zkusil volat nehodovku zda tam nemají info o nehodě s mým zrcátkem, ale nikam jsem se nedovolal, nebrali to, tak snad vzkaz pochopí a ozvou se.

Edited by Marcel505
Link to comment
Share on other sites

Pokud někdo nabourá (poškodí) zaparkované auto (řidič v něm není), musí zavolat nehodovku (PČR). Pokud to neudělá a odjede, není to přestupek ale už trestný čin (ujetí od nehody). Takže nešlo o slušnost, ten člověk jednal přesně podle zákona. Pokud by to neudělal, hrozilo by mu trestní stíhání. V tomto případě tedy pravděpodobně jen pokuta na místě + jeho škoda, tvoji uhradí jeho pojišťovna. Dnes nikdy nevíte, kde jsou kamery a kam až "vidí", takže pokud vám někdo poškodí auto, stojí za to to ohlásit, protože se klidně může najít kamerový záznam poškození. A pokud někomu poškodíte zaparkované auto, tak policie. Lísteček za stěrač není řešení, je to nedodržení litery zákona a možná máte pocit, že jste slušní, nicméně z hlediska zákona jste nespáchali přestupek ale trestný čin.

Co se týče toho zrcátka, tam může být problém, pokud ti ho třeba vzal nějaký náklaďák, nemusel si ani všimnout, minimálně to může tvrdit i kdyby se našel. každopádně kamer jsou všude mraky, takže se viník může najít.

Link to comment
Share on other sites

Marceli, pokud je vedle tvého vozu pruh pro cyklisty, viník asi nebude znám. Protože podle popsané škody to vypadá, že do tvého zánovního vozu to napral nadraný cyklista. A jako ty nevíš, kdo to udělal, i onen cyklista to nebude vědět. Třeba si druhý den říkal: "Kurňa, kde já jsem k té modřině přišel?"

Edited by vix
Link to comment
Share on other sites

Pokud někdo nabourá (poškodí) zaparkované auto (řidič v něm není), musí zavolat nehodovku (PČR). Pokud to neudělá a odjede, není to přestupek ale už trestný čin (ujetí od nehody). Takže nešlo o slušnost, ten člověk jednal přesně podle zákona. Pokud by to neudělal, hrozilo by mu trestní stíhání. V tomto případě tedy pravděpodobně jen pokuta na místě + jeho škoda, tvoji uhradí jeho pojišťovna. Dnes nikdy nevíte, kde jsou kamery a kam až "vidí", takže pokud vám někdo poškodí auto, stojí za to to ohlásit, protože se klidně může najít kamerový záznam poškození. A pokud někomu poškodíte zaparkované auto, tak policie. Lísteček za stěrač není řešení, je to nedodržení litery zákona a možná máte pocit, že jste slušní, nicméně z hlediska zákona jste nespáchali přestupek ale trestný čin.

Co se týče toho zrcátka, tam může být problém, pokud ti ho třeba vzal nějaký náklaďák, nemusel si ani všimnout, minimálně to může tvrdit i kdyby se našel. každopádně kamer jsou všude mraky, takže se viník může najít.

Pokud se to stalo vecer tak na kamerach poznas prd. Drtiva vetsina kamer vetsinou umi poznat barvu a typ vozu ale spz malokdy. Dalsi veci je a to nevim, jaky je rozsah doby kdy se to mohlo stat. Jednak diky delce zaznamu a i ochote nekoho to hkedat kvuli blbemu zrcatku na stary slupce.

Link to comment
Share on other sites

Pacho69: Máš pravdu, tohle tady nedávno psal Medvěd, jak mu nabourali 306, že lísteček od pána viníka to sice vyřešil, ale takhle to dělat neměli.

Obávám se, že tady kamera není. Ono to zrcátko stejně bylo takový, jakože když mi ho někdo urazí, nebude to taková tragédie a dám jiný. :-D

 

Scratch: Dík, hned mám lepší náladu. :aut

Link to comment
Share on other sites

Marceli, ale je to tak. bohuzel uz to jsou pro spostu lidi stary kramy, kteryma se ani nehodlaj zabyvat.

 

Je jedno jestli někdo poškodí nový nebo starý auto. Pokud je šance najít viníka, tak hold budou muset zvednout zadek a na ty kamery mrknout. I kdyby šlo o starou šlupku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...