Jump to content

Dálniční známka 2016 - koupeno


Péťa

Recommended Posts

A jak pujde overit ze je prava?

Kdyz to moc nedokazali ani v roce 2015 ?

Od doby co jezdim autem tak kupuji znamky zasadne na poste a doklad vozim v aute.

Nestoji mi stovka za problem za nakup z internetu bez dokladu (ikdyz tenhle vypada ze ho mozna ma).

Link to comment
Share on other sites

Nechci to tady zas...  , ale Straki007 má svatou pravdu jedině na poště a ještě si nechám do potvrzení vepsat seriové číslo známky.  I když vloni se objevilo i to že taxikář tvrdil že známku koupil na poště měl i potvrzení a stejně mu ji celníci zabavili protože měli podezření že je falešná.

Link to comment
Share on other sites

Ad absurdum - není jednodušší zfalšovat doklad o nákupu??? Ten odkaz nahoře - poněkud podivné. Kde přišel k takovému počtu DZ - mohou být a patrně jsou i pravé, ale nepocházejí náhodou z trestné činnosti? Jen obecně - nákupem se prakticky stávám spolupachatelem i když, řekněme, nevědomě. Asi stejně jako když koupím kradené auto, mám smůlu i když doklady vypadají věrohodně.  Vedle toho, že o takovouto DZ přijdu, hrozí mi i hodně nepříjemností s PČR a nebezpečí i trestního stíhání.

Volba je samozřejmě na každém a jeho ochotě riskovat problémy.

Já raději volím českou poštu.

Link to comment
Share on other sites

Trestního stíhání za co? Pokud prokážeš, že jsi ji koupil, pak o ni můžeš přijít, to ano.

Jinak ten inzerát výše může být od nějakého předistributora. Stát, když je cena pevně stanovaná, musí dát prodejcům marži na prodej (jinak by to nikdo neprodával), takže když jich prodá třeba 5000, tak dostane stovku na jednu, když jich odebere 10tis, tak třeba 120. Takže třeba tím, že jich takto prodá pár set nebo tisíc se dostane na lepší marži... Na pumpě to za jinou cenu prodávat nesmí, že jo...

Link to comment
Share on other sites

A vyřídil si živnostenský list či jiný doklad opravňující podnikat. Má to jeden háček: "Pravidla prodeje jsou závazná pro všechny prodejce" Tedy prodejní cena je stanovena a ZÁVAZNÁ.

Link to comment
Share on other sites

Některé velkoobchody to dávají jako bonus k nákupu, my  máme třeba u jednoho dodavatele takové bonusy.. Loni to byly nějaké známky při nákupu serveru (řádově 50-80tkč) určitý počet známek jako bonus.. Letos je akce jiná, ale vždy nám to ani do firmy nestačí :D Pokud někdo takových "bonusů" k nákupu dostane mraky, tak to určitě raději dále pošle levněji.

post-45967-0-98519400-1449173393_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

... musí dát prodejcům marži na prodej (jinak by to nikdo neprodával), takže když jich prodá třeba 5000, tak dostane stovku na jednu, když jich odebere 10tis, tak třeba 120. Takže třeba tím, že jich takto prodá pár set nebo tisíc se dostane na lepší marži... Na pumpě to za jinou cenu prodávat nesmí, že jo...

No to by tenhle z inzerátu musel být hoooodně velký prodejce, aby to mohl prodávat za tuhle cenu. Cca 2-3 roky zpátky jsme dálniční známky ve firmě nakupovali celkem ve velkém množství do různých programů pro naše klienty a dostali jsme maximálně 3%. To je podobné jako poukázky z různých řetězců, na ty také nechtějí dávat množstevní slevy.

Link to comment
Share on other sites

Tak znova ;)

 

 

Koupím roční dálniční známku (novou, ne padělek) pro rok 2016. Za lepší cenu než je normálně ;)

 

Stále jsem přesvědčený, že ji někdo bude mít. Nepotřebuji ji hned, do konce ledna mi platí stávající a na dálnici se stejně dostanu pravděpodobně nejdřív v březnu ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...