Přejít na obsah
test

Opravdu povedený prodloužený víkend aneb 14.sraz Peugeot Clubu v Moravském krasu se lvem na kapotě


Supetr
 • Pro všechny, kteří nemohli dorazit, dáváme k přečtení stručné shrnutí setkání členů Peugeot Clubu v Ochozi u Brna.

  Během uplynulého víkendu (5.5 – 8.5.2006) se v Ochozi u Brna uskutečnil 14.sraz Peugeot Clubu. Výjimečný byl hlavně počtem zúčastněných členů, dorazilo přes 120 vyznavačů značky Peugeot ze všech možných koutů republiky v 57 vozech. Dorazily vozy Peugeot 505 z let 1983, 86 a 88, i majitelé nejnovějších typů – Peugeot 307 BVA nebo tři modely 306 S16 Gti, kterých je v republice opravdu pomálu. Samozřejmě nechyběli vyznavači tunningu, na obdiv tu byl kupříkladu sportovně upravený Peugeot 206 CC. Nespočet 205tek, 206tek, 306tek, 406tek i "stařičkých" 405tek, 106tka, 605tky a 309tka výčet uzavírají.

  Během celého srazu si na nudu nikdo rozhodně stěžovat nemohl. Dalo se podebatovat s učitelem autoškoly o novinkách v Zákonu o provozu na pozemních komunikacích, a ten také upřesnil, jaké tresty hrozí od července za přestupky. Velkou zajímavostí byla pro všechny možnost vyzkoušet si řízení autoškolního vozidla z místa instruktora se vším, co má k dispozici, a to v krátkém slalomu. Vzhledem k tomu, že pořadatel - Autoškolič DODO - vyučuje v autoškole jako instruktor, umožnil navíc napsat si cvičně ostrý test z pravidel silničního provozu. Taktně pak vyhlásil pouze vítězku s 91% správných odpovědí. Cvičné testy jenom potvrdili známou věc, že řidiči si z teorie pamatují opravdu pramálo.

  Obyvatelé Brna v sobotu odpoledne nemohli přehlédnout asi půl kilometru dlouhou kolonu vozů značky Peugeot s klubovými vlaječkami a jmény nebo přezdívkami osádek na oknech aut. Spanilou jízdou Peugeoty navštívily také Brněnský autodrom, a to včetně technického zázemí. Všechny trochu mrzelo snad jen to, že chyběl slíbený závodní Peugeot 205, který měl krátce před tímto srazem při závodech vážnou nehodu a stal se nepojízdným.

  14. sraz Peugeot Clubu ČR se samozřejmě neobešel bez celodenního orientačního závodu po Moravském krasu. Trasa dlouhá necelých 90 kilometrů provedla padesátku Peugeotů až k jeskyním ve Sloupu (prohlídka Sloupsko-Šošůvských jeskyní) a zpátky kolem televizního vysílače Kojál a rybníka Olšovce zpět do Ochozi. Během závodu se musela plnit řada úkolů spojených se zdejším krajem (zajímavosti o Býčí skále, Huti Františka i jednotlivých vesnicích v trase závodu). Cílem bylo najet co nejmenší množství kilometrů a splnit všechny zadané úkoly na určených stanovištích. Zajímavostí určitě je, že vítěz závodu jiri.wolf a mmouka nejenom, že z trasy neodbočil ani o metr, ale několik významných kilometrů získal k dobru i tím, že si cestu mezi jednotlivými kontrolami zkracoval přes pole a lesy. O tom, jak jeho vozidlo Peugeot 306 sedan 1,9 TD trpělo, se neodvažujeme uvažovat. Naštěstí musíme podotknout, že dorazilo do cíle bez zjevné újmy.

  Celý 14. sraz Peugeot Clubu České republiky v Ochozi u Brna byl za posledních několik let největší - co se do počtu lidí, aut i dnů strávených společně týče. Pořadatelé, zvaní Autoškolič Dodo a Aluška a Pavel T., si několik měsíců před srazem pořádně „mákli“ a rozhodně se to vyplatilo. Povedlo se jim totiž dát dohromady partu skvělých lidí, kteří mají rádi jak své auto označené logem Peugeot, tak i ostatní kolegy z Clubu.

  Veškeré fotky najdete v sekci galerii ;)

  Jsou to prostě Amis de Lion (Přátelé lva).Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×