Jump to content
test
Sign in to follow this  

WIP Com 3D - Nová multimediální nabídka «vyšší třídy»


Supetr
 • Modely značky Peugeot mohou být v současnosti vybaveny dvěma novými navigačními systémy: WIP Nav (uvedený na trh koncem minulého roku) a WIP Com 3D.

  Oba systémy vyvinuté ve spolupráci se společností Harmann International© využívají kartografická data Navteq® (obsahují údaje o 42 evropských zemích) – první na SD kartě 4 GB, druhý na pevném disku 40 GB.

  Integrovaný palubní systém WIP Nav je v porovnání s přenosnými systémy cenově velice atraktivní. Obsahuje maximum funkcí a v mimořádně konkurenčním prostředí tržní nabídky navigací přináší mnoho výhod, zejména co se týká stylu a bezpečnosti.

  Systém WIP Com 3D vybavený nejmodernějšími technologiemi zaujímá v nabídce Peugeot pozici multimediálního systému nejvyšší úrovně.

  Prvním modelem vybaveným tímto systémem bude 308 CC, následovat bude model 3008 a další verze karoserie řady 308. Jedná se o výbavu, která splní očekávání nejnáročnějších zákazníků hledajících moderní High Tech technologie, neomezené možnosti připojení a spojení s okolním světem.

  Jeho přehledné grafické rozhraní a intuitivní ergonomie uspokojí uživatele vyžadující komfort a jednoduchost používání.

  Podobně jako současné systémy ve vozech značky Peugeot i WIP Com 3D poskytuje služby Peugeot Urgence, které bdí nad bezpečností pasažérů (služby dostupné dle země určení).

  Všechny navigační systémy Peugeot umožňují stažení informací o úsecích měřených automatickými pevnými radary po celé Evropě (stránky www.radars.peugeot.fr budou zpřístupněny v nejbližší době).

  WIP Com 3D - nabídka « vyšší třídy »

  Ojedinělé grafické rozhraní

  Systém WIP Com 3D je spojený s velkou 7’’ obrazovkou 16/9 s vysokým rozlišením (800x480 pixelů). Řada funkcí, které systém nabízí, má za cíl maximálně zjednodušit sledování kartografických údajů a navigaci po trase.

  - 3D zobrazení. Hlavní evropská města jsou kartograficky zpracována ve formátu „full 3D“, to znamená že budovy (60 měst v Evropě) a význačné stavby (3 000 v Evropě) jsou znázorněny v třírozměrné dimenzi. Řidič se tak v městském provozu orientuje snadno a rychle. Rovněž reliéf krajiny je zpracován velmi věrně a kvalitně. Pokud uživatel dává přednost jednoduchému zobrazení, může si zvolit i 2D režim zobrazení nebo zobrazení z perspektivy.

  - Zobrazení sestavení itineráře. Systém zobrazuje na mapě simultánně všechny tři navrhované trasy (nejkratší, nejrychlejší nebo nejlepší poměr vzdálenost/čas), čímž usnadňuje řidiči volbu.

  - Funkce « Lane Guidance ». Na komunikaci o více jízdních pruzích ukazuje systém v předstihu pomocí šipek, do jakého pruhu se má řidič zařadit, aby mohl lépe projet další křižovatkou.

  - Funkce « Junction View ». Na obrazovce se během navigace objeví okno, které z perspektivy ukazuje příjezd do křižovatky včetně příslušných dopravních značek.

  - Funkce « Info-trafic ». Příjem rádia a dopravních informací RDS-TMC (ViaMichelin ve Francii, TraficMaster ve Velké Británii) jsou optimalizovány použitím tří tunerů a dvou antén. Díky dopravním informacím umí systém nabídnout i funkci « objížďka », pokud zjistí, že na aktuální trase došlo k autonehodě.

  - Režim nočního osvětlení. Aby nedocházelo k oslnění řidiče při noční jízdě, vyhodnocuje světelný snímač vnější osvětlení a azurově modrou barvu na obrazovce umožňuje nahradit nočním zabarvením.

  V neposlední řadě má řidič možnost uzpůsobit si grafické zobrazení na obrazovce a vybrat si ze 4 různých typů vizualizace.

  Optimální ergonomie

  Používání systému WIP Com 3D usnadňuje:

  - Široký stylový panel odpovídající formátu « 2 iso ». Jeho velikost, tvar a ovladače byly navrženy s ohledem na snadné a intuitivní ovládání za všech okolností;

  - Každá hlavní funkce (rádio, navigace, média) se ovládá příslušným tlačítkem;

  - Středový „joystick“ umožňuje intuitivní ovládání jednotlivých nabídek systému.

  Maximální konektivita s různými mediální zařízeními

  Kromě funkce rádio má uživatel několik možností, jak si pustit svou vlastní oblíbenou hudbu, a to bez ohledu na typ audio zařízení, které má k dispozici.

  Multimediální systém totiž zahrnuje:

  - funkci Jukebox - na pevný disk 10 GB si uživatel může uložit své oblíbené skladby (až 180 hodin hudby),

  - čtečka SD karet v čelním panelu pro čtení audio souborů MP3 a WMA ,

  - USB vstup pro připojení všech typů audio přehrávačů MP3 a WMA,

  - propojovací audio/video vstupy RCA v odkládací schránce spolujezdce,

  - CD a DVD přehrávač (audio/video, videonahrávky nelze sledovat za jízdy) čte hudební soubory MP3 nebo WMA.

  Telefonní modul

  Pro bezpečné « hands-free » telefonování má řidič k dispozici:

  - Modul GSM, který vsunutím SIM karty umožňuje telefonování a zpřístupňuje i další služby.

  - Bluetooth® propojení s 4 kompatibilními telefony.

  Je třeba připomenout, že systém WIP Com 3D zajišťuje i dvojí volání a nabízí také režim konference (v závislosti na telefonu a/nebo tarifu zákazníka).

  Hlasové ovládání

  Systém WIP Com 3D je vybaven hlasovým ovládáním. Tato praktická a bezpečná funkce umožňuje především zadat adresu nebo vytočit číslo. Hlasová navigace je k dispozici v 7 světových jazycích.

  WIP Nav integrovaný a cenově dostupný

  Systém WIP Nav uvedený na trh na konci roku 2008 představuje v porovnání s přenosnými navigačními systémy mimořádně konkurenceschopnou nabídku. Perfektně ladí se stylem interiéru, má integrované ovládání (ovladače pod volantem), je vystaven menšímu riziku odcizení a navíc zahrnuje řadu dalších funkcí:

  - Velkou 7’’ barevnou obrazovku 16/9(rozlišení 480x234 pixelů) s možností nastavení 5 způsobů grafického zobrazení;

  - Zobrazení mapy « z perspektivy » nebo v klasickém 2D formátu;

  - Kartografické informace jsou uloženy na SD kartě 4 GB a CD přehrávač tak může být využíván pro přehrávání audio souborů;

  - Funkce « POI » (zajímavá místa) má řadu rubrik;

  - Hlasové ovládání v 7 jazycích;

  - Jednoduchý panel s přímými ovladači pro hlavní funkce (rádio, hudba, dopravní informace, navigace, telefon);

  - Autorádio s tri-tunerem pro zajištění optimálního příjmu radiových frekvencí, dopravních informací RDS-TMC propojených s funkcí « objížďka »;

  - Zabudovaný CD přehrávač kompatibilní s MP3 a WMA;

  - Propojení Bluetooth®, které umožňuje připojení kompatibilního telefonního přístroje;

  - Audio vstupy RCA nebo Jack v odkládací schránce spolujezdce pro připojení všech typů přenosných audio zařízení.

  « WIP » NABÍDKA

  Nabídka audio/telematické řady nazývané WIP (World In Peugeot) má následující podobu:

  · WIP Sound se skládá z rádia s CD přehrávačem a podle zvolené verze na přání nebo v zákl. výbavě i s CD MP3 přehrávačem. Tento systém může být dále spojen s:

  - novým systémem WIP Plug (u řady 207), který umožňuje spojení a ovládání všech typů přenosných digitálních přehrávačů (přes USB a Jack vstup).

  - hands-free sadou Bluetooth® pro celou řadu (vyjma modelů 107 a 206+).

  · - WIP Nav je první úroveň navigačního systému, který je k dispozici na přání nebo v základní výbavě pro většinu modelů značky (207, 308, 407, 807, Nový Partner a Expert a v budoucnu i 3008).

  · - WIP Com podobně jako systémy vyšší třídy RT3 a RT4 zahrnuje pevný disk 30 GB s kartografií evropských zemí (10 GB vyhrazeno funkci Jukebox), telefonní modul GSM a RCA vstupy. Tímto systémem mohou být vybaveny modely 207, 407, 607, 807 a Expert (podle země určení).

  Hands-free funkci Bluetooth® v současnosti najdeme jako součást systému WIP Com u modelů 207, 407, 807 a Expert. Obrazovka s vysokým rozlišením (800x480) a USB vstup jsou k dispozici u modelu 407.

  - WIP Com 3D, nová nabídka nejvyšší úrovně, nahrazuje systém WIP Com u celé modelové řady 308 a objeví se i u vozu 3008.

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×