Jump to content
test
Sign in to follow this  

Timo Salonen


Supetr
 • Na nadcházející srpnové Finské rally by se měl objevit za volantem soukromého vozu Peugeot 206 WRC bývalý úspěšný soutěžák Timo Salonen!

  Mistr světa z roku 1985 (s vozem Peugeot 205 Turbo 16) se snaži o návrat na světovou soutěž již loni, ale jak to tak chodí v tomto sportu, zabránil mu v tom nedostatek financí. Větší štěstí měl například Marku Allen, kterému se to podařilo a dojel šestnáctý celkově. Alespoň budeme mít srovnání. Jak se vypořádá "stará garda" s rychlostí a odvahou mladších jezdců.

  Auto na závody připravuje francouzský tým Bozian racing. Tento team připravuje na světové soutěže vždy čtvrtý Peugeot, ve kterém se podle povrchu soutěže střídají Gilles Panizzi (asfalt) a Hari Rovanperra (nezpevněné povrchy). Obykle jezdí v modré barvě s továrním "totálským" polepem. Tento team připravuje vozy i pro Francouzský národní šampionát.

  Letos 50ti letý Timo Salonen vstoupil do světa soutěží v roce 1969 s Datsunem 1600. Vrchol jeho slávy je určitě spjat s dnes již zaniklou skupinou B. Peugeot Talbot Sport teamu získal v roce 1985 a 86 dva tituly mistra světa. K oboum Peugeotu dopomohl Timo.

  S aktivním závoděním Timo skončil v roce 1992. Dále se zúčastnil v roce 1993 Rally Faraonů.

  No, úspěchů má za sebou více než dost, jak dopadne ve Finsku letos? Uvidíme. Necháme se překvapit. Každopádně budeme držet palce.

  Michal Oberstein

   

   

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×