Přejít na obsah
test

PSA Peugeot Citroën urychluje strategii elektrických vozidel


Supetr
 • PSA Peugeot Citroën urychluje své projekty v oblasti vývoje elektrického pohonu, přičemž se opírá o specifická partnerství. Cílem je předložit první nabídku elektrických vozidel Peugeot již koncem roku 2010.

  V rámci této strategie byla 2. března 2009 podepsána nová smlouva o spolupráci s Mitsubishi Motors Corporation (MMC). Oba výrobci budou společně pro evropský trh vyvíjet elektrické vozidlo vycházející z modelu i MiEV od MMC. Vozidlo se bude prodávat pod značkou Peugeot, současně s evropským modelem i MiEV prodávaným značkou Mitsubishi.

  Také značka Citroën připravuje inovativní koncepce elektrických vozidel, jak dokazuje koncepční vůz

  C-Cactus s elektrickým pohonem.

  Již dříve, v březnu 2008, přijal koncern PSA Peugeot Citroën rozhodnutí účastnit se společně s partnerskou společností Venturi výběrového řízení La Poste (Francouzská Pošta) na dodání 500 elektrických vozidel specifického určení. Navrhované vozilo je elektrický Citroën Berlingo First, který je v současné době testován společností La Poste.

  Kromě toho v říjnu 2008 podepsal koncern smlouvu s EDF o partnerství týkající se technologie baterií, systémů nabíjení a rozhraní vozidlo-infrastruktura a dále pak definování přidružených ekonomických modelů.

  Dalším projektem, na který skupina soustřeďuje svůj výzkum, je vývoj polyfunkčního elektrického vozidla hybridního typu « plug-in ». Jedná se o elektrovůz, jemuž se odebere část baterií a připojí se malý spalovací motor s nízkou spotřebou. Elektrický dojezd činí řádově 50 km, což uspokojí téměř všechny každodenní potřeby s možností dobíjet vozidlo při zastavení (v práci, doma, na parkovišti, v obchodních centrech). Tento typ hybridního vozidla « plug-in » nabídne všestranné využití díky spalovacímu motoru, který pohání vůz při delších vzdálenostech. Tato technologie řeší nejen problémy autonomie čistě elektrických vozidel, ale také problémy spojené s časem potřebným k dobíjení baterií nebo s teprve vznikající sítí dobíjecích stanic.

  Souběžně se strategií vývoje elektrického vozidla potvrzuje PSA Peugeot Citroën své priority zaměřené na perspektivní technologie jako Stop&Start druhé generace, jež bude zastoupena v nabídce v širokém měřítku počínaje rokem 2010. Další prioritou je rozvoj nabídky dieselových hybridů u modelů Peugeot a Citroën a zejména pak vozů Citroën DS5 HYbrid4 a Peugeot 3008 HYbrid4, jež budou uvedeny na trh v roce 2011.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×