Jump to content
test
Sign in to follow this  

PSA Peugeot Citroën urychluje strategii elektrických vozidel


Supetr
 • PSA Peugeot Citroën urychluje své projekty v oblasti vývoje elektrického pohonu, přičemž se opírá o specifická partnerství. Cílem je předložit první nabídku elektrických vozidel Peugeot již koncem roku 2010.

  V rámci této strategie byla 2. března 2009 podepsána nová smlouva o spolupráci s Mitsubishi Motors Corporation (MMC). Oba výrobci budou společně pro evropský trh vyvíjet elektrické vozidlo vycházející z modelu i MiEV od MMC. Vozidlo se bude prodávat pod značkou Peugeot, současně s evropským modelem i MiEV prodávaným značkou Mitsubishi.

  Také značka Citroën připravuje inovativní koncepce elektrických vozidel, jak dokazuje koncepční vůz

  C-Cactus s elektrickým pohonem.

  Již dříve, v březnu 2008, přijal koncern PSA Peugeot Citroën rozhodnutí účastnit se společně s partnerskou společností Venturi výběrového řízení La Poste (Francouzská Pošta) na dodání 500 elektrických vozidel specifického určení. Navrhované vozilo je elektrický Citroën Berlingo First, který je v současné době testován společností La Poste.

  Kromě toho v říjnu 2008 podepsal koncern smlouvu s EDF o partnerství týkající se technologie baterií, systémů nabíjení a rozhraní vozidlo-infrastruktura a dále pak definování přidružených ekonomických modelů.

  Dalším projektem, na který skupina soustřeďuje svůj výzkum, je vývoj polyfunkčního elektrického vozidla hybridního typu « plug-in ». Jedná se o elektrovůz, jemuž se odebere část baterií a připojí se malý spalovací motor s nízkou spotřebou. Elektrický dojezd činí řádově 50 km, což uspokojí téměř všechny každodenní potřeby s možností dobíjet vozidlo při zastavení (v práci, doma, na parkovišti, v obchodních centrech). Tento typ hybridního vozidla « plug-in » nabídne všestranné využití díky spalovacímu motoru, který pohání vůz při delších vzdálenostech. Tato technologie řeší nejen problémy autonomie čistě elektrických vozidel, ale také problémy spojené s časem potřebným k dobíjení baterií nebo s teprve vznikající sítí dobíjecích stanic.

  Souběžně se strategií vývoje elektrického vozidla potvrzuje PSA Peugeot Citroën své priority zaměřené na perspektivní technologie jako Stop&Start druhé generace, jež bude zastoupena v nabídce v širokém měřítku počínaje rokem 2010. Další prioritou je rozvoj nabídky dieselových hybridů u modelů Peugeot a Citroën a zejména pak vozů Citroën DS5 HYbrid4 a Peugeot 3008 HYbrid4, jež budou uvedeny na trh v roce 2011.

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×