Přejít na obsah
test

Pravidla připravila PEUGEOT 908 o startovní pozici


Supetr
 • Stéphane Sarrazin přišel díky nehodě a pravidlům platným pro ALMS, které znevýhodnily Team Peugeot Total, o nejrychlejší čas v jediném kole, jenž absolvoval za volantem vozu 908 HDi FAP v dnešním kvalifikačním rozjezdu.
   
  S jistotou a sebevědomě vyrazil Stéphane Sarrazin několik minut po otevření tratě do kvalifikačního závodu o startovní pozice. Již v prvním kole zajel nejlepší čas (1’43’’117) a pokořil své dva protivníky ze stáje Audi - Alana Mc Nishe a Lucase Luhra (1’43’’765 a 1’44’’291).
  Nekompromisní nástup pilota Peugeotu byl však ve druhém kole zmařen vážnou nehodou vozu Mazda N°8. Červený praporek definitivně ukončil pouhých devět minut trvající kvalifikační závod. Podle pravidel ALMS chyběla k uznání kvalifikačních časů jediná minuta.
   
  Podle amerických pravidel jsou startovní pozice rozděleny podle nejlepšího času, který jednotlivé vozy zajedou v rámci třech volných testovacích rozjezdů. Peugeot 908 HDi FAP tedy sestupuje na druhé místo s časem 1’44’’271, kterého Stéphane Sarrazin dosáhl při volném rozjezdu ve čtvrtek ráno.
   
  Michel BARGE : « Navzdory okolnostem jsem pyšný na práci celého týmu. Nesmíme zapomenout, že Stéphane zajel nejlepší čas všech rozjezdů a stačilo mu na to pouhé jedno kolo, zatímco naši hlavní soupeři projeli časomírou třikrát! »
   
  Stéphane SARRAZIN : « Vůz byl v prvním kole skvěle vyvážený, ale já jsem si nechával rezervu pro druhé kolo. I když byl závod předčasně ukončen, jsem spokojený, že jsem dosáhl pozice s více než šestidesetinovým náskokem na Audi Mc Nishe. Ačkoliv se jedná o první účast v tomto závodě odvedl tým prvotřídní práci a připravil velmi konkurenceschopný vůz. Samozřejmě jsem velmi zklamán, že vše takto skončilo. Je to nesmírně frustrující přijít podobným způsobem o startovní pozici, ale pravidla jsou pravidla».
   
  Serge SAULNIER : « Jsou to poněkud zvláštní pravidla, ale respektujeme je. Nyní si budeme muset dát velký pozor během celého závodu, abychom neztratili ani bod. V této situaci jsme nemohli nic změnit. Nyní nás čeká závod, který pojede Nicolas Minassian, nicméně musíme mít stále na zřeteli, že hlavním cílem naší účasti zde je příprava na 24 hodin v Le  Mans ».
   
  1.      Audi N°1 (Capello/McNish/Kristensen), 1’43’’195
  2.      Peugeot 908 HDi FAP (Lamy/Minassian/Sarrazin), 1’44’’271
  3.      Audi N°2 (Luhr/Rockenfeller/Werner), 1’45’’090
  4.      Porsche N°7 (Dumas/Bernhard/Collard), 1’45’’220
  5.      Porsche N°6 (Maassen/Long/Briscoe), 1’45’’999
   
   
  Start závodu 12 hodin v Sebringu:

  Kontakt pro tisk:
  Radka Matthey, PR, PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA, tel.: 724 106 111, e-mail: radka.matthey@peugeot.com
  sobota 15.března 2008 v 10:05 (místního času) / 15:05 (středoevropského času)


Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×