Přejít na obsah
test

Pokles výroby Peugeotu 208


Supetr
  • Přestože se model 208 dobře prodává, Peugeot omezuje výrobu. Dle jeho slov je důvodem nadbytečná produkce (příliš velká kapacita výroby), ovšem problém bude nejspíše v malé poptávce a prodeje nejsou takové, jaké si Francouzi plánovali.

Přestože se model 208 dobře prodává, Peugeot omezuje výrobu. Dle jeho slov je důvodem nadbytečná produkce (příliš velká kapacita výroby), ovšem problém bude nejspíše v malé poptávce a prodeje nejsou takové, jaké si Francouzi plánovali.

c58d114ab6_96836668_o2.jpg

Peugeot 208 se prodává od roku 2012 a v minulém roce se stal šestým nejprodávanějším vozem na evropském kontinentu, prodalo se 239 102 aut. Avšak závěr roku nebyl tak veselý jako předchozí měsíce a nejspíše na to automobilka reaguje snížením výroby.

Ve francouzském Poissy pojede výroba jen na jednu směnu. Dotkne se to přibližně 180 zaměstnanců, ti nebudou však propuštěny, ale dostanou jiné úkoly v rámci koncernu PSA.

Továrna v Poissy je ale v ohrožení, protože PSA si nechává vypracovat studii, zda je výhodnější uzavřít výrobní závod v Poissy nebo v Mulhouse. Uzavření továrny by se nedotklo jen modelu 208, ale v Poissy se vyrábí i Citroeny C3 a DS3. V Mulhouse se také montuje Peugeot 208. Dále se tu produkuje Peugeot 2008 a dvojice Citroenů C4 a DS4.

Peugeot v poslední době představuje různou škálu nových modelů, či faceliftovaných verzí, které mohou slavit úspěchy. Věřme, že omezení výroby nepřinese úspory i na dalších ob  Hlášení článek


Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×