Přejít na obsah
test

Pilotní fáze produkce hybridní technologie PSA Peugeot Citroën


Supetr
 • Pilotní fáze produkce hybridní technologie PSA Peugeot Citroën v provozech Mulhouse a Sochaux

  Již několik měsíců jsou v provozech v Mulhouse a v Sochaux realizovány pilotní projekty zaměřené na hybridní dieselové technologie spojené s pohonem všech 4 kol HYbrid4.

  Tyto dva průmyslové provozy skupiny PSA Peugeot Citroën s použitím vysoce inovativních metod soustředily své týmy a zajistily příslušné technické vybavení k zavedení technologie HYbrid4, jejíž předpokládaný začátek výroby byl stanoven na rok 2011.

  HYbrid4 kombinuje dieselový HDi motor s elektrickým motorem umístěným na zadní nápravě. Pro tuto hybridní modulovou konstrukci – to znamená použitelnou na několik typů vozidel bez ohledu na typ motoru – vyvinula skupina zcela novou zadní nápravu, na kterou lze elektrický motor namontovat.

  Již před několika měsíci byly ve výrobním středisku v Mulhouse vyčleněny pracovní týmy techniků, které pracují na sérii výrobních projektů (optimalizace kvality, efektivity a nákladů na týmovou práci). Cílem všech týmů je zlepšení budoucí organizace provozu, který bude montáží tohoto nového elektrického pohonu pověřen.

  Jedná se o komplexní montážní operaci, která bude kombinovat tradiční technické činnosti s novou aktivitou integrující elektrické komponenty. Použitím maket v reálném měřítku se technici a operátoři v prostředí fiktivního výrobního provozu společně snaží zefektivnit a zkvalitnit postupy. Tyto simulační metody mají za cíl optimalizovat využití prostorů, zlepšit ergonomii jednotlivých pracovišť, globálněji usnadnit pohyb materiálu a montáž a zjednodušit logistické toky. Tyto operace také slouží k přesnému vypracování zadávacích podmínek pro dodavatele.

  V Sochaux už bylo vyrobeno několik prototypů vozů Peugeot 3008 vybavených technologií HYbrid4. Integrace technologie HYbrid4 do automobilů bylo dosaženo v rekordním čase díky několikaletým zkušenostem s hybridními pohony především u Citroënu C4 a Peugeotu 308. Rovněž systematické používání numerických metod a skutečných i virtuálních maket celého procesu a dále také lokace celého projektového týmu přímo na místě – to vše mobilizovalo úsilí a urychlilo vývoj.

  Finální plán stanovený pro industrializaci této technologie budoucnosti upřesní skupina PSA Peugeot Citroën za několik měsíců.

  Technologie HYbrid4 skupiny PSA Peugeot Citroën byla poprvé předvedena na autosalonu v Paříži v roce 2008. HYbrid4 s motorem HDi a s elektrickým motorem vzadu v sobě spojuje následující výhody: vedle významné úspory ve spotřebě a snížení emisí CO2 v rozsahu 35% nabízí tato technologie pohon všech 4 kol díky elektrickému motoru pohánějícímu zadní kola. Nabízí také vstup do světa elektromobilů pro využití ve městech. Od roku 2011 budou jako první automobily skupiny PSA Peugeot Citroën tuto špičkovou technologii nabízet crossover Peugeot 3008, následovaný Citroënem DS5.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×