Přejít na obsah
test

Peugeot na 75. ročníku Ženevského autosalonu


Supetr
 • Značka Peugeot představí na autosalonu v Ženevě netrpělivě očekávaného zástupce segmentu malých vozů Peugeot 107, nový koncepční vůz Coupé 407 Prologue i historicky legendární Peugeot 402 Andreau. Celkem se na stánku o velikosti 2 650 m2 představí třicítka automobilů.

  Letošní ženevský autosalon slaví najednou hned dvě výročí: 100 let od první národní výstavy v Ženevě v roce 1905 a zároveň 75 let od první výstavy organizované na mezinárodní úrovni v roce 1924. Při této příležitosti se značka Peugeot rozhodla poprvé vystavit na svém stánku jeden z nejslavnějších exemplářů své historie, legendární Peugeot 402 Andreau, průkopníka aerodynamických karoserií z roku 1936.

  Jako doplněk k legendárnímu Peugeotu 402 Andreau bude na stánku vystaven exkluzivní a sportovní koncept Coupé 407 Prologue, jehož podoba je jen krůček vzdálená od sériové podoby modelu 407 Coupé. Vystavený koncept rovněž prezentuje technologickou novinku v podobě dieselového šestiválce o objemu 2,7 l, jenž byl představen na začátku letošního roku u inovovaného modelu 607.

  Největší novinkou nejen v segmentu malých vozů bude bezesporu Peugeot 107, který v Ženevě absolvuje svoji mezinárodní premiéru. Malý vůz vyráběný v Kolíně se na stánku představí v pěti reprezentativních verzích. Po jeho boku nebude chybět Peugeot 1007 - inovativní, variabilní a originální kompaktní minivan s elektricky ovladatelnými posuvnými dveřmi.

  Tak jak je již zvykem, nebude na ženevském autosalonu chybět kompletní seznam zástupců všech modelů značky. Modelová řada 206 představí mezi čtyřmi vystavenými modely i novinku - Peugeot 206 CC s dieselovým motorem 1.6 HDI o výkonu 110 k. Peugeot 307 se v roce 2004 zařadil mezi pět nejprodávanějších vozů na evropském trhu a zároveň oslavil dva miliony prodaných vozů. V Ženevě se představí tři z celkem pěti obchodně uvedených siluet tohoto modelu. Rovněž Peugeot 407, jenž je na stánku zastoupen čtyřmi exponáty a konceptem Coupé 407 Prologue, slaví obchodní úspěchy. Na své konto si za rok 2004 připsal více než 150 000 prodaných vozů, z nichž 30% představovala verze SW. Nejvýše postavený model řady, Peugeot 607, doznal v posledních měsících řady interiérových i exteriérových úprav. V Ženevě se představí s novým motorem 2.7 HDI V6 FAP o výkonu 204 k. Zastoupena bude rovněž modelová řada 807 v podobě speciální série a Peugeot Partner Combispace Quicksilver. Chybět nebude ani závodní speciál 307 WRC.

  Mezi další vystavené vozy patří koncepty Peugeot Quark a Peugeot 1007 RC, jež byly veřejnosti poprvé odhaleny na autosalonu v Paříži na podzim minulého roku.

  Tisková zpráva Peugeot ČRZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×