Přejít na obsah
test

PEUGEOT BIPPER ZVOLEN « INTERNATIONAL VAN OF THE YEAR » 2009


Supetr
 • 23. září v rámci 62. mezinárodního salonu užitkových vozidel v Hannoveru získal Peugeot BIPPER titul « International Van of the Year » 2009.

  Po ocenění modelu Peugeot EXPERT v roce 2008 tak byla značka vyznamenána ve dvou po sobě následujících letech.

  Tento nový vůz, který vzešel z rozsáhlé spolupráce skupin PSA Peugeot Citroën a FIAT v oblasti lehkých užitkových vozů, je vyráběn v Turecku v partnerství se skupinou TOFAS. Druhé místo na stupních vítězů získal nový Peugeot PARTNER.

  Každoroční cena « International Van of the Year » je udělována od roku 1992 porotou uznávaných odborných novinářů, kteří zastupují 20 evropských zemí.

  Peugeot tuto cenu získal již dříve s modely BOXER (1995), PARTNER (1997) a EXPERT (2008-).gif.

  Porota zdůraznila hlavně originalitu tohoto nového konceptu. Ve srovnání s evropskou nabídkou malých užitkových vozů vytváří naprosto nové řešení, které svou kompaktností, optimalizovaným objemem nákladového prostoru (až 2,8 m3), užitečnou hmotností (až 610 kg), praktičností a ovladatelností odpovídá očekáváním specifických profesionálních zákazníků. Existuje i v osobních verzích určených pro rodinu a volný čas (V ČR zatím nejsou osobní verze v nabídce).

  Titul také odměňuje moderní styl, dynamické a zaoblené linie a osobitost vozu.

  Nízká úroveň spotřeby a emisí CO2 (konkrétně 4,5 l/100 km a 119 g CO2/km v kombinovaném cyklu s 1.4l HDI) představovala další velmi přesvědčivý důvod.

  Co se týče dynamiky, porotci ocenili nabídku motorizací, disponibilitu automatizované převodovky, hbitost řízení a jízdní vlastnosti vozu.

  Peugeot BIPPER, vyráběný v Burse (Turecko), byl uveden na trh v prosinci 2007 v konfiguraci Fourgonnette (dodávka). Nyní je k dostání na většině evropských trhů a v Turecku. Co se týče osobní verze BIPPER Tepee, ta byla uvedena na omezený počet trhů loni v létě.

  Za rok průmyslový potenciál modelů BIPPER a BIPPER Tepee dosáhl 50 000 vozů.

  Nabídka lehkých užitkových vozidel Peugeot byla zcela obměněna v letech 2006 (nový BOXER), 2007 (nový EXPERT) a 2008 (nový PARTNER, který následuje stále nabízený PARTNER Origin), a nyní je obohacena o BIPPER. S těmito pěti užitkovými řadami je tak nejmladší a nejširší v historii značky.

  Tato nabídka umožňuje značce Peugeot stanovit si na rok 2008 cíl nových rekordů roku, a to jak ve světovém prodeji, tak na dílčím evropském trhu lehkých užitkových vozů.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×