Přejít na obsah
test

Peugeot 407 - oficiální představení a bohatá fotogalerie


Supetr
 • p407_4.jpg407 dostala nelehký úkol. V dnešní době je konkurence v osobních automobilech mimořádně vysoká, vše navíc komplikuje nezřetelné rozlišení jednotlivých tříd, kde se modely od jednotlivých automobilek míjejí a jiné zase setkávají. Tím získává typický český človíček pocit, že když si koupí novou Octavii, tak má auto srovnatelné s auty ze střední třídy mezi které se 407-ka řadí, ale to nás zajímat nemusí, my víme na čem jsme, a nic nám tedy nebrání v prohlídce tohoto velice zdařilého vozu střední třídy.

  Design

  p407_13.jpgJak mohlo toto auto vzniknout? Už při prvním pohledu to vypadá, jako by design vytvářel tým na sobě nezávislých designérů, koordinovaných jedním člověkem, který měl za úkol, dát dohromady 3 odlišné styly. Asi to tak úplně nebylo, ale auto je poskládáno z několika zdánlivě nesouvislých částí, rozděleno na přední střední a zadní část. Zde se ale podařilo něco, co jsem v současném automobilovém designu nezažil, ačkoliv tyto 3 partie mají naprosto jiný styl, tak auto jako celek vypadá naprosto fantasticky (můj soukromý názor :-) ).

  S přední částí jsme se měli možnost seznámit v nedávno vydaném konceptu "Elixír", který předznamenal, jakým směrem se styling 407 povede. Obrovské kapkovité světlomety spolu s masivní maskou evokují dravý charakter a těžko se stane, že si toto auto splete s jiným "koncernovým" vozidlem.

  Bok již ale také známe, podobnost s menším bratříčkem, se 307, není čistě náhodná.

  p407_24.jpgZáď je naopak klasická, až nadčasová, „L“ koncovky Vám pokaždé připomenou, co za auto vás právě předjelo. Krásně jsou vkomponované prolisy, aerodynamické vypoukliny i módní negativní odtrhová hrana na víku zavazadlového prostoru. Dá se předpokládat, že při budoucím faceliftu si konec karoserie opět vystačí pouze s restylingem koncových světel, příp. v decentní míře též nárazníku, zatímco začátek se přizpůsobí přelétavé módě daleko znatelněji, jako tomu bylo u modelu 406.

  Peugeotu se podařilo uvést na trh krásně auto, které se hodně inspirovalo ve slavné minulosti této značky.

  Motory a převodovky

  Je libo naftu nebo benzín, manuál či automat?

  p407_26.jpgNabídka motorů a převodovek by měla být velice pestrá a na dnešním trhu by se 407 neměla za co stydět. Pro příznivce benzínových motorů jsou připraveny 2.0 (100 kW), 2,2 (116 kW) a 3,0 V6 (155 kW). Z naftových motorů bude ze začátku v nabídce pouze jeden a to 2,0 HDI (100 kW), ale nedlouho na sebe nenechají čekat ani ostatní pohonné jednotky 1,6 HDI (90 PS), 2,2 HDI (116 PS) a mluví se také o motoru, který byl použit v samotném konceptu Elixíra 2,7 V6 HDI (148) kW. K tomu všemu si budeme moci vybrat jenu ze čtyř variant převodovek a to pěti a šesti stupňový manuál a nebo čtyř a šesti stupňový adaptivní automat.

  Podvozek

  p407_33.jpg407 se podělila o podlahovou plošinu s Citroenem C5, hydropneumatické pérování ovšem vyměnil za tradiční ocelové pružiny, přičemž jako kompenzaci obdržel zcela novou víceprvkovou zadní nápravu, takže o jízdní vlastnosti bude jistě postaráno dostatečně a budou moci tvořit sportovně laděný protipól vyloženě luxusní C5.

  Výbava a bezpečnost

  Vynikající komfort nabízí zcela přestylizovaný interiér, prostorný, plný domyšlených odkládacích prostor a nabitý všemi dostupnými výkřiky moderní techniky. O Vaše uši se postará Audio JBL p407_29.jpg(240 W), oči zase se zalíbením spočinou na 7“ multimediálním monitoru a sdruženém ovládání všech palubních systémů. Dlouhé štreky se stanou méně únavnými díky adaptabilnímu tempomatu a nastavitelnému omezovači rychlosti. O viditelnost se starají dva automatické motýlkové stěrače, každý s nezávislým pohonem, extrémně ploché čelní sklo s protiostřikovou úpravou, rozměrné xenonové světlomety, taktéž automaticky aktivované a pokročilá dvouzónová klimatizace s nezávisle poháněným úsporným kompresorem se stará o maximální pohodu.

  A jaká by mohla být cena? Bude pravděpodobně o něco vyšší než u 406, ale ne o moc, můj odhad je, že nejlevnější verze by se mohly pohybovat okolo hranice 700.000 Kč.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×