Přejít na obsah
test

Peugeot 207 S2000 premiérově v ČR na Barum rally!


Supetr
 • Už pouze pět dní nás dělí od letošního vrcholu české soutěžácké sezóny. V pátek 24. srpna startuje ve Zlíně již 37. ročník Barum rally, zařazený i letos do mistrovství Evropy a premiérově také do IRC (Intercontinental rallye challenge ).

  Startovní listina čítá 122 posádek, z toho je přihlášeno 10 posádek s vozy Peugeot.

  Největším tahákem pro českého fanouška rallye a Peugeotu zvlášť, bude hned šestinásobná premiéra Peugeotu 207 S2000 na českých tratích. Mezi horké favority budou patřit jezdci továrního týmu Peugeot Sport Espana - Nicolas Vouilloz a Enrique Garcia Ojeda. Zda se jim podaří zvítězit, to se dozvíme v neděli v podvečer v cíli Barum rallye. Připomeňme, že naposledy Peugeot vyhrál Barum rallye v roce 2002, kdy dvěstěšestku WRC pilotoval Ital Travaglia. Ten se zúčastní i letošního ročníku, ovšem s konkurenčním Fiatem Grande Punto S2000 a patří také mezi adepty na celkové vítězství. Zahanbit se určitě nebudou chtít ani české soutěžácké hvězdy Kresta s Pechem, kteří pojedou s osvědčenými Lancery EVO IX. Letošní ročník nabitý hvězdnými posádkami slibuje strhující boje o vteřinky, dopředu nemá jasného favorita a o vítězství může bojovat kdokoliv z první třicítky.

  Ale i slabší třídy slibují napínavé boje. Z kitové Felicie do Peugeotu 206 S1600 přesedl Milan Kneifel. Jeho atraktivnímu jezdeckému stylu by dvěstěšestka měla sedět, ale Milan to nebude mít vůbec lehké. Na startu se sejde úctyhodných 18 vozů třídy A6.

  Skupina N je zastoupená Peugeoty v každé své třídě po jednom voze. S 206 RC třídy do dvou litrů jede tradičně Honza Vaňáč, seriové šestnáctistovky bude prohánět Ital Fostini s Peugeotem 106 Rally. Nejslaběji obsazená třída N1 (do 1400 ccm) čítá pouze dvě přihlášené posádky. Bude to souboj osvědčené stošestky XSI se škodou Fabia. Za volantem stošestky bude sedět Milan Blahout, který je znám fanouškům rally rozevlátým stylem hlavně za volantem žigulíku. Jestli pojede se stošestkou stejně atraktivně, máme se tedy také na co těšit.

  PROGRAM RALLY

  Čtvrtek 23. srpna 2007

  16 – 19 hodin: testovací RZ (shakedown)

  20 – 22 hodin: představení jezdců

  Pátek 24. srpna 2007

  8 – 12 hodin: technická přejímka

  17 hodin: slavnostní start rally

  21 hodin: Super RZ Zlín

  23 hodin: představení automobilových legend

  Sobota 25. srpna 2007

  8 hodin: start do 1. etapy

  21 hodin:: cíl 1. etapy

  Neděle 26. srpna 2007

  7 hodin: start do 2. etapy

  16 hodin: cíl rally, vyhlášení výsledků, rozdílení cen

  VANAC01.jpg

  Tomáš BerounZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×