Přejít na obsah
test

Pan Řáha je zloděj a podvodník


Supetr
 • tn_image004.jpgNa posledním srazu u Jindřichova Hradce se stalo něco, co si nikdo z nás nedokázal představit ani v tom nejdivočejším snu a sice mezi nás se vetřel zloděj a podvodník, který okradl nejen spoustu prodejců aut různých značek po celé republice, ale i jednoho našeho člena. Proto důrazné varování všem, pokud se někdy setkáte s člověkem, který se jmenuje JAN ŘÁHA, zbystřete své smysly, protože budete mít čest se setkat s profesionálním zlodějem a podvodníkem. Následující vyprávění budiž tomu důkazem. Tento příběh se stal v sobotu 16.10.2004 a jeho smutným aktérem se stal především Tomáš Zeman (Tomi), který mi tento příběh vylíčil a poprosil abych jej umístil na stránky Peugeot clubu. Text prošel minimem úprav a je autentickým vyprávěním okradeného.

  tn_image001.jpgNa Váš sraz jsme se vypravovali už týden dopředu, já, a další dva kamarádi (bílá 406 a černá 205) všichni jsme ze Strakonic a tak jsme chtěli vyrazit společně do JH. Ten den jsme měli sraz v jedné vsi za Strakonicemi kolem 9 hodiny. Ovšem ještě předtím než na to místo přijel V. Janouš (406 bílá) zastavil se ve Strakonicích na Aralu , a tam potkal JANA ŘÁHU s předváděčkou 407. On se mu představil jako zaměstnanec Peugeotu (zřejmě auto Černý), a dokonce že chodí s dcerou majitele firmy. Vašek se mu zmínil o tom že musí jet za námi a že jedem na ten sraz. On projevil zájem, a poprosil nás jestli může jet s námi, že by zároveň udělal reklamu firmě. Vašek souhlasil a společně s nim jel do té vsi. Já tam přijel trosku déle, to už tam na mě všichni čekali, a seznámili mě s ním. Vystupováním na mě působil opravdu jako zaměstnanec firmy. Před J.Hradcem jsme zastavili a v této chvíli jsem měl možnost si s Řáhou pořádně se seznámit a zároveň si popovídat. Hodně jsem se ho ptal na 407, jeho odpovědi byli pohotové a o aute samotném věděl docela překvapivě moc. Jediná věc která mě zarážela, bylo to, že se pro změnu on zajímal o mou 406. Když to nepřeženu, byl po ni jak blázen. Pořád mi nešlo do hlavy, jak někdo, kdo si vozí s odpuštěním prdel v 407, může být tak nadšený mou 406…

  Když jsme přijeli na sraz, tak pna ŘÁHA vystupoval úplně normálně, ničím nápadně, jediné co mi přišlo trošku zvláštní, když jsem viděl, jak s autem zachází při orientačním závodě, kde jej nijak nešetřil (Pozn. S autem jel jako prase a jeho chováni na silnici nelze označit jinak než za hulvátské). Toho si ale všimli všichni, kteří na srazu byli a pana ŘÁHU s ukradenou 407 zaznamenali, nicméně to nebylo až tak neobvyklé, když si člověk uvědomí, jak prodejci jezdí s předváděcími vozy. Při návštěvě Auto SOME v JH (prodejce Peugeotu) mluvil s pánem ze salonu a vypadalo to jako by se dobře znali, a dokonce když se loučili, přáli si spoustu úspěchu, to mi přidalo na jistotě, že pan Řáha je opravdu zaměstnanec Peugeotu. Tam mi poprvé nabídnul, jestli bych se nechtěl svézt v 407, že on pojede mým vozem. Mě 407 naprosto fascinuje proto jsem souhlasil. Jeli sme k penzionu kde byla večeře. té se kamarád V Janouš už nezúčastnil a jel domu napřed. Potom jsme odjížděli domů do Strakonic.

  Ještě před penzionem jsem si všiml, že nemám v autě peněženku a ani nikde po kapsách. Řekl jsem si ze bude někde zahrabaná a vyrazili jsme domu. Já jel stále v mém autě a pan Řáha v ukradené 407. Když jsme přijížděli k Českým Budějovicím, udělal pan ŘÁHA zase zajímavou věc. Zastavil na odpočívadle, a poprosil mě, jestli by se ještě nemohl svézt v mém autě, že ať jedu se 407. Trošku mi polichotilo ze tak obdivuje mé auto, tak sem na jeho nabídku kývl a prohodili jsme se. Když jsme dorazili do Strakonic, tak zastavili na Aralu a já ještě hledal peněženku. Bohužel jsem ji nenasel. Zkoušel jsem ještě volat do penzionu, ale nic. Smířil jsem se tedy s tím, že jsem jí nadobro ztratil. V tom přišel pan Řáha s nápadem, že se pokusí zeptat na firmě (auto Černý v Příbrami), zda by mi mohl na zbytek víkendu půjčit 407, jelikož je to přeci předváděcí vůz a běžně se to u nich dělá tak, že u nich u nich zákazník nechá své auto a muže si přes víkend vyzkoušet 407 a on by to mohl zařídit. Po nějaké té minutě přišel a řekl, že vše zařídil, že si tedy mohu půjčit 407 jako služební vůz a mou 406 se jen dopraví na firmu, kde auto nechá stát a jezdit s ním nebude, dála mi přislíbil, hned v pondělí mi brzy ráno 406 přiveze společně s propagačními materiály a prospekty. Chvili jsem přemýšlel a nakonec jsem já robertek kývl L. Prostě ta 407 mě tak moc lákala, že jsem na moment zapomněl logicky přemýšlet. Ale myslím si, že by to udělala vetšina.

  Ani za boha by mne nenapadlo, že má někdo tolik drzosti k ukradení 407 s polepama, které jsou charakteristické pro předváděčku. Když odjel, tak asi tak po 40 min mi volal V. Janouš, který pana Řáhu náhodou potkal s mou 406 v nedaleké Blatné. K mému zděšení mi oznámil, že pan Řáha s mou 406 jezdí jak hovado (asi jako se 407), prý přijel na pumpu a dřel za sebou plech pod motorem, zřejmě někde urval. Když mu Vašek řekl, ať ho sundá a dá mi ho do kufru, ze si ho pak přidělám, měl hodně silácké řeči, jako že ho utrhne, a bude. To nakonec taky udělal. Vašek mu potom řekl, ať jde s ním do kavárny na kafe, ale on se začal cukat, že musí odvézt auto do garáže atd. Nakonec se prý ale rozhodl, že půjde. Kdž vcházeli do kavárny, tak se pan ŘÁHA zarazil u dveri s tím, že si prý si nechal mobil v autě a že se pro něj musí vrátit. Potom už jenom Vašek viděl, jak má 406 odjíždí bez světel pryč. Tím mu to vše bylo rázem jasné a ihned mi volal. Vše mi pomalinku začalo docházet a začal jsem kontrolovat techničák atd. Vše se zdálo byt o.k. až na to, ze v tech. byla barva auta bílá.

  Vyrazil jsem tedy hned za V. Janoušem do Blatné, kde mi vše ještě jednou odvyprávěl. Zavolali jsme tedy policii, která přijela asi tak za 15min. Jel jsem společně s nimi na p. stanici kde jsme vše začali řešit, Vašek mi řekl, ze se zkusí podívat po okolí jestli ji někde nenajde. Na policii jsem tvrdl asi tak 3 hodiny. Dal jsem jim přesný popis auta, fotku a sepsal protokol. Zavolali jsme do Auto Černý v Příbrami, kde jsme se spojili s pánem, který nám vysvětlil, jak je to s p. Řáhou a 407, ale to až na konec. Policie tedy vyhlásila celostátní pátrání.

  Mezi tím mi volal Václav, že prý nějací lidé viděli mé auto na jedné diskotéce a vůbec, že se s ním pan Řáha projíždí po diskotékách v okolí. Zřejmě mu to zvyšovalo ego. Když jsem skončil na policii, sešel jsem se s Václavem. Společně s nim tam byli ještě další mí kamarádi, kteří objížděli jižní čechy – veškeré diskotéky atd. (chtěl bych jim tímto poděkovat – moc mi pomohli a hlavně mě moc psychicky podrželi). Přidal jsem se tedy k nim a celé hledání jsme ukončili kolem 7 hodiny ranní. Byla celou noc strašná mlha a všude, kde jsme řekli jeho jméno, tak nám každý řekl, že je to známý podvodník a že mu tento případ není cizí, dříve se prý bavil kradením felicií a teď nevezme auto pod milion. Dalším jeho krédem je prý tankování bez placení. Kazdou touto větou jsem byl autu dál a ještě víc zoufalý. Povím Vám tenhle pocit nikomu nepřeji, je to něco strašného!!!

  Po té 7 hodině ranní jsem jel domu a spal asi zhruba hodinu a pul. Slyšel jsem, jak domu přišel můj táta, který byl docela udivený s 407 která stála před barákem a jediné, co jsem mu řekl v noci, když sem mu volal, tak že jsem přišel o auto. Ovšem najednou mi přišla SMS od Řáhy (mobil měl jinak celou noc vypnutý). Psal, že mi auto vrátí, a že doufá, že jsem nic „fízlům“ neřekl, a jakto, že 407 stála před policejní stanicí. Řekl jsem mu tedy, že se nemusí bát, že jsem nic neřekl, že chci jen nazpátky své auto. On mi řekl, že je momentálně v Praze a že se můžeme sejit třeba před Strakonicema na takovém parkovišti, ale ze tam nechce fízly ani nikoho jiného! Šel jsem tedy hned před náš barák, kde jsem si vyndával věci z auta a v tom se najednou přiřítila má 406. V tu chvíli jsem si myslel, že ho na místě zabiji. Řekl jsem mu ať mi okamžitě dá klíče od auta, to naštěstí udělal a potom jsme se začali hádat. V tu chvíli se do celé věci se připletl můj otec, který panu Řáhovi vše tzv. vysvětlil. Já sem s obběmi auty (406, 407) zajel do garáže a zavolal policii a potom Auto Černý z Příbrami, které jsem informoval o tom jak se věci mají. Ti hned vyrazili do Strakonic.

  Když přijela policie, tak p Řáhu odvezla a všichni jsme jeli na policejní stanici ve Strakonicích, kde každého vyslechli. Pan Řáha putoval do cely. Má 406 šla na kompletní prohlídku a soupis škod, které na ní brutálním zacházením pana Řáhy vznikly. Plus fotodokumentace. Mezi tím mi volal pan z Auto Černý, jestli bych se nemohl spojit s prodejcem Renaultu ze Strakonic, ze vezou z jejich autosalonu Lagunu, kterou tam nechal pan Řáha s tím, že mu patří. Nakonec jsme se sesli všichni u policie. Hoši od Auto Černý přijeli v Laguně kterou předali pánovi z renaultu a já s nimi dojel ke mě domů, kde jsem jim předal 407. Všichni odjeli a já na policii tvrdnul ještě nějakou tu hodinku, než mi vydali auto a zrušili pátraní.

  KRÁTKÉ VYSVĚTLENÍ: Pan Řáha si půjčil ve Strakonicích Lagunu (novou určenou k prodeji) se kterou se vozil cca měsíc. Potom navštívil Auto Černý v Příbrami, kde projevil zájem o 407 s tím, že jeho, údajně firemní Laguna, nevyhovuje jeho představám. V Peugeotu mu tedy nabídli zkušební jízdu na celý víkend s tím, že on tam nechá svou Lagunu. Tedy stalo se a pan Řáha měl 407, se kterou udělal podvod na mě. To je cela sranda. Bylo mi na policii řečeno, že to není první případ pana Řáhy!!!!!

  Mé auto je již doma. Hned druhý den mi odešel klínový řemen, napínací kladka, čerpadlo a tlumič rázu na kladce – zítra navštívím p. VETO v Písku kde mi budou dělat komplet prohlídku celého auta, o výsledku budu informovat.

  A jedna perlička nakonec, díky našim nedokonalým zákonům je pan Řáha je opět na svobodě a zřejmě hledá další autosalon…A aby toho nebylo dost, tak v té Laguně měl v kufru prospekty na Škodu SuperB. Že by šel tentokráte do MBecka???? ?;-).gif

  Lidicky dávejte si pozor na lidi. !!!!! Lumpu je MOC!!!

  TomiZpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×