Přejít na obsah
test

Nový Peugeot 307 - začátek seriálu o modernizovaném modelu


Supetr
 • Jak asi víte, za nedlouho na nás čeká uvedení na trh modernizované třistasedmičky, tedy auta, které se těší velké oblibě zákazníků, ale také auta, které má své mouchy a problémy. Stačí se jen podívat do naši diskuze. Doknce i ve francouzských časopisech se v nedávné době objevily výsledky spokojenosti zákazníků se svými vozy a anizde nedopadl Peugeot 307 nijak růžově. Berme tedy inovovanou řadu 307 jako pokus ze strany Peugeotu o změnu v přístupu zákazníků k tomuto autu a podívejme se podrobněji na všechny novinky, které na nás pod kapotou a v interiéru čekají. Z dostupných materiálů, které nám poskytla paní Lucie Kučerová ze zastoupení Peugeotu v ČR pro vás připravíme přibližně tří až čtyř dílný seriálek o tomto přepracovaném modelu. Tak tedy, vzhůru za další lví "tlamou".

  Nový Peugeot 307: ve znamení ušlechtilosti

  Model Peugeot 307 s 2 200 000 vyrobenými vozy dnes právem zaujímá pozici hlavního aktéra v segmentu vozů nižší střední třídy. Neodolatelný šarm, který v sobě tento vůz skrývá, přitahuje zákaznickou veřejnost, která oceňuje zejména:

  • robustnost a ušlechtilou eleganci,
  • velkorysý vnitřní prostor, komfort a světlost interiéru, které mají svůj původ ve vyšší architektuře vozu,
  • pocit jistoty, ochrany a bezpečí, které poskytuje,
  • dynamiku a vynikající jízdní projev.

  Zmíněné kvality lze označit za genetický základ 307, který se dále promítá a spojuje s výjimečností jednotlivých karosářských variant, jež tvoří bohatou, kompletní a koherentní modelovou řadu:

  • 307 hatchback - třídveřová verze, pět míst,
  • 307 hatchback - pětidveřová verze, pět míst,
  • 307 CC - Coupé Cabriolet, čtyři místa,
  • 307 Break - pětidveřová verze, s dlouhým rozvorem, pět míst,
  • 307 SW - pětidveřová verze, s dlouhým rozvorem, až sedm míst
  • 307 sedan - pět míst (vyráběn v Číně pro tuzemský trh)

  Léto 2005 přivítá nový model 307…

  … novým vzhledem a provedením

  … novými komfortními a bezpečnostními prvky výbavy

  … novými verzemi

  Nový vzhled a estetické změny

  Přední část nového modelu 307 přejímá nové estetické prvky, které jsou charakteristické pro současný vývoj designu značky Peugeot, umocňují působivost a výkonnost tohoto nového vozu a jsou příslibem dalších, ještě silnějších jízdních zážitků.

  Nový model 307 přebírá více typických rysů „divoké šelmy“: zkrácená přední kapota, protáhlejší eliptické nebo xenonové přední světlomety usazené na impozantním předním nárazníku, který nese v horní části emblém značky a spodní část tvoří široký vstupní otvor sání motoru s černými lamelami (chromovanými u verze Coupé Cabriolet) a nový typ předních mlhových světlometů v chromovaných válcových pouzdrech představují nový výrazný prvek modelu.

  Při pohledu zezadu zaujmou chromovaná zadní světla červené barvy moderního vzhledu s novou technologií provedení skla krytu.

  Vývojové změny vzhledu vozu mají za cíl střídmým a neokázalým způsobem zdokonalit vizuální dojem celku.

  Uvedené novinky v designu exteriéru jsou navíc doprovázeny novými kryty kol, dále nabídkou dvou typů hliníkových kol 16“ a 17“ a novými barvami karoserie, které podtrhují dynamickou image modelu 307.

  I s novou přední částí si model 307 zachovává svou kompaktnost a celkovou délku 4,21 m.

  V interiéru nového vozu 307 najdeme nové provedení ukazatelů na sdruženém přístroji, středového ovládacího panelu a nové typy interiérů s novým čalouněním a dekoracemi imitace dřeva Bois nebo šedá Lion, které zdůrazňují moderní a osobitý charakter nového modelu 307.

  A po vzoru modelu CC posilují verze hatchback a SW svůj šarm celokoženým čalouněním v odstínu hnědá Palimbro a červená Cerbere.

  Do nového modelu 307 nové prvky výbavy

  Vývoj designu exteriéru a interiéru vozu doprovází i nové prvky komfortní a bezpečnostní výbavy, které zvyšují technologickou úroveň a vyspělost vozu 307. Podle zvolené verze a úrovně výbavy jsou k dispozici v rámci základní výbavy nebo na přání a patří mezi ně například:

  • eliptické přední světlomety,
  • xenonové přední světlomety,
  • senzor tlaku v pneumatikách,
  • dvouzónová automatická klimatizace,
  • zvuková a vizuální indikace nezapnutého bezpečnostního pásu spolujezdce ve spojení s bočními a hlavovými airbagy (navíc k indikaci nezapnutého bezpečnostního pásu řidiče),
  • hands free sada Bluetooth,
  • nový audio-systém RDS s CD přehrávačem s novými funkcemi.

  Verze 307 mohou být poháněny stejnou řadou šestnáctiventilových motorů – čtyřmi benzinovými a třemi dieselovými HDI.

  Benzinové motory:

  1.4 16V 66 kW (přibližně 90 k), manuální pětistupňová převodovka

  1.6 16V 80 kW (přibližně 110 k), manuální pětistupňová převodovka nebo automatická sekvenční převodovka Tiptronic System Porsche

  2.0 16V 103 kW (přebližně 140 k), manuální pětistupňová převodovka nebo automatická sekvenční převodovka Tiptronic System Porsche

  2.0 16V 130 kW (přibližně 180 k), manuální pětistupňová převodovka

  Dieselové motory HDI:

  1.6 16V 66 kW (přibližně 90 k), manuální pětistupňová převodovka

  1.6 16V 80 kW (přibližně 110 k), manuální pětistupňová převodovka

  2.0 16V FAP 100 kW (přibližně 136 k), manuální šestistupňová převodovka

  Coupé Cabriolet 307 HDI FAP: dokonalý soulad

  Jedinečná ukázka automobilového potěšení, Peugeot 307 CC, nabízí celkem čtyřem pasažérům možnost vychutnat si nevšední jízdní zážitek na palubě dynamického kupé, které se během několika vteřin může změnit v autentický a elegantní kabriolet.

  Stávající řadu třech, výlučně benzinových motorů, které mohou pohánět model 307 CC: 1.6 16V 80 kW (přibližně 110 k), 2.0 16V 103 kW (přibližně 140 k) a 2.0 16V 130 kW (přibližně 180 k), nově obohatí dieselový HDI motor, jenž zákazníkům nabídne své dynamické přednosti, komfort řízení, hospodárnost provozu a mimořádnou ohleduplnost vůči životnímu prostředí.

  Jedná se o motor 2.0 HDI 16V, který dosahuje maximálního výkonu 100 kW (přibližně 136 k) a největšího točivého momentu 320 Nm při 2 000 1/min (s funkcí overboost až 340 Nm). Je dodáván s manuální šestistupňovou převodovkou, která je vyhrazena dynamicky orientovaným verzím a vykazuje velice příznivou spotřebu paliva.

  Nová verze Coupé Cabriolet s dieselovým HDI motorem je rovněž maximálně ohleduplná vůči životnímu prostředí, neboť je sériově vybavena filtrem pevných částic FAP, který zachycuje a následně eliminuje nespálené pevné částice obsažené ve výfukových plynech dieselových motorů.

  Výjimečná pozornost byla věnována redukci vibrací motoru a akustickému komfortu, díky tomuto úsilí je verze Coupé Cabriolet HDI od ostatních verzí CC poháněných benzinovými motory k nerozeznání.

  Peugeot 307 CC… zaručeně neodolatelný

  Zadní diodová světla zůstávají styčným bodem původní a nové verze CC, celkový vzhled však u všech nových benzinových i HDI verzí vychází z nového sportovního designu celé modelové řady 307 s širokým otvorem sání motoru s chromovanými lamelami, který modelu CC dodává na robustnosti, síle a umocňuje jeho nezaměnitelnou osobnost.

  Se svou délkou 4,36 m nabízí model 307 CC čtyři plnohodnotná místa, zavazadlový prostor o objemu 350 dm3 v konfiguraci kupé a 204 dm3 ve verzi kabriolet a technologické vymoženosti typu „magická“ pevná skládací střecha s elektrickým, plně automatickým způsobem ovládání nebo kapacitní snímače otevírání dveří, které vytváří efekt « short drop » zaručující naprosté utěsnění interiéru a snadný přístup do vozu.

  Zajištění ochrany všech cestujících ve voze je na vysoké úrovni – mimořádně pevná struktura karoserie, speciálně adaptované prvky pasivní bezpečnosti včetně pyrotechnicky výsuvných bezpečnostních oblouků, které v případě převrácení vozu chrání cestující na zadních sedadlech. Předností vozu 307 CC je i maximální pohodlí, které jistě ocení všichni cestující na palubě vozu a které může být vedle standardní nabídky doplněno technologickou výbavou špičkových kvalit, která mimo jiné zahrnuje i xenonové světlomety, hands free sadu Bluetooth, telematický systém RT3 (rádio RDS, telefon GSM, GPS) se

  7 palcovou barevnou obrazovkou 16/9 nebo sound-systém hi-fi JBL se zesilovačem, subwooferem a MP3 přehrávačem, jehož parametry jsou nastaveny přesně na míru vnitřnímu prostoru vozu 307 CC.

  Moderní a dynamické látkové nebo kožené potahy sedadel mohou být u obou úrovní výbavy – Dynamique nebo Sport, na přání nahrazeny celokoženým čalouněním interiéru (sedadel, palubní desky a výplní dveří) v barvě hnědá Palimbro nebo červená Cerbere, které navozuje atmosféru světa luxusních sportovních vozů.

  Obohacena o novou nabídku má modelová řada 307 CC následující podobu:

  307 CC Dynamique:

  – motor 1.6 16V 80 kW (přibližně 110 k), manuální pětistupňová převodovka,

  – motor 2.0 16V 103 kW (přibližně 140 k), manuální pětistupňová nebo automatická převodovka se sekvenčním způsobem ovládání Tiptronic system Porsche,

  – motor Diesel HDI 2.0 16V 100 kW (přibližně 136 k) s filtrem pevných částic FAP a manuální šestistupňovou převodovkou.

  307 CC Sport:

  – motor 2.0 16V 130 kW (přibližně 180 k), manuální pětistupňová převodovka.

  Nový Peugeot 307 SW: volný čas a cestování ve znamení luxusu

  Styl: dynamika, elegance a vytříbenost patrná i v tom nejposlednějším detailu. Vynalézavost: díky netradičnímu koncepčnímu řešení umožňuje Peugeot 307 SW všem pasažérům věnovat se bez kompromisů svým zálibám a naplno prožívat okamžiky strávené na cestách.

  Rozměrná prosklená panoramatická střecha s elektrickou sluneční clonou prosvětluje interiér vozu a nabízí zcela výjimečný panoramatický výhled.

  Verze SW využívá prodlouženého rozvoru (+ 22 cm v porovnání s verzí hatchback) a zadního převisu, který posouvá délku vozu až na 4,43 m, ve prospěch důvtipné variability interiéru, který může být až sedmimístný.

  Sedadla ve druhé řadě jsou samostatná, lze je sklopit, posunout do středu (pokud není nainstalováno prostřední sedadlo) nebo vyjmout a umístit do třetí řady. Do třetí řady je možné upevnit i dvě dodatečná sklopná sedadla, která jsou k dispozici v rámci nabídky originálního příslušenství, a počet přepravovaných osob se tak zvýší na sedm.

  S vozem 307 SW není žádná životní situace nepříjemným překvapením, jeho adaptabilita je obdivuhodná: maximálně pohodlné klasické uspořádání, prostor pro sedm pasažérů nebo veškerou výbavu potřebnou k aktivnímu využití volného času. Peugeot 307 SW představuje inteligentní a maximálně flexibilní řešení.

  Nový styl propůjčuje modelu 307 SW více dynamiky, široký otvor sání motoru, protáhlé eliptické halogenové nebo xenonové přední světlomety a panoramatická střecha, která bez rušivých přechodů navazuje na velkorysé čelní sklo, zvýrazňují jeho osobitost a výjimečnost.

  Exkluzivní vzhled zadních světel, které používají stejně inovativní technologie jako u verze hatchback, posiluje výhradní postavení verze SW v modelové řadě 307.

  Z pohledu vnitřního prostoru přejímá karosářské varianta 307 SW vývojové změny ostatních siluet a u vybraných verzí nabízí nové čalounění sedadel ve výraznějším dynamickém stylu:

  – kožené čalounění Titane v černé barvě,

  – celokožené čalounění ve dvou barevných provedeních (hnědá a červená) zahrnuje kožené potahy sedadel, palubní desky a výplní dveří. Je k dispozici na přání.

  Bohatá modelová řada 307 SW je sestavena na základě dvou úrovní výbavy (307 SW a 307 SW Pack) a pěti nabízených motorizacích: dvou benzinových a třech dieselových HDI:

  Benzinové motory:

  1.6 16V 80 kW (přibližně 110 k), manuální pětistupňová nebo automatická sekvenční převodovka Tiptronic System Porsche

  2.0 16V 103 kW (přibližně 140 k), manuální pětistupňová nebo automatická sekvenční převodovka Tiptronic System Porsche

  Motory HDI :

  1.6 16V 66 kW (přibližně 90 k), manuální pětistupňová převodovka

  1.6 16V 80 kW (přibližně 110 k), manuální pětistupňová převodovka

  2.0 16V FAP 100 kW (přibližně 136 k), manuální šestistupňová převodovka

  Nový Peugeot 307 Break: praktický a elegantní

  Peugeot 307 Break nachází svůj konstrukční původ ve verzi hatchback, prodloužením rozvoru a zadního převisu dosáhl vůz celkové délky 4,43 m (+ 22 cm v porovnání s verzí hatchback).

  Z verze hatchback vychází také skladba modelové řady, prvky výbavy a provedení interiéru i exteriéru varianty Break, vše doplněno o specifika této karosářské siluety.

  Pragmatický a robustní Break 307 upřednostňuje prostornost a praktické přepravní možnosti: základní objem zavazadlového prostoru 503 dm3 se může díky sklopnému zadnímu sedadlu dělenému v poměru 1:2 zvětšit až na 1 805 dm3, nízký práh z nerez oceli umožňuje snadnou nakládku, v základní výbavě všech verzí jsou také černé střešní lišty.

  Skládací kryt zavazadlového prostoru je z více pevných dílů, usnadňuje přístup do prostoru pro zavazadla a zároveň chrání jeho obsah před zraky kolemjdoucích, v podlaze je zabudována oddělená přihrádka o objemu 19 l.

  Síť k uchycení vysokého nákladu je k dispozici jako doplněk na přání.

  Tak jako ostatní verze i Break 307 přejímá nový vzhled modelové řady 307 spolu s novými prvky výbavy.

  Široká nabídka motorizace zahrnuje:

  Tři benzinové motory:

  1.4 16V 66 kW (přibližně 90 k), manuální pětistupňová převodovka

  1.6 16V 80 kW (přibližně 110 k), manuální pětistupňová nebo automatická sekvenční převodovka Tiptronic System Porsche

  2.0 16V 103 kW (přibližně 140 k), manuální pětistupňová nebo automatická sekvenční převodovka Tiptronic System Porsche

  Tři dieselové HDI motory:

  1.6 16V 66 kW (přibližně 90 k), manuální pětistupňová převodovka

  1.6 16V 80 kW (přibližně 110 k), manuální pětistupňová převodovka

  2.0 16V FAP 100 kW (přibližně 136 k), manuální šestistupňová převodovka

  Nový Peugeot 307: nové barevné odstíny karoserie

  Nový styl modelu 307 zvýrazňuje pět nových barev karoserie, které podtrhují osobitost jednotlivých karosářských siluet:

  oranžová Salamanque hatchback a CC

  modrá Neysha CC

  zelená Gombo hatchback a break

  šedá Cérianthe SW

  šedá Hurricane hatchback a break

  Další pět odstínů, původně vyhrazených pouze některým verzím, je nyní k dispozici i pro ostatní siluety:

  švestková Montecristo hatchback a SW (původně pouze CC)

  šedá Cendré hatchback a break (původně pouze SW)

  šedá Fer hatchback a break

  Celkem se škála barevných odstínů karoserie nového modelu 307 skládá z 15 barev, z toho 12 je metalických.

  Nový Peugeot 307: technologie ve službách bezpečnosti a zásady „vidět a být viděn“

  Technologie a estetika nových předních světlometů

  Nový Peugeot 307 má výraznější a silnější „pohled“.

  Přední světlomety jsou nyní protáhlejší a zasahují výrazněji do blatníků, mají kryty z hladkého skla a chromovanou vnitřní masku se třemi oddělenými parabolami:

  – Dálková a parkovací světla jsou zabudována na nejnižší pozici.

  – Nejvýše umístěna jsou směrová světla.

  – Ve střední části se nachází zcela nově technologicky řešená potkávací světla (eliptická halogenová nebo xenonová):

  o nová eliptická světla mají kvalitní rozptyl se silným světelným tokem, který se vyznačuje jednolitostí a širokým záběrem. Zprostředkovávají jedinečnou viditelnost a významně se podílí na zvýšení bezpečnosti jízdy v noci a za zhoršených světelných podmínek.

  o xenonové světlomety (výbava na přání) vyzařují intenzivní bílé světlo, jehož charakter se blíží světlu dennímu. Jsou spojeny s ostřikovači světlometů a snímačem zatížení podvozku vozu, který automaticky reguluje nastavení sklonu světlometů tak, aby nedocházelo k oslnění řidičů v protijedoucích vozech.

  Nový model 307 se odlišuje i dalším prvkem světelné výbavy – předními mlhovými světlomety, které jsou kruhové a nově jsou zabudovány do spodního lemu předního nárazníku do chromovaných pouzder ve tvaru válce.

  Pokud nemá vůz přední mlhové světlomety ve výbavě jsou pouzdra v barvě karoserie zakryta mřížkami typu včelí plástve.

  Nová zadní světla

  Zadní světla diodového vzhledu (patentovaná technologie) mají sytou rubínovou barvu a představují hlavní stylistickou změnu zadní části vozu.

  Na vnitřní červeně chromované masce zřetelně vynikají jednotlivé kruhové paraboly, celek je zakryt krytem z hladkého skla, ve kterém se průhledné zóny střídají se strukturou červených hranolků. Procházející bílé světlo se láme, nicméně zachovává předepsanou barvu směrových světel, zpětného a zadního mlhového světla a současně zadní světlo jako celek září rubínově červenou barvou.

  Nová boční směrová světla

  Na předních blatnících z plastu najdeme nyní u všech verzí modelové řady Peugeot nová „krystalická“ boční směrová světla.

  Přední stěrače s plochými lištami u všech verzí modelové řady 307

  Od svého uvedení na trh je model 307 vybaven stěrači s „motýlí kinematikou“, která s ohledem na velikost a zaoblení čelního skla optimalizuje celkovou stíranou plochu.

  Stěrače navíc s plochými lištami, které byly k dispozici zpočátku pouze u verze 307 CC, jsou nyní k dispozici pro celou řadu 307. Jednodílná metalická lamela zasazená do širokého pásu pryže je lehčí, v pohybu rychlejší a efektivita stírání je vyšší, neboť vytvářený tlak je v celé délce kontaktní plochy rovnoměrný.

  Tento nový typ stěračů spojuje efektivitu s estetickým hlediskem: stěrače jsou subtilnější, diskrétnější a zajišťují řidiči i spolucestujícím za deště výborný a bezpečný výhled.

  Nový Peugeot 307: stále bezpečnější

  Struktura karoserie modelu 307 je dimenzována tak, aby cestujícím ve voze poskytla maximální možnou míru ochrany, zajistila dobrou pevnost v krutu a nabídla výborné jízdní vlastnosti.

  Od svého uvedení na trh může být model 307 vybaven až šesti airbagy, včetně hlavových pro cestující na předních i zadních sedadlech, bezpečnostními pásy s pyrotechnickými předpínači a omezovači přítlaku. Tito „osobní strážci“ jsou dále doplněni ještě bezpečnostním sloupkem řízení a aktivní opěrkou levé nohy.

  Nový model 307 posouvá hranici zajištění pasivní bezpečnosti ještě dále:

  – přední dvouobjemové airbagy s dvěma generátory jsou nově opatřeny řízenými vzduchovými průduchy, které zlepšují jejich výkon a účinnost,

  – nový systém rozvinutí bočních airbagů optimalizuje ochranu hrudníku.

  – po vzoru verze CC jsou všechny siluety 307 vybaveny indikací nezapnutí i pro bezpečnostní pás spolujezdce (ve spojení s bočními a hlavovými airbagy) se zvukovým upozorněním a sedadlo je vybaveno detekční plochou, která zjišťuje jeho obsazení,

  – přední sedadla jsou opatřena novým typem opěrek hlavy, jejichž profil poskytuje krční páteři lepší ochranu. Bezpečnostní objímky a držáky se zářezy zamezují možnosti zasunutí opěrky při nárazu zezadu.

  Novinka: senzory tlaku v pneumatikách

  Nové modely 307 vybavené hliníkovými koly nabízí systém přímého monitorování tlaku v pneumatikách.

  Systém, napojený na senzory tlaku zakomponované do disku kola, kontroluje změny tlaku a vnitřní teplotu pneumatiky a zjištěné hodnoty porovnává se zadanými referenčními parametry. Podle aktuální situace rozlišuje dvě úrovně výstražných upozornění: podhuštěná pneumatika a defektní pneumatika, v prvním případě se na sdruženém přístroji objeví kontrolka «service», v druhém «stop» doprovázená upozorněním na multifunkčním displeji a indikací, o které kolo se jedná.

  Nový Peugeot 307: stále pohodlnější

  Na podsvíceném středovém panelu s novým designem najdeme také nové funkce, které znatelně zvyšují komfort cestování pro řidiče i ostatní pasažéry ve voze:

  – o klimatický komfort na palubě dbá nová dvouzónová automatická klimatizace (prvek výbavy na přání) umožňující teplotní regulaci odděleně pro pravou a levou část kabiny. Kompresor s externím řízením porovnává vnější teplotní podmínky s teplotou nastavenou uživatelem a vzduch v kabině ochlazuje právě a pouze na požadovanou hodnotu. Oproti tomu starší typy klimatizací vzduch nejdříve prudce ochladí a pak ho ohřívají až na požadovanou teplotu. Nový klimatizační systém je hospodárnější a snižuje spotřebu paliva.

  – Ovládací panel je podsvícen, což zvýrazňuje nové funkce, jejihcž indikace lépe vynikne. Nová logika uspořádání ovladačů zlepšuje celkovou ergonomii středové konzole, ovládací panel „vytápění“ a „vytápění/klimatizace“ (bez podsvícení) přebírá nový styl.

  – Nový audio systém s CD přehrávačem RD4 doznal stylových úprav (tlačítko výběru stanic v šedé Lion, ostatní ovladače jsou oranžově podsvíceny) a nabízí nové funkce:

  • Výkon 4 x 15 W,
  • Ovladač « rotary » pro nastavení hlasitosti a vypnutí/zapnutí,
  • Systém DSP (Digital Sound Processor) digitální procesor zajišťující lepší zvukový přenos,
  • Ovladač « menu » pro nastavení parametrů,
  • Modul « liste » určený k výběru frekvencí FM z analfabetického seznamu a prezentaci přijímaných stanic,
  • Systém « radio texte » pro zobrazení jména interpreta a názvu skladeb na stanicích RDS, které tuto službu poskytují.

  Audio systém je k dispozici ve dvou úrovních:

  o verze mono-tuner je v nabídce v sérii či na přání u všech nových verzí řady 307 a je vybavena externím analogovým vstupem.

  o Verze bituner doplňuje Pack Hi-fi JBL, který je k dispozici jako doplněk na přání u verze 307 CC a jedná se o na míru dimenzovaný systém. Zahrnuje jednotku Diversity, která odstíněním rušivých vlivů výrazně zlepšuje kvalitu přenosu, dále funkci RDS s průběžnou aktualizací modulu „seznam“, MP3 přehrávač a funkci CD-texte, která zobrazuje název alba a skladby.

  Novinka… hands free sada Bluetooth

  Hands free sada Bluetooth je vybavení uvedené poprvé u modelu 607 a dnes znamená i pro zákazníky modelu 307 možnost používat za jízdy telefon v souladu s platnými dopravními předpisy.

  Jedná se o výbavu na přání, která umožňuje systému vozu rozeznat celou řadu telefonních přístrojů Bluetooth a prostřednictvím radiových vln přenášet funkce telefonu. Podmínkou fungování celého systému je vybavení audio systémem s CD přehrávačem RD4 a monochromatickou multifunkční obrazovkou.

  Bez nutnosti manipulace s mobilním telefonem (stačí se vyskytovat v blízkosti zařízení) je možné:

  – volně komunikovat ve voze: komunikace je přenášena prostřednictvím reproduktorů audio systému ve voze a hlas je snímán mikrofonem umístěným ve stropě nad čelním sklem,

  – zobrazovat příslušné informace na multifunkční obrazovce (jméno operátora, volané/volající číslo, délka hovoru, přijatá zpráva nebo vzkaz v hlasové schránce, atd.),

  – pokračovat v komunikaci po vystoupení/nastoupení z/do vozu,

  – pohybovat se v menu telefonu a ovládat jednotlivé funkce ovládáním rádia pod volantem,

  – vyvolávat čísla uložená v adresáři telefonu hlasovými povely,

  – vybrat a volat číslo z adresáře v telefonu,

  – ukládat přijaté nebo odchozí hovory,

  – ovládat dvojí volání,

  – volat přímo tísňová volání.

  Tato nová nabídka je v souladu se snahou značky Peugeot o neustálé zvyšování komfortu a zajištění maximální bezpečnosti řidiče i ostatních cestujících ve voze.

  Stále sofistikovanější komfortní výbava

  Při zařazení zpětného chodu se k již aktivovaným předním stěračům automaticky přidá i zadní stěrač a výhled při manévrování s vozem je tak optimální.

  Parkovací asistent zlepšuje kvalitu služby, kterou poskytuje: zvukový signál je přenášen přímo reproduktory ve voze. Vzdálenost a polohu překážky je možné lépe určit díky signálu přicházejícímu z reproduktorů na levé nebo pravé straně. Současně je situace zobrazována na multifunkční obrazovce s určením vzdálenosti překážky od zádi vozu.

  Nová multifunkční obrazovka

  Navíc k 7 palcové barevné obrazovce 16/9, která umožňuje s funkcí parkovací asistent zobrazovat vzdálenost překážky od zádi vozu, může být nový vůz 307 vybaven dvěma dalšími typy multifunkčních obrazovek.

  Všechny tři obrazovky zobrazují upozornění « stop » a « service » senzoru tlaku v pneumatikách.

  Menu k nastavení parametrů některých funkcí

  Nově přístupné menu k nastavení parametrů umožňuje uživateli individuálně zadat aktivaci některých funkcí, např. samočinná aktivace předních světlometů, neutralizace automatického spínání zadního stěrače, deaktivace funkce parkovací asistent, doprovodné osvětlení a nastavení jeho intervalu.

  Nový vysokofrekvenční dálkový ovladač

  Vysokofrekvenční dálkový ovladač nového typu má obdélníkový tvar s chromovaným logem lva, klíč je zasouvací a k jeho vysunutí slouží chromované tlačítko.

  Klíč se dvěma ovládacími tlačítky je identický pro celou modelovou řadu 307 (vyjma verze CC): první tlačítko slouží k uzamčení vozu a jeho doprovodným funkcím (vysunutí oken, uzavření elektrického střešního okna a k lokalizaci vozu), druhé k odemknutí vozu.

  Specifický klíč se třemi tlačítky pro verzi 307 CC umožňuje navíc prostředním ovladačem odemknout a pootevřít víko zavazadlového prostoru.

  ***

  Tolik tedy první část oficiálních informací. Tak co, jak to vidíte vy? Oslovilo vás pohodlí, bezpečnost nebo nové prvky výbavy? Líbí se Vám směr, kterým se vydala inovovaná 307? Diskutujte prosím zde pod článkem.

  Na další pokračování o nové třistasedmičce se můžete těšit ještě do konce týdne.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×