Přejít na obsah
test

Mitsubishi Motors Corporation a PSA Peugeot Citroën


Supetr
 • Skupiny Mitsubishi Motors Corporation (MMC) a PSA Peugeot Citroën oznámily podpis protokolu o dohodě týkající se spolupráce na elektrickém vozidle, a to na bázi vozu vyvíjeného skupinou MMC v Japonsku.

  V červnu 2008 oba podniky zadaly realizační studii týkající se vývoje, výroby a použití elektrického pohonu určeného pro malá městská vozidla.

  Koncerny nyní dospěly k dohodě o partnerství při vývoji elektrického vozidla adaptovaného na evropský trh, konstruovaného na bázi modelu i MiEV(1) od MMC. Toto vozidlo bude vyrábět skupina MMC a prodávat se bude pod značkou Peugeot souběžně s i MiEV od Mitsubishi.

  Tato nová etapa, která je přínosná pro oba výrobce, usnadní a urychlí zavádění elektrických vozidel na evropský trh.

  Obě společnosti budou pokračovat v jednáních s cílem obchodního uvedení na konci roku 2010 nebo začátkem roku 2011.

  Pokud jde o PSA Peugeot Citroën, tato dohoda pomůže skupině udržet si vedoucí postavení v oblasti vozů šetrných k životnímu prostředí. PSA Peugeot Citroën je první výrobce elektrických vozidel na světě a k tomuto dni prodal více než 10 000 jednotek. Zkušenosti skupiny v oblasti elektrických vozidel tak budou v tomto projektu významným přínosem.

  Pro MMC je tato dohoda součástí strategie elektrických vozidel. Vůz i MiEV, který bude v létě 2009 uveden na japonský trh, nyní podstupuje testování a prezentace v Japonsku, na Novém Zélandu, ve Spojených státech i v Evropě. MMC současně s projektem uvedení vozidla na trh v Evropě v roce 2010 studuje možnosti uplatnění tohoto elektrického vozidla také na dalších trzích, například v USA.Zpětná vazba uživatelů


Neexistují žádné komentářePokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

články

články

články

×