Jump to content
test
Sign in to follow this  

Mitsubishi Motors Corporation a PSA Peugeot Citroën


Supetr
 • Skupiny Mitsubishi Motors Corporation (MMC) a PSA Peugeot Citroën oznámily podpis protokolu o dohodě týkající se spolupráce na elektrickém vozidle, a to na bázi vozu vyvíjeného skupinou MMC v Japonsku.

  V červnu 2008 oba podniky zadaly realizační studii týkající se vývoje, výroby a použití elektrického pohonu určeného pro malá městská vozidla.

  Koncerny nyní dospěly k dohodě o partnerství při vývoji elektrického vozidla adaptovaného na evropský trh, konstruovaného na bázi modelu i MiEV(1) od MMC. Toto vozidlo bude vyrábět skupina MMC a prodávat se bude pod značkou Peugeot souběžně s i MiEV od Mitsubishi.

  Tato nová etapa, která je přínosná pro oba výrobce, usnadní a urychlí zavádění elektrických vozidel na evropský trh.

  Obě společnosti budou pokračovat v jednáních s cílem obchodního uvedení na konci roku 2010 nebo začátkem roku 2011.

  Pokud jde o PSA Peugeot Citroën, tato dohoda pomůže skupině udržet si vedoucí postavení v oblasti vozů šetrných k životnímu prostředí. PSA Peugeot Citroën je první výrobce elektrických vozidel na světě a k tomuto dni prodal více než 10 000 jednotek. Zkušenosti skupiny v oblasti elektrických vozidel tak budou v tomto projektu významným přínosem.

  Pro MMC je tato dohoda součástí strategie elektrických vozidel. Vůz i MiEV, který bude v létě 2009 uveden na japonský trh, nyní podstupuje testování a prezentace v Japonsku, na Novém Zélandu, ve Spojených státech i v Evropě. MMC současně s projektem uvedení vozidla na trh v Evropě v roce 2010 studuje možnosti uplatnění tohoto elektrického vozidla také na dalších trzích, například v USA.

Sign in to follow this  


User Feedback


There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

články

články

články

×